marius dubnikovas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „marius dubnikovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „marius dubnikovas“.

Gyventojai skaičiuoja, kiek išleido kalėdinėms dovanoms: „Apie 1000 eurų. Nemaža suma“

Prieššventinis maratonas jau prasidėjo – žmonės skuba į parduotuves, perka maisto produktus šventiniam stalui ir kai kurie plačiai atveria pinigines, žada dovanoms išleisti ir 1000 eurų. Ekonomistai pastebi, kad tai daro ne visi: esą dalis lietuvių pradėjo labiau taupyti, ieško, kur investuoti pinigus. Pasak prognozių, kitąmet gyventojų algos augs sparčiau nei kainos. Dovanų pirkimo bumas įsibėgėjo. Prekybos centruose pilna žmonių, kurie ruošiasi didžiosioms metų šventėms, leidžia pingus.

Lietuviai net skolinasi, kad nupirktų dovanas ir padarytų įspūdį – tai ekspertams kelia pasibaisėjimą

Metų didžiosios šventės artėja nenumaldomai, todėl žmonės skuba pirkti savo artimiesiems dovanas. Kalėdinėms dovanoms lietuviai negaili išleisti dideles sumas pinigų, tačiau, kada yra peržengiamos ribos? Ekonomistas įvertino lietuvių išlaidumą šventiniu laikotarpiu. Paklausus jauno dirbančio žmogaus, kiek jis yra pasiryžęs sumokėti už kalėdines dovanas šeimai, draugams ar artimiesiems, vienas dažniausių atsakymų būna, kad stengiamasi įtilpti į 200 eurų limitą.

Socialdemokratas Sysas pasakė, kurie mokesčiai kils: išlygos valstybei kainuoja tris su puse milijardo

Nauja valdžia – nauji mokesčiai. Ekonomistai ragina naujuosius valdančiuosius atsargiai elgtis su šalies finansų politika. Esą persistengus Lietuva gali pasekti Estijos keliu, kuri per neprotingus politikų sprendimus įpuolė į gilų ekonominį nuosmukį.  Apie tai, kaip keisis mokesčiai ir išlaidos kitąmet, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo socialdemokratų atstovas Algirdas Sysas ir ekonomistas Marius Dubnikovas.

Žygimantas Mauricas apie išskirtinai aukštą lietuvių perkamąją galią: „Nepavadinsi mūsų skurdžiu užkampiu“

Lietuvoje gyvenimas gerėja. Ekonomistai skaičiuoja – algos per penkerius metus pakilo net 72 procentais. Kadangi kainų augimas buvo lėtesnis, lietuvių perkamoji galia padidėjo maždaug ketvirtadaliu. Tai vienas geriausių rezultatų visoje Europos Sąjungoje. Ekonomistai prognozuoja, kad gyventojų perkamoji galia Lietuvoje ir toliau sėkmingai augs.  Ekonomistas Žygimantas Mauricas skaičiuoja, kad gyventojų ekonominė padėtis per pastarąjį penkmetį kaip reikiant pagerėjo.

Marius Dubnikovas. Penkios partijos siekia ištaškyti pusę milijardo

Penkios partijos (Liaudies partija, LVŽS, Taikos koalicija ir „Nemuno Aušra“) prieš šiuos rinkimus siūlo nacionalizuoti viešai išplatintą valstybės valdomos bendrovės „Ignitis grupė“ akcijų emisiją. Bendrovės ketvirtadaliu akcijų jau ketverius metus prekiaujama biržoje. Likusi 75 proc. akcijų dalis priklauso valstybei, kuri visiškai kontroliuoja bendrovę. Smulkieji akcininkai savo pastabomis ir analizėmis stebi, kad valdymas vyktų skaidriai ir efektyviai.

