ligonių kasos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ligonių kasos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ligonių kasos“.

Štai kaip maustomi pacientai: „Jeigu neprimokėsite, tada ateikite po trijų mėnesių“

Trečiadienį Seime vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Sąžininga sveikatos sistema“ politikai ir gydytojai aiškinosi, kodėl Lietuvoje susiklostė tokia praktika, kad negalavimų palaužti žmonės verčiami „primokėti“ už teikiamas paslaugas, nors jas apmoka Valstybinė ligonių kasa.  Sveikatos apsaugos ministerija siūlo keisti Sveikatos sistemos įstatymą, kad priemokų neliktų. „Priemokos imamos ir už tokius dalykus kaip „geresnis aparatas“, apranga, net šlepetės.

Perspėja dėl kritinės situacijos sveikatos sistemoje: „Gyvename tam tikrame gyvulių ūkyje“

Siūlymas naikinti priemokas už valstybės jau apmokėtas sveikatos paslaugas medikų bendruomenėje ir visuomenėje sukėlė didelį šurmulį. Privatininkai ėmė grasinti, kad dalis paslaugų išvis nebeteiks, pacientai išsigando, jog eilės dar padidės. Viešųjų įstaigų atstovai pažymi, kad dabar situacija paprasčiausiai nėra sąžininga.

Kelis milijonus sveikatai skirtų pinigų įstaigos panaudojo neteisėtai

Pernai metais ligonių kasos sustiprino prevencinę veiklą, kuri grindžiama nuoseklia duomenų stebėsena ir aktyviu bendradarbiavimu su gydymo įstaigomis, vaistinėmis ir kitais sutartiniais partneriais. Konsultavimas, stebėsena ir kontrolė Privalomajam sveikatos draudimo fondui padėjo neprarasti per 6 mln. eurų. Didžioji dalis ligonių kasų tikrinimų 2024-aisiais buvo grindžiami išsamia duomenų stebėsena.

Ši sveikatos paslauga Lietuvoje nemokama: štai kam priklauso

Balandžio 24–30 dienomis visame pasaulyje minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šia proga Valstybinė ligonių kasa praneša jau nupirkusi gripo vakcinų, skirtų 2025–2026 metų sezonui.  Šiemet sutartis sudaryta dėl 223 tūkst. dozių „Vaxigrip“ vakcinos. Šios vakcinos įsigytos už beveik 770 tūkst. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų – tai 17 proc. mažesnė kaina nei pernai už tokį patį vakcinų kiekį. Lietuvoje net 97 proc.

Keliaudami nepamirškite šio dokumento: primena apie paprastą būdą jį išsiimti

Po Europą per mokinių Velykų atostogas keliaujantiems Lietuvos piliečiams ligonių kasos primena, kad pamiršę į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), jie gali savarankiškai susiformuoti šią kortelę pakeičiantį sertifikatą.  Kasmet augantis Lietuvos gyventojams išduotų sertifikatų skaičius rodo, kad ši paslauga yra reikalinga ir populiarėja tarp keliautojų. Valstybinės ligonių kasos duomenimis, pernai išduota beveik 33 tūkst.
Aktualijos 2025-04-22

Pacientams – „viskas arba nieko“: įspėja, kad uždraudus imti priemokas eilės kaip tik išaugs

Diskusijos apie siūlymą naikinti priemokas gydymo įstaigose įgauna pagreitį. Kol vieni pacientai piktinasi neteisėtu įstaigų lupikavimu, kiti gi nuogąstauja, kad prieinamos taps tik bazinio lygio paslaugos. Pozicija „viskas arba nieko“ kelia klausimų ir patiems medikams, mat valstybė ir taip nepakankamai finansuoja medicinos paslaugas.

Svarbu kiekvienam: kur pagal naują tvarką kreiptis skubios pagalbos ir kada teks susimokėti

Nuo sausio pasikeitė tvarka, kur gyventojai ūmiai susirgę turėtų kreiptis pagalbios po poliklinikos ar šeimos gydytojo kabineto darbo laiko. Dalyje didžiųjų miestų jau įsteigi nauji skubios pagalbos kabinetai, kiti gyventojai kaip anksčiau bus nukreipiami į ligonių skubios pagalbos skyrius. Naujoji tvarka numato, kad šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.

