Nauja galimybė įsiskolinusiems: kaip „Skolų atostogos“ padeda vėl atsistoti ant kojų
Sunku patikėti, tačiau didžioji dalis skolų susidaro ne dėl neatsakingo skolinimosi, o dėl kitų priežasčių: susikaupusių mokesčių, patirtų finansinių sunkumų ar skurdo. Tokiems žmonėms į pagalbą ateina „Skolų atostogos“.
SADM darbo teisės patarėjas Rokas Keršys teigia, kad „Skolų atostogos“ pirmiausia reiškia laiką. Tai galimybė skolininkui atsitiesti: susitaupyti pinigų, įsitvirtinti darbo rinkoje, pasinaudoti teisine, psichologine ir finansine pagalba.
„Skolų atostogos“ – pagalba tiems, kuriuos slegia skolų našta
Dažnai girdime raginimą skolintis atsakingai. Vis dėlto, sunku patikėti, kad didžioji dalis skolų atsiranda ne dėl neatsakingo skolinimosi, o dėl kitų priežasčių: susikaupusių mokesčių, patirtų finansinių sunkumų ar skurdo. Tokiems žmonėms į pagalbą ateina „Skolų atostogos“.
Plačiau apie tai, kaip pasinaudoti „Skolų atostogos“ žiūrėkite reportaže.
Programa „Skolų atostogos“ padės jas grąžinti be didelio streso ir įtampos
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) gruodžio mėnesį pristatė legalaus darbo programą „skolų atostogos“, kurios esmė – įsidarbinę asmenys, kurie neturėjo darbo pusę metų, gali pasinaudoti galimybe pusmečiui sustabdyti turimų skolų išieškojimą. Per tą pusmetį išskaitos iš darbo užmokesčio žmogui nebus vykdomos. „Skolų atostogomis“ galima pasinaudoti ne daugiau kaip 2 kartus per penkerius metus.
Specialistai pataria: kaip sumažinti įtampą, kurią žmonėms kelia skolos
Daliai Lietuvos gyventojų susiduriant su finansiniais sunkumais, grimztant į skolas, mintys kaip įvykdyti įsipareigojimus kredito įstaigoms žmonėms kelia nuolatinį stresą ir įtampą. Įvertinusi šią problemą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) informuoja apie taip vadinamą „Skolų atostogų“ galimybę, skatinančią dirbti legaliai ir palaipsniui atsikratyti skolų naštos.
Rokas Keršys, SADM Darbo teisės grupės patarėjas, plačiau pristato „Skolų atostogų“ projektą.