Dubnikovas: didesnė dalis kontrabandinių rūkalų nukeliauja į Vakarų Europą

Ekonomistas Marius Dubnikovas teigia, kad Lietuva kontrabandininkams patogi ne tik dėl vietinio nelegalių cigarečių suvartojimo, bet ir dėl galimybės jas išvežti į Vakarų Europą. Visgi, anot jo, vietinė rinka kontrabandininkams lieka patraukli ir augant akcizams jos patrauklumas tik augs. „Lietuva, kuri yra pasienio ruože su Europos Sąjunga (ES) tikrai yra saldus taikinys.
2024-10-01

Marius Dubnikovas: Europos elektros bendrovės nepamiršta biržos

Europoje yra praktika kotiruoti energijos tiekimo ir gamybos bendroves. Yra ne viena bendrovė, kuri yra kontroliuojama valstybės, tačiau dalis jos akcijų laisvai cirkuliuoja biržoje. Lygiai taip pat yra ir Lietuvoje, kai biržoje turime keturias energetines kompanijas „Ignitis grupė“, „KN Energies“, „Amber Grid“ ir „Litgrid“. Kiek akcijų leisti laisvai cirkuliuoti rinkoje yra skirtingi pasirinkimai tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje.

Marius Dubnikovas: laisvė valstybinėms įmonėms

Dėl valstybės įmonių valdymo diskutuojama praktiškai visose demokratinėse šalyse ir stengiamasi balansuoti tarp visiškos valstybės kontrolės bei dalinio įmonių valdymo, kai akcijos valdomos valstybės ir privačių investuotojų.

Dubnikovas: nuo audros smulkusis verslas nukentėjo labiau nei stambusis

Nuo sekmadienį ir pirmadienį per Lietuvą praūžusios audros smulkusis verslas nukentėjo labiau nei stambesnis, teigė Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas. „Poveikis didžiausias buvo smulkiems verslams, kurie prioritetų didelės įtakos šalies ekonomikai neturi. Jiems teko tikrai gerokai palaukti“, – LRT radijui trečiadienį sakė M. Dubnikovas.
2024-08-07

Rusiją nervina Lietuvos energetinė nepriklausomybė: daro viską, kad žmonės bijotų

Lietuvos energetinė nepriklausomybė – it rakštis Kremliui. Rusų propagandistai nenuilsdami deda į šuns dienas mūsų šalies sprendimus atsisakyti rusiškos energijos. Pastaruoju metu taikinyje būsimas atsijungimas nuo vadinamojo BRELL žiedo – vienos elektros tiekimo sistemos, kurioje yra Baltijos šalys, Rusija ir Baltarusija, o pagrindiniai valdymo pultai Maskvoje.
REKLAMA
REKLAMA

Marius Dubnikovas. „Gabaliukinė“ mokesčių reforma

Esame keistame laikotarpyje, kai ateinantys rinkimai verčia politikus elgtis neprognozuojamai. Aplinką krečia „čekučiai“, niekas nežino, kas kitas. Krito keli ministrai, o visuomenė reikalauja gynybos finansavimo, nes jaučia poreikį. Verslas siūlo didinti pelno mokesčius ir tvarų finansavimą ateityje didinant vienu procentu pridėtinės vertės mokesčius. Tačiau politikai suka keistu keliu. Visų pirma, neadekvati mokesčių reforma, kuri žlugo, bandoma grąžinti ne paketu bet dalimis.

Marius Dubnikovas. Rusijos dezinformacija yra nusitaikiusi į energetiką

Žiniasklaidos tyrimų kompanija Mediaskopas atliko trijų metų straipsnių, kurie buvo parašyti Rusijoje, apie tai, kaip Lietuva ketina atsijungti iš dar sovietinio elektros tinklo ir prisijungti prie Europos. Per tris metus buvo parašyti daugiau nei 3 tūkst. straipsnių apie tai, kaip Lietuva neva skursta ir kokius kvailus sprendimus priima, nors pagal perkamąją galią, tenkančią vidutiniam gyventojui, lenkia tokias šalis, kaip Estija, Lenkija ar Ispanija ir tą pačią Rusiją.