Įspėja gyventojus: jei gydymo įstaiga prašys už tai susimokėti, atsisakykite

Esminė privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų teisė – gauti geros kokybės medicinos paslaugas, kurių išlaidas apmoka ligonių kasos. Vis dėlto nutinka, kad lankantis pas gydytoją specialistą, atliekant tyrimus ar operacijas pacientų prašoma susimokėti, ir jie klausia, ar tai teisėta. Europos pacientų teisių dienos proga į šį opų klausimą atsako ligonių kasos.

Sveikatos ministrė Jakubauskienė rėžė be užuolankų: pacientai neturi būti mulkinami

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymas uždrausti gydymo įstaigoms imti priemokas už valstybės jau apmokėtas paslaugas toliau kursto diskusijas. Seimo opozicijos atstovams keliant klausimą, kas išties slypi už šių pataisų, ministrė atkerta tiesiai šviesiai: „Tai suteikia galimybę pacientams nebūti mulkinamiems“. SAM užmojis panaiknti pacientų priemokas, kai paslauga apmokėta iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, sutiktas nevienareikšmiškai.

Paluckas įvertino priemokų gydymo įstaigose panaikinimą

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) siūlant naikinti papildomas priemokas už Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydymo paslaugas, premjeras Gintautas Paluckas sako, jog tokios iniciatyvos yra pamatuotos ir gali palengvinti finansinę naštą šalies gyventojams. „Ministerijos pasiūlymas yra pamatuotas ir labai geras. Šiandien mes matome, kad daug žmonių yra priversti mokėti už tai, už ką yra sumokėję mokesčiais per Privalomąjį sveikatos draudimo fondą.
REKLAMA
REKLAMA

Mokestis už vizitą pas gydytoją padės mažinti eiles? Rodo pirštais, ką padarė net latviai ir estai

Nemažėjant eilėms pas gydytojus, grįžtama prie diskusijų, ar nereikėtų apmokestinti vizitų pas gydytojus. Svarstoma, kad tai ne tik labiau drausmintų pacientus, bet ir įlietų papildomų pinigų į sveikatos sistemą. Nepaisant pačių medikų pasvarstymų apie vizito net pas šeimos gydytoją mokestį (tokios ar panašios praktikos taikomos ir kitose šalyse, tarp jų – kaimyninėse Latvijoje, Estijoje), realybė tokia, kad jau dabar sveikatos sistema nėra nemokama.

Kuo daugiau sirgs, tuo geriau? Prabilo, ar gydymas išties gali būti perteklinis

Operacijos skiriamos perteklinai ir galbūt nepagrįstai? Lietuviams, kurių dalis laukia ilgose eilėse, kad apskritai patektų pas gydytojus, tokie svarstymai gali kelti nebe apmaudą, o nuostabą ir net pyktį. Ar išties gali būti atvejų, kai tyrimai ar gydymas pacientui skiriamas be reikalo? Lietuvos gydytojai pacientus siunčia galimai perteklinėms operacijoms, todėl už visas jas apmokėti valstybė negalės.

Sveikatos ministrė apie siūlymą naikinti priemokas: „Už butiko paslaugas visada susimokama iš savo kišenės“

Naujieji Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymai dėl priemokų gydymo įstaigose uždraudimo įžiebė audringas diskusijas. Nuogąstaujama, kad negalėdami prisimokėti už tam tikras paslaugas pacientai bus priversti jas pilnai apsimokėti, mat bazinės valstybės paslaugos juos tenkina ne visada. Ministrė gi atkerta, kad jos yra pakankamai kokybiškos, o skaidrumo sistemoje trūksta.  Šie klausimai ketvirtadienį kelti Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje.

Sveikatos ministrė pristato, kada iš pacientų būtų draudžiama reikalauti priemokų

Sveikatos apsaugos ministerija pristato teikiamus įstatymų pakeitimus, kurie turėtų užtikrinti, kad iš pacientų nebūtų reikalaujama papildomų priemokų už PSDF lėšomis apmokamas paslaugas. Plačiau pokyčius pristato sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė, Valstybinės ligonių kasos direktorius Gytis Bendorius, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorė Neringa Čiakienė.

Gydytoja perspėjo lietuvius: „Atvyksta jau su krize, komplikacijomis, trinkančia organų veikla“

Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena, kurios metu žmonėms primenama, kaip svarbu pasirūpinti savimi. Šeimos gydytoja Jurga Dūdienė, kurios viena iš ekspertinių sričių yra ligų prevencija, teigia, kad mūsų šalyje vis dar per daug žmonių pasyviai reaguoja į galimybę dalyvauti ligų prevencijos programose, vyrauja požiūris: „Kam man tikrintis, jei gerai jaučiuosi?“ Reikėtų šuolio Ligų prevencijos programos, apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, Lietuvoje vykdomos jau apie ...

Būtina žinoti kiekvienam: štai kokie tyrimai nejaučiant simptomų atliekami nemokamai

Gyventojai nuolat girdi raginimus ne tik laiku kreiptis į gydytojus vos pajutus neįprastus simptomus, bet ir tirtis profilaktiškai, kai dar nieko nejaučia. Nors veikia tiek specialios prevencinės programos, atliekami pagrindiniai kraujo, šlapimo tyrimai, vis tik galimybės nemokamai išsitirti vidaus organų būklės valstybė negarantuoja. Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Vaiva pasakojo girdėjusi, kaip patys gydytojai ragina profilaktiškai kartą į metus pasidaryti organų echoskopiją.

Štai kada siuntimo pas gydytoją nereikia: tai žino ne visi

Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną kartą nereikia naujo šeimos gydytojo siuntimo – pakanka vieną kartą gauti siuntimą pas gydytoją specialistą ir užsiregistruoti.

Pas gydytoją nesilankė, bet rado išrašytą receptą: paaiškino, kas įvyko šiomis dienomis

Paskelbus apie galimybę gyventojams vaistinėse atsiimti kalio jodido tabletes, kaip prevencinę priemonę dėl Baltarusijos Astravo atominės elektrinės, ligonių kasos gauna gyventojų klausimų dėl įrašų e. sveikatos portale apie tai, kad jiems suteikta nuotolinė konsultacija (apsilankymas) gydymo įstaigoje, nors tokios paslaugos jie negavo.  Ligonių kasos informuoja, kad pastaruoju metu gydymo įstaigos gyventojams automatiniu būdu išrašo e. receptus kalio jodidui.

Šios sveikatos paslaugos – nemokamos: priklauso ypač jautriai grupei

Su nevaisingumu susiduriančioms Lietuvos poroms pagalbinio apvaisinimo paslaugos kasmet tampa prieinamesnės. Pernai vaisingumo specialistų pagalbos sulaukė 3 270 žmonių, t. y. kone 2,5 karto daugiau nei prieš aštuonerius metus, kai šios paslaugos buvo pradėtos kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Per šį laikotarpį pagalbos į gydytojus kreipėsi daugiau nei 21 tūkst. Lietuvos gyventojų, o paslaugoms ir vaistams kompensuoti prireikė 21,9 mln. eurų fondo lėšų.
Aktualijos 2025-03-28

600 milijonų eurų pacientų sveikatai: štai kam panaudojo pinigus

Per pastaruosius penkerius metus kompensuojamųjų vaistų vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo beveik penktadaliu, o kartu su juo – ir valstybės išlaidos būtinam gydymui finansuoti. 2024 m. vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti skirta rekordinė suma – daugiau nei 600 mln. eurų.

Dantų protezavimą šie žmonės gali gauti nemokamai: įsidėmėkite kaip

Kasmet vidutiniškai 80 tūkstančių Lietuvos gyventojų pasinaudoja ligonių kasų kompensuojamu dantų protezavimu. Nors šias paslaugas gauti tapo paprasčiau ir greičiau, vis dar kyla klausimų apie kompensavimo sąlygas, išlaidas bei paslaugų teikimo tvarką. Pasaulinės burnos sveikatos dienos proga primename pagrindinę informaciją, kuri padės pasinaudoti šia galimybe be rūpesčių.