Marius Dubnikovas. Aš čia truputį pavogsiu

Kartais atrodo, kad Lietuvoje dėl svarbių dalykų tenka kalbėti su siena. Ta siena yra Vyriausybė ir Finansų ministerija. Lietuvos verslo konfederacija, kartu su partneriais iškėlė tikslą – krašto gynybos finansavimui skirti 4 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasiekti 3 proc., reikia apie 400 mln. eurų. Toliau turime diskutuoti, kaip ir kada. Pasiūlymas dėl 3 proc. labai paprastai pasiekiamas: reikia 1 proc. padidinti pelno mokestį verslui ir 1 proc.

Aktualu visiems – minimalus atlyginimas perkops 1000 eurų: „Ilgą laiką buvom visiškam dugne“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad minimali mėnesinė alga (MMA) kitais metais turėtų viršyti tūkstantį eurų. Anot jos, šiuo metu dėl MMA dydžio prasidėjo diskusijos Trišalėje taryboje ir politikė tikisi, kad darbdaviams ir darbuotojams pavyks rasti sutarimą šiuo klausimu. Apie tai, ar tam laikas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja ekonomistas Marius Dubnikovas ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Marius Dubnikovas: Baltarusijos sprendimas stabdyti importą neturės jokios įtakos Lietuvai

Ekonomistas Marius Dubnikovas sako, kad Baltarusijos sprendimas įvesti sankcijas importui iš Lietuvos mūsų šaliai įtakos neturės, nes prekybiniai ir verslo santykiai su A. Lukašenkos režimu yra praktiškai nutraukti. „Iš esmės Lietuvai tai neturės jokio įtakos dėl to, kad prekybiniai ir verslo santykiai su šia režimo šalimi yra praktiškai nutraukti. Bendrai ekonomikai įtakos neturės, sektoriams irgi neturės.

Marius Dubnikovas. Kaip išleisti 40 mln. eurų – gal galime geriau?

Pasileido laiko matuoklė, kai per kelis metus turėsime uždaryti kailinių gyvūnų verslą. Tai reiškia, kad fermos, kurios buvo kurtos dešimtmečiais, turės užsidaryti. Žmonės, kurie jose dirba, bus atleisti, o gyvūnai sunaikinti kartu veisliniu genofondu, kuris buvo kruopščiai kuriamas. Be visų šių problemų ir reikalaujamų kompensacijų dar reikės nugriauti ir perdirbti fermas, kurios niekam kitam negali būti panaudotos.

Dubnikovas: Lietuvos tabako ir alkoholio akcizų politika veiksminga, bet skatina kenksmingesnių produktų vartojimą

Finansų ministerijai pristačius 2025–2027 m. alkoholio ir tabako akcizų plano projektą, Eltos kalbinti ekonomistai jį ir bendrą Lietuvos akcizų politiką vertina skirtingai. Ekonomistas Marius Dubnikovas teigia, kad akcizų politika efektyvi, bet gali paskatinti stipresnių gėrimų ir tradicinių tabako produktų vartojimą, o „Citadele“ banko ekonomistas Aleksandras Izgorodinas mano, kad dėl sumažėjusios gyventojų perkamosios galios akcizų tarifų kėlimą reiktų pristabdyti.
2024-03-05

Marius Dubnikovas. Vandenilis ir e. metanolis: kas iš tiesų gaus naudos iš Lietuvos žaliosios transformacijos?

Lietuva iki 2050 m. siekia naudoti 100 proc. atsinaujinančiąją energiją, o šalies prioritetas – mažinti priklausomybę nuo Rusijos energijos šaltinių. Kai šalis agresorė pradėjo karą Ukrainoje, susidurta su energetikos krize ir ES šalių šantažu. Tad tapo akivaizdu, kad būtina plėsti Lietuvos nuosavą elektros energijos infrastruktūrą ir skirti dėmesio žaliųjų degalų gamybai.

Komerciniai bankai skaičiuoja rekordinius pelnus, žmonės pyksta: „Dvejus metus laikiau 4 tūkst., gavau 10 eurų“

Per vieną dieną – du milijonai eurų pelno. Tiek dabar Lietuvoje per dieną uždirba komerciniai bankai, kurių pelnas toliau auga didžiuliais tempais – per metus jis padvigubėjo. Komerciniai bankai žeriasi rekordinius pelnus Per devynis praėjusių metų mėnesius komerciniai bankai uždirbo du kartus daugiau nei tuo pačiu metu užpernai – virš 700 milijonų eurų.