Gydytojai teikia per daug paslaugų? Paruošė pokyčius, dėl kurių ligoninės mato didelių grėsmių

Kaip ant mielių augantis sveikatos paslaugų poreikis gydymo įstaigas spraudžia į kampą – nors jos pacientams dažnai ir gali suteikti daugiau paslaugų, pinigų už tai šiemet gaus ne visais atvejais. Ligoninių vadovai įspėja, kad eilės dėl to gali dar išaugti, o medikams net prireikti karpyti algas.

Svarbu kiekvienam: kokius tyrimus šeimos gydytojas turi atlikti nemokamai, o už ką teks susimokėti

Nuolat akcentuojama, kad išvengti ligų laiku padeda nuosekli profilaktika. Ji apima ne tik tam tikrus gyvensenos įpročius, bet ir reguliarų sveikatos pasitikrinimą. Tam yra numatytas visas paketas tyrimų, kuriuos šeimos gydytojas gali atlikti nemokamai. Tiesa, tą jis gali padaryti tik savo kompetencijos ribose. Kaip pabrėžia Valstybinės ligonių kasos specialistai, visais atvejais tiek vaikams, tiek suaugusiesiems už šeimos gydytojo kompetencijai priskirtus kraujo tyrimus mokėti nereikia.

Kodėl kaimynas už vaistus moka mažiau? Pasakė, ką reikia žinoti apie priemokas

Kiekvienas pacientas Lietuvoje, kuriam skiriami kompensuojamieji vaistai, susiduria su priemokomis – suma, kurią jam tenka primokėti. Dėl atsirandančių papildomų kompensavimo mechanizmų, pacientų priemokos už kompensuojamuosius vaistus kasmet vis mažėja. Skaičiuojama, kad per pastarąjį dešimtmetį visa pacientų priemokų suma sumažėjo kone dvigubai.
Aktualijos 2025-03-14

Išvenkite aklumo laiku – štai kokie tyrimai priklauso nemokamai

Pasaulinę glaukomos savaitę ligonių kasų specialistai primena, kokios sveikatos priežiūros paslaugos ir medicinos priemonės turintiems regėjimo problemų yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.  Jei norite išvengti negrįžtamo aklumo, kurį gali sukelti glaukoma – būtinai pasirūpinkite savo akimis ir reguliariai lankykitės pas gydytoją oftalmologą, kuris laiku diagnozuotų ligą ir skirtų reikiamą gydymą.

Tai žino ne visi: šios sveikatos paslaugos ir suaugusiems priklauso nemokamai

Infekcinių ligų valdymas skiepais laikomas vienas svarbiausių medicinos išradimų. Lietuvoje galioja vaikų skiepijimo kalendorius, pagal kurį vaikai yra skiepijami nemokamai. Tačiau ne visi žino, kad nuo dalies ligų reikėtų persiskiepyti ir suaugus – dalis šių vakcinų taip pat yra nemokamos. Nors daug pagrindinių vakcinų įskiepijama dar vaikystėje ir paauglystėje, nuo tokiu ligų kaip difterija, kokliušas, stabligė rekomenduojama skiepytis maždaug kas dešimtmetį.

Nemokama apsauga nuo vėžio: gydytoja priminė, kas gali kreiptis

Žmogaus papilomos virusas yra dažniausiai lytiniu keliu perduodama infekcija. Ekspertai pabrėžia, kad vakcina nuo jos yra veiksminga prevencinė priemonė, galinti padėti išvengti ne tik gimdos kaklelio vėžio, bet ir kitų sunkių ligų. Tačiau nors vakcinacija nemokama ir visiems prieinama, Lietuva vis dar susiduria su iššūkiais – visuomenės informuotumu, mitais ir nepakankamu skiepijimosi mastu.
Aktualijos 2025-03-04

Šie sveikatos prietaisai priklauso nemokamai: kas ir kaip gali įsigyti

Kovo 3-iąją minima Tarptautinė ausų ir klausos diena primena, kokia svarbi yra klausa mūsų kasdieniam gyvenimui. Tačiau ne visi turi galimybę aiškiai girdėti – klausos sutrikimai gali atsirasti bet kuriame amžiuje dėl įvairių priežasčių. Laimei, šiuolaikinės technologijos suteikia sprendimų – gydytojų parinkti klausos aparatai gali gerokai pagerinti gyvenimo kokybę net 95 proc. pacientų.
Aktualijos 2025-03-03

Gera žinia sergantiems šiomis ligomis: pagerės diagnostika ir gydymas

Nepriklausomai nuo diagnozės Lietuvoje pacientams, sergantiems tiek dažnomis, tiek retomis ar labai retomis ligomis, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamos būtinos sveikatos priežiūros paslaugos, vaistai ir medicinos pagalbos priemonės. Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, 2018–2024 m. labai retomis ligomis sergančių pacientų, gavusių gydymą, skaičius nuosekliai augo.

Reikia keisti sąnarį? Pasakė, kas priklauso nemokamai ir kaip sutrumpinti eilę

Sąnarių skausmas gali gerokai pasunkinti kasdienį gyvenimą, todėl pacientams, kuriems reikia sąnario endoprotezavimo, pravartu žinoti, kaip sklandžiai gauti reikiamas paslaugas. Tam būtina laikytis nustatytos tvarkos – nuo vizito pas šeimos gydytoją iki endoprotezavimo operacijos, primena Valstybinės ligonių kasos specialistai.
Aktualijos 2025-02-20

Pokyčiai dėl slaugos namuose: viskas, ką reikia žinoti

Nuo 2025 metų sausio 1 dienos pasikeitė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos ambulatorinės slaugos namuose teikimo ir apmokėjimo tvarka. Tikimasi, kad pokyčiai leis pacientams gauti kokybiškesnes slaugos paslaugas jų gyvenamojoje vietoje bei užkirs kelią anksčiau pastebėtam piktnaudžiavimui.
Aktualijos 2025-02-13

Šie vaistai pacientams priklauso nemokamai: pasakė, ką daryti, jei vaistinė neturi

Sutartis su ligonių kasa sudariusios vaistinės turėtų pasirūpinti, kad pacientams visada būtų prieinami tam tikri būtiniausi kompensuojamieji vaistai. Valstybinė ligonių kasa (VLK) užtikrina, kad šiuos vaistus galima būtų įsigyti su mažiausia priemoka arba už juos visai nereikėtų mokėti. VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vyresnioji patarėja Irma Medžiaušaitė paaiškina, kaip pasinaudoti šiomis galimybėmis, kad gydymas vaistais būtų ne tik veiksmingas, bet ir prieinamas.

Skubiai įspėja besigydančius peršalimą: toks „kokteilis“ gali būti grėsmingas sveikatai

Peršalimo simptomus lengvinančių vaistų pasirinkimas vaistinėse itin platus, tačiau Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai pabrėžia, kad nereceptinius vaistus netinkamai vartojant galima ne tik nepasiekti laukiamo efekto, bet ir pakenkti sveikatai.
Aktualijos 2025-02-06

Tai žino ne visi: patarė, kaip nepermokėti už vaistus

Trečdalis žmonių nežino, kaip vaistinėje nepermokėti už kompensuojamuosius vaistus. Du trečdaliai Lietuvos namų ūkių yra prikaupę nereikalingų vaistų. Šios ir kitos problemos, kurias išryškino visuomenės nuomonės tyrimas, parodė, kad reikia daugiau aiškumo ir informacijos apie racionalų vaistų pasirinkimą, jų vartojimą.

Pravers kiekvienam – kaip patikrinti, ar galioja PSD ir kiek kainavo jūsų gydymas

Jau esame įpratę didelę dalį reikalų patogiai tvarkyti internetu. Tokią galimybę gyventojams suteikia ir ligonių kasos. Prisijungus prie viešųjų elektroninių paslaugų sistemos, viename portale galima pasižiūrėti savo privalomojo sveikatos draudimo detales, užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę ar susiformuoti ją pakeičiantį sertifikatą, pateikti įvairius prašymus, sužinoti, kiek kainavo mūsų gydymas ir vaistai.

Ši sveikatos paslauga priklauso nemokamai: ragina pasinaudoti

Specialistai, vertindami Lietuvos gyventojų sergamumą, pastebi, kad 97 proc. susirgimų sudaro per orą plintančios infekcijos, iš kurių daugiausia – sezoninis gripas ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Skiepijimas nuo sezoninio gripo yra ne tik ekonomiškai efektyvus, nes sumažėja apsilankymų pas gydytojus skaičius, prarastų darbingų darbo dienų, antibiotikų, skirtų bakterinėms gripo komplikacijoms gydyti, vartojimas.