Štai, kaip gyvensime 2024-aisiais: ekonomistai įvardino, kieno kainos turėtų kristi

Nauji metai daliai gyventojų reiškia ir kitokius atlyginimus, pensijas bei išmokas. Po ilgesnės pertraukos ekonomistai į naujus metus žiūri optimistiškai – pagaliau išnyko infliacija, o jei sumažės palūkanos, tai šeimos sutaupys ir po tūkstantį eurų per metus. Tiesa, dėl PVM lengvatos panaikinimo teks daugiau mokėti ne tik už maistą kavinėse, brangs ir vaikų maitinimas mokyklose ir darželiuose.

DIENOS PJŪVIS. Ar po Naujųjų gyventojų piniginės papilnės: ko galime tikėtis?

Nauji metai daliai gyventojų reiškia ir kitokius atlyginimus, pensijas bei išmokas. Po ilgesnės pertraukos ekonomistai į naujus metus žiūri optimistiškai – pagaliau išnyko infliacija, jei sumažės palūkanos, tai šeimoms sutaupys ir po tūkstantį eurų per metus. Tiesa, dėl augančių akcizų brangs dyzelinas ir alkoholis bei tabakas. O daugiau mokėti teks ne tik už maistą kavinėse – dėl PVM lengvatos panaikinimo brangs ir vaikų maitinimas mokyklose ir darželiuose.
2024-01-02

Ekspertai sako, kad Lietuvoje kainos jau mažėja: kitąmet jos kris dar sparčiau

Lietuvoje užfiksuotas rekordinis maisto ir paslaugų kainų kritimas. Prekių ir paslaugų kainos gruodį, išankstiniais duomenimis, mažėjo vidutiniškai 0,6 procento, valstybės duomenų agentūra užfiksavo išankstinę mėnesinę defliaciją. Pasak ekonomistų, paskutinį kartą taip sparčiai kainos krito maždaug prieš dešimtmetį. Tai lėmė ne tik pigesni energiniai ištekliai, bet ir gruodį užvirusi kova tarp prekybininkų. Valstybės duomenų agentūra turi gyventojams gerų žinių: užfiksavo mėnesinę defliaciją.

Ekonomistas Marius Dubnikovas apie augančias išmokas žmonėms: visuomenė yra gerokai palepinta

Nors Lietuvai ir Baltijos šalims Rusijos grėsmė tik auga, Vyriausybės biudžete labiausiai auga socialinės išmokos. Ekonomistas Marius Dubnikovas tikina, kad biudžetas rinkiminis, tad ir Vyriausybė reaguoja į žmonių norus. O tai rodo, kad lietuviai nesupranta karinės grėsmės ir visuomenė yra gerokai palepinta.  Besibaigiant metams naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ svečiuojasi ekonomistas ir finansų analitikas Marius Dubnikovas.
2023-12-27

Marius Dubnikovas: defliaciją gruodį – signalas, kad kitąmet žmonės gyvens geriau

Defliaciją gruodį galima laikyti signalu, kad kitais metais Lietuvoje žmonės gyvens geriau, sako Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, analitikas Marius Dubnikovas. Pasak jo, kitąmet infliacija turėtų išsilaikyti panaši, kaip ir gruodį.  „Labai gera įžanga į kitus metus, nes kitais metais, labai tikėtina, turėsime kažką panašaus ir tai reiškia, kad žmonių pajamos leis gyventi sočiau, turtingiau“, – BNS teigė M. Dubnikovas.
2023-12-27

Turtingiausi Lietuvos verslininkai: milijardierių dabar jau yra dvigubai daugiau

Per metus Lietuvoje padvigubėjo milijardierių – buvo trys, o dabar jau šeši. O vienam milijardieriui naujokui augintis turtų nesutrukdė ir garsiausia politinės korupcijos byla. Šimtais milijonų eurų, kol vyko teismo procesai, praturtėjo nuteisto koncerno „MG grupė“ savininkas Darius Mockus.  Nuo 350 mln. iki milijardo eurų, beveik triskart – tiek išaugo verslininko Dariaus Mockaus turto vertė nuo 2016-ųjų, kai kilo „MG Baltic“ politinės korupcijos skandalas.