Už kiekvieną vizitą pas gydytoją užsienyje jau moka papildomai: Lietuva tą turėjo seniai padaryti?

Kaip vienas didžiausių sveikatos sistemos skaudulių dažnai įvardijamas per menkas jos finansavimas, lyginant su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis. Ekspertai teigia, kad esama dar neišnaudotų resursų, kaip čia pritraukti daugiau lėšų. Vienas iš kitur taikomų būdų pacientams tikrai nepatiktų – tektų pakloti dar papildomai iš savo kišenės. Sveikatos sistemos finansavimo ir kiti klausimai trečiadienį kelti Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) organizuotoje konferencijoje Seime.

Nuo sausio auga PSD įmoka: įvardijo, kiek reikės mokėti ir kas gali gydytis nemokamai

Privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimas Lietuvoje yra privalomas visiems gyventojams. Apsidraudusiems valstybė garantuoja sveikatos priežiūrą ir jos išlaidų kompensavimą. Ligonių kasų specialistai primena, kas gali nutikti, jei įmokos nėra mokamos ir kaip pasitikrinti, ar esate drausti. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) dalyviai yra visi dirbantieji, užsiimantys individualia veikla, savarankiškai už save mokantys PSD įmokas.

Keliaudami pamiršote šį svarbų dokumentą? Yra išeitis, kad vėliau netektų mokėti iš savo kišenės

Ateinančius metus sutinkantiems kitose Europos šalyse, ligonių kasos primena, kad Lietuvos gyventojai, pamiršę į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę, pasinaudodami e.paslaugomis, gali savarankiškai susiformuoti kortelę pakeičiantį sertifikatą ir jį parsisiųsti į savo mobilųjį įrenginį. Kur galioja? Kasmet augantis Lietuvos gyventojams išduotų sertifikatų skaičius rodo, kad ši paslauga yra aktuali ir vis labiau populiarėjanti tarp keliaujančiųjų.
Aktualijos 2024-12-30

Būtina žinoti kiekvienam: kur kreiptis staiga sunegalavus per šventes?

Sutrikus sveikatai įprastomis darbo dienomis ir valandomis žmonės nedvejodami kreipiasi į savo gydymo įstaigą – polikliniką ar šeimos medicinos centrą. Naktį, savaitgalį ar per šventes gyventojai dažnai taip pat nedvejodami vyksta į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius. Prieš šventes ligonių kasos primena, kada į ligoninę skubėti vis dėlto nereikia ir kur kreiptis sunegalavus ne darbo dieną.
Aktualijos 2024-12-20

Nuo sausio 1 d. – ilgai laukti pokyčiai dėl milžiniškų eilių: šiuos aparatus galės gauti paprasčiau

Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė svarbiam pokyčiui – nuo kitų metų kai kuriuos ortodontinius aparatus vaikams, turintiems įvairių dantų bei žandikaulių anomalijų, galės skirti ir gydytojai odontologai. Šis sprendimas leis gerokai sutrumpinti paslaugų laukimo eiles. Iki šiol ortodontinius aparatus galėjo skirti tik gydytojai ortodontai, o pacientams tekdavo ilgai laukti jų konsultacijų eilėje.
Aktualijos 2024-12-19

Per pusmetį – net 21 tona vaistų atliekų: dalis nutraukia vaistus anksčiau, kiti kaupia atsargas

Šokiruojantis faktas – per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos vaistinės iš gyventojų surinko 21,2 tonos pasenusių ar nebereikalingų vaistų. Tai net 7 tonomis daugiau farmacinių atliekų, nei per tą patį laikotarpį pernai. Nors sparčiai didėjantis atliekų kiekis atspindi augantį visuomenės sąmoningumą ir atsakomybę dėl aplinkos tausojimo, jis taip pat atskleidžia, kad daugelis gyventojų vaistus įsigyja ir vartoja neracionaliai.