Ekonomistų kalbos, kad kainos auga ne taip sparčiai, gyventojų neįtikina: „Aha, gerėja, viskas Lietuvoj eina žemyn“

Infliacija Lietuvoje jau nebėra problema – taip tikina ekonomistai, vertindami spalio rodiklius. Per mėnesį kainos augo tik keliomis dešimtosiomis procento. Tačiau kainų lygis išlieka labai aukštas. Dalis ekonomistų tvirtina, kad jos dar turi erdvės mažėti, nes pinga žaliavos, visgi gamintojai ginasi, kad kainų negali mažinti, nes turi kelti darbuotojams atlyginimus.

Lietuvos keliuose užfiksavo tragišką situaciją: jei taip ir toliau, valstybei bus nepakeliama

Politikai ir ekspertai unisonu kalba – Lietuvos kelių būklė tragiška. Bet vienybė baigiasi, kai pasisuka kalba apie pinigus. Premjerė sako, kad papildomai gali ištraukti tik kelias dešimtis milijonų, tačiau keliams būtina jau dabar skirti šimtus milijonų. Kitu atveju, ekonomisto teigimu, suma išaugs iki miljardinės ir taps nepakeliama valstybei. „Rimtų iššūkių Lietuvos ateičiai jau dabar kelia prastėjanti kelių būklė.

Ekonomikos prognozė Lietuvai: jeigu karai neišplis, po 10 metų gyvensime dar geriau

Šiuo metu pasaulio ir Lietuvos ekonomika susiduria su keletu iššūkių, kuriuos lemia kariniai konfliktai. Tačiau ekonomistas žada, kad ateityje turėtume gyventi geriau. Tai lems išnykusi infliacija, sumažėjusios palūkanų normos, technologijų plėtra. Tačiau, jeigu kariniai konfliktai išplis, ekonomikos lauks nuosmukis.
2023-10-28

Dubnikovas: infliacija jau pasiekė normalų lygį

Metinei infliacijai Lietuvoje priartėjus prie 3 proc. ji jau pasiekė normalų lygį, sako Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, analitikas Marius Dubnikovas. „Manau, kad akivaizdu, kad su infliacija klausimas yra baigtas. (...) Įžengus į 3 procentų metinės infliacijos lygį galime kalbėti apie tai, kad tai jau yra normalus lygis ir žmonių gerbūvis tiesiog gerėja“, – pirmadienį BNS sakė M. Dubnikovas. Rugsėjo metinė – rugsėjį, palyginti su 2022 metų rugsėju – infliacija siekė 3,7 proc.
2023-10-09

Marius Dubnikovas. Kelių finansavimo kryžkelė

Kryžkelė asocijuojasi su pasirinkimu. Kryžkelėje galima sutikti žmonių, kurie parodys kelią arba paklaidins. Šiandien Lietuvos keliai yra kryžkelėje, nes reikia apsispręsti, ar mes investuosime ir išlaikysime patrauklų tinklą, ar jį naikinsime toliau. Finansavimo trūkumas lemia, kad šiandien grįždamas iš Latvijos ar Lenkijos suvoki, kad keliai yra prastesni. Tai jaučiasi stipriausiai arteriniuose keliuose, kur kokybė turėtų būti užtikrinta.

Kai kuriose degalinėse dyzelinas brangesnis už benziną: ar kainos pasieks 2 eurus už litrą?

Naujas degalų ir ypač dyzelino kainų šuolis – kai kuriose degalinėse dyzelinas jau brangesnis už benziną. Ekonomistai dėl to kaltina Saudo Arabiją ir Rusiją. Pirmąją, kad sumažino naftos gavybą, o antrą – dėl dyzelino deficito sukėlimo. Ekspertai prognozuoja, kad nafta ir degalai gali brangti dar labiau, tačiau pasiekti 2 eurus už litrą esą neturėtų, o brangstantys degalai didina infliaciją. Panevėžietis Albinas atvyko į degalinę sklidinai pripildyti mašinos baką dyzelinu.