Ruošiatės atostogauti? Nepamirškite šio dokumento, kitaip galite pasigailėti

Artėjant žiemos atostogų sezonui, ligonių kasos primena keliones planuojantiems gyventojams nepamiršti Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK). Šis nemokamai išduodamas dokumentas leidžia gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kai keliaujama po Europos Sąjungos šalis, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją ir Jungtinę Karalystę. Kelionėje prireikus būtinosios pagalbos, už ją sumoka ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Nuogąstauja, kas dėsis kitąmet: augs eilės tyrimams, blogės sunkių ligonių gydymas

Gydymo įstaigos su pacientų ir medikų organizacijomis, nesulaukusios konkrečių atsakymų Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame susitikime į klausimą, ar bus joms sumokėta už atliktus brangiuosius tyrimus ir procedūras, toliau skambina pavojaus varpais.

Pacientų pyktis liejasi per kraštus: brangus tyrimas priklauso nemokamai, tačiau privatininkai lupa pinigus

Prireikus kompiuterinės tomografijos (KT) ar magnetinio rezonanso tyrimo (MRT) pacientai nemokamai jį gali atlikti tiek valstybinėje, tiek privačioje gydymo įstaigoje. Vis tik realybė tokia, kad dažnas iš privačios įstaigos išeina gerokai patuštinęs piniginę. Privačių gydymo įstaigų iš pacientų ne visada teisėtai imamos priemokos – ilgą laiką diskutuojama problema. Ką tik šviežiai ji vėl pakelta Seimo Sveikatos reikalų komitete.

Ar sveikatos sistemą išgelbės tik daugiau pinigų? Išvardijo, kas labai blogai, o kur pavydi net vokiečiai

Nors Lietuva pagal sveikatos apsaugos sistemos finansavimą velkasi Europos dugne, Valstybinės ligonių kasos direktorius teigė, kad vis tik ne viskas išsprendžiama pinigais. „Čia kaip su pasakymu, kad jei rankoje laikai plaktuką, visos problemos atrodo kaip vinys“, – vaizdingai palygino jis.

Medikai perspėja dėl gąsdinančios situacijos: apie tokias ligas jau buvome pamiršę

Mokslas į priekį lekia devynmyliais žingsniais – išrandami nauji vaistai bei gydymo priemonės leidžia įveikti ir suvaldyti daugybę ligų, pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos docentė daktarė Inga Ivaškevičienė sako, kad vakcinos yra tai, ką geriausio žmonijai dovanoja mokslininkai.

Svarbu žinoti: šie prietaisai pacientams priklauso nemokamai

Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šį kartą ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms, turintiems klausos negalią – problemai, kurią, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, patiria daugiau nei 5 proc. pasaulio gyventojų, arba 430 milijonų žmonių, tarp jų – 34 milijonai vaikų.

Gera žinia sunkiai sergantiems: nuo lapkričio 1 d. už šias paslaugas ligonių kasos mokės daugiau

Nuo lapkričio 1 d. už paliatyviosios pagalbos paslaugas su gydymo įstaigomis bus atsiskaitoma pagal didesnius įkainius, praneša Valstybinė ligonių kasa (VLK). Naujosios kainos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministrui patvirtinus atnaujintą sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų sąrašą, kuriame įtrauktos ir ambulatorinės paliatyviosios pagalbos paslaugos. Ligonių kasos tvirtina, kad šie pokyčiai skirti užtikrinti geresnį paslaugų finansavimą ir prieinamumą.

Nuo kitų metų pacientams gresia plačiau atverti pinigines: įstaigos grasina atlikti mažiau brangių tyrimų

Gydymo įstaigų atstovai pasiuntė rimtą įspėjimą – jų teigimu, ligonių kasoms pakeitus dalies paslaugų apmokėjimą ne tik didėtų eilės, bet ir augtų brangių tyrimų kainos. Gydytojai tuo metu gali netekti ir darbo. Valstybinė ligonių kasa (VLK) teigia tokių rizikų neįžvelgianti, o kasmet sumokėti visą sumą nebuvo įsipareigojusi. Gydymo įstaigų vadovai sako jaučiasi „išdurti“ – ligonių kasų pažadai dėl turimų apmokėti pinigų už atliktus pinigus bliūkšta kaip muilo burbulas.
Į viršų