Marius Dubnikovas. Seimo narė kviečia mėgautis verslo naikinimu balsavime

Socialiniuose tinkluose Seimo narė Ieva Pakarklytė netikėtai parašė rugsėjo 21 d. bus galutinai apsispręsta dėl kailinių žvėrelio verslo ateities Lietuvoje. Teigiama, kad tikimąsi teigiamo sprendimo ir žvėrelių fermos liks praeityje. Valdantieji, panašu, jungia buldozerį ir ketina staigiai padėti kontrolinį tašką legaliai veikiančiam ir pasaulinę rinkos dalį (apie 8 proc. pasaulio pardavimų) turinčiam ūkininkavimo verslui.

Dubnikovas: investicine sąskaita galėtų naudotis iki 50 tūkst. žmonių

Vyriausybės mokesčių reformos pakete siūlomu nauju investavimo instrumentu – investicine sąskaita galėtų naudotis iki 50 tūkst. žmonių, mano Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas.  Todėl jis siūlo neardyti dabar gerai veikiančios taupymo sistemos, leidžiančios pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata.    „Investicinė sąskaita yra profesionalus instrumentas ir potencialiai ja šiai dienai galėtų pasinaudoti maksimum turbūt iki 40-50 tūkst.
2023-08-23

Lieja kritiką naujoms pataisoms: tai ribotų pacientų pasirinkimą, į kokią gydymo įstaigą nori eiti

Rytoj, paskutinę Seimo pavasario sesijos dieną politikai vėl grįš prie bandymo priimti antikonstitucinius Sveikatos sistemos įstatymo pakeitimus. Antradienį į Seimo posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimai dėl draudimo papildomai mokėti už paslaugas, kurių nustatytą bazinę kainą finansuoja Valstybinės ligonių kasos.

Dubnikovas: infliacija „valgo savo uodegą“

Metinei infliacijai Lietuvoje birželį, išankstiniais vertinimais, nukritus iki vienženklio skaičiaus – 8,2 proc. – tai daugiausiai lėmė aukšta palyginamoji bazė, sako finansų analitikas, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas. Anot jo, metų pabaigoje metinė infliacija gali būti artima nuliui ir pasieks tarptautinių finansinių institucijų rekomenduojamą normą: 2–2,5 proc. „Infliacija valgo savo uodegą – einame ant aukštos bazės, metinė infliacija mažėja.
2023-06-28

Didėja atlyginimų skirtumas tarp Vilniaus ir kitų miestų: pasiūlė, kaip situaciją pagerinti

Atokesnių Lietuvos savivaldybių gyventojai uždirba gerokai mažiau nei vilniečiai. Nors atlyginimai auga visoje šalyje, atotrūkis tarp Vilniaus ir Lietuvos regionų tik plečiasi. Dalyje regionų žmonės „į rankas“ vidutiniškai uždirba beveik 500 eurų mažiau nei sostinėje. Genė Panevėžio rajone įsikūrusią Naujamiesčio miestelio seniūniją valo jau ketveri metai: į rankas gauna apie 600 eurų. „Kaip yra, taip yra. Niekur nepasidėsi, žmogus dirbi ir tiek, nesėdėsi gi namuose“, – pasakojo Genė.

Marius Dubnikovas. Skubame ištaškyti šimtus milijonų, nors Europa rekomendacijas teiks vėliau

Nesusitariant ir nesudarant socialinio kontrakto dėl mokestinės reformos tarp valdžios, visuomenės ir verslo lygiagrečiai artėja balsuojančių apsisprendimas dėl kailinių žvėrelių verslo išsaugojimo arba draudimo. Tai nišinis klausimas, apie kurį daug kas net nėra girdėjęs, tačiau pagal kainą prilygsta vadinamai mokesčių reformai, kuri galimai sugeneruotų iki 200 mln. eurų papildomų pajamų, kurios sudaro vos 1,3 proc.

Ekspertai: nauji mokesčių pasiūlymai įneša painiavos ir nekeičia esmės

Kai kurių mokesčių reformos korekcijų pasiūliusi Finansų ministerija įnešė dar daugiau painiavos ir neaiškumų, sako mokesčių ir ekonomikos ekspertai. Komentuodami naujausius pasiūlymus jie sako, kad individualios veiklos apmokestinimas tebelieka labai sudėtingas ir kelia nerimo žmonėms, be to, iki 3 proc. sumažintas GPM tarifas šiai veiklai nekeičia esmės – jos apmokestinimas vis tiek auga.
2023-05-09

Štai kiek brangs būsto paskolos ir ko tikėtis toliau: „Bankai tuoj pradės užsukinėti paskolų kranelius“

Už būsto ir kitas paskolas teks mokėti dar brangiau. Europos Centrinis Bankas vėl padidino bazinę palūkanų normą ir tai – ne pabaiga. Kartu su marža palūkanos gali perkopti ir šešis procentus. Vieni ekonomistai sako, kad tokia politika duoda rezultatų, kiti skaičiuoja, kad infliacijos tai toli gražu neslopina, o brangstančios paskolos verslą ir vėl skatins kelti kainas. Vilnietė studentė Rūta apie nuosavą būstą dar tik svajoja.

Saulės elektrinę vilnietis Justas įrengė ant daugiabučio stogo: „Mano sąskaitos jau 8 mėnesius yra nulis“

Daliai lietuvių elektros kaina praktiškai nerūpi, nes jie vartoja savo pagamintą energiją, kurią generuoja saulės elektrinės. Jas gali pasistatyti ne tik daug pinigų turintys ir privačiuose namuose gyvenantys žmonės, kaip klysta daugelis. Gavę paramą, kai kurie jas stato net ir ant daugiabučių stogų. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Kai kone visa Lietuva kraupo nuo išaugusių elektros kainų, netoli Vilniaus gyvenantis Šarūnas Šutėnas ją pleškino nesukdamas galvos.
2023-04-30

Marius Dubnikovas. Buldozeris juda

Vyriausybė nusprendė, kad reikia eliminuoti Kaimo reikalų komitetą sprendžiant žemdirbių dyzelino akcizo klausimą ir kailinių žvėrelių auginimo draudimą Lietuvoje. Savikontrolės mechanizmas, kai komitetas pateikia savo nepriklausomą nuomonę Vyriausybei yra apeinamas, nes norima labai greitai priimti sprendimus, kurie palies Lietuvos kaimus ir ten dirbančius.

Lietuvos bankas įspėja dėl pensijų fondų rezultatų: „Gali viskas apsiversti aukštyn kojomis“

Pensijų fondai vėl tapo pelningi. Po metų kritimo duobėn fondai pirmuosius tris metų mėnesius demonstruoja geresnius rezultatus: vidutinė ketvirčio grąža svyruoja tarp 3 iki 4 procentų. Tiesa, Lietuvos banko ekspertai perspėja: šie metai esą visiškai nenuspėjami – pelną greitai gali pakeisti nuostoliai. Dalies gyventojų nuotaikos taip pat pesimistinės: jei ne valdžios nustatyti draudimai, iš karto pasitrauktų iš antrosios pensijų pakopos ir su savimi pasiimtų visus suneštus pinigus.

Užsimojus didinti mokesčius, statybininkas Vidmantas nemato kitos išeities: „arba šešėlis, arba į užsienį“

Lietuvos valdantieji užsimojo dar labiau padidinti mokesčius. Šį kartą – asmenims, vykdantiems individualią veiklą. Ekonomistai įsitikinę, kad tai dar labiau skurdins žmones ir daugelis vargingiau gyvenančių tiesiog pasitrauks į šešėlį. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
2023-04-01

Marius Dubnikovas. Mokesčiai turi skirtis priklausomai nuo rizikos lygio

Šiuo metu vyksta labai daug diskusijų apie mokesčius. Kokie jie turi būti? Kas yra sąžininga ir tvaru? Labai daug nuomonių, bet sutarimo mažai. Greičiausiai, taip yra, nes pametama viena dalelė. Mokesčiai yra skirtingi, nes pajamų gavimo galimybės yra skirtingos. Kitaip sakant, skiriasi rizikos lygis. Jis gali skirtis pasiekimuose ir veiklos rūšyje. Rizika yra lengvai suvokiama investicijose, tačiau mokesčiuose ignoruojama. Pradėkime nuo pasiekimų.

Marius Dubnikovas. Ar buhalteris kuria verslą?

Apskaitininkas ar buhalteris nekuria verslo, tačiau prisideda prie jo vystymo atlikdamas savo kilnias funkcijas – informavimo, įspėjimo bei informacijos pateikimo. Šiemet staigiai pasirodęs mokesčių pakeitimų paketas atrodo kaip buhalterio pasiūlymai greitai pakeisti įmonės ar šiuo atveju šalies padėtį ir įvesti teisingumą bei padidinti pinigų biudžete. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad siekiai kilnūs, tačiau praėjus dešimčiai aptarimo dienų aiškėja, kad namų darbai neatlikti.

Verslo nuomonės įtakos reitingo lyderiai – Mačiulis, Mauricas, Dubnikovas

Verslo nuomonės lyderių įtakos reitinge šiemet aukščiausias tris vietas užima ekonomistai Nerijus Mačiulis, Žygimantas Mauricas ir Marius Dubnikovas, rodo bendrovės „Kantar“ indeksas.
2023-03-23

Gerokai pigesnio maisto Lietuvoje nebebus: kainos augs sparčiau nei manyta

Lietuvoje rekordinis kainų augimas sunkiai sustabdomas. Ekonomistai keičia savo prognozes: spėja, kad infliacija šiemet bus didesnė nei manyta anksčiau. O pagrindinė priežastis – nebesiliaujantis maisto produktų brangimas. Dėl to Lietuvos gyventojai mintis apie ženkliai pigesnį maistą turėtų kol kas vyti į šoną. Tiesa, ne visos žinios blogos, mat, pasak ekonomistų, Lietuvai pavyko išvengti paties blogiausio scenarijaus: ekonomika šiemet turėtų ne trauktis, o augti.

Marius Dubnikovas įvertino „slepiamą“ mokesčių reformą: „Tai reiškia jų didinimą“

Prasidedant naujai Seimo sesijai, kurioje Vyriausybė turėtų pateikti mokesčių sistemos pokyčių paketą, Lietuvoje netyla diskusijos apie naujus mokesčius, tačiau kokia ta reforma bus ir kaip ji atrodys, Vyriausybė nepasako. Kaip reaguoti į tokią situaciją, tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos“ pjūvis aiškino ekonomistas Marius Dubnikovas.
2023-03-18

Daliai gyventojų būsto paskolos laikinai sumažės: „Per pusmetį žmogus sutaupys 250 eurų“

Paskolų turėtojams – netikėtas vilties žiburys. Ilgą laiką augęs „Euribor“ per mažiau nei savaitę smuktelėjo kone puse procento. Mat finansų rinką supurtė žlugęs Amerikos bankas. Visgi, pasak analitikų, jeigu bankų krizė neišsiplės, palūkanos ims vėl augti, tik gal ne taip smarkiai, kaip prognozės rodė anksčiau. Tiesa, nepaisydamas kilusio nerimo, Europos Centrinis Bankas bazinę palūkanų normą šiandien ir vėl padidino.

Ekonomistas: ECB palūkanų normas šiemet didins toliau

Europos Centrinio Banko (ECB) ketvirtadienio sprendimas bazinių palūkanų normas pakelti dar 50 bazinių punktų – dar ne pabaiga, kovojant su aukšta infliacija iki metų pabaigos jos gali būti didinamos toliau, sako Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas. Anot ko, bankas davė užuominą, kad gegužę normos gali būti vėl didinamos.
2023-03-16
Į viršų