2014-aisiais Kopenhagoje su kūriniu „Attention“ dainų konkurse pasirodžiusi Vilija šiemet atrankose stebina su kiek kitokia daina – tai synth-wave stiliaus kūrinys „Liesti negalima“.
„Noras pasirodyti tikrai yra ir ganėtinai stiprus. Antra vertus, Lietuvos televizijose nėra labai daug programų, laidų, kuriose galima išstoti su naujais kūriniais, nebent yra sukuriamas naujas video klipas.
Šios atrankos yra galimybė atsistoti ir parodyti savo kūrybą.
Dėl to ten eina jauni atlikėjai, norėdami starto bei parodyti savo muziką žmonėms. Dabar esu teatre, todėl „Eurovizija“ būtent ir yra ta viena iš nedaugleio vietų, kurioje galiu pristatyti savo kūrybą“, – šypteli žinoma moteris.
Atsakė į kritiką
Neseniai internete socialinių tinklų veikėjas Deividas Bendžius sureagavo į VILIJOS pasirodymą, po jos dainos įrašu žmonės gausiai kritikavo tiek jos pasirodymą, tiek dainą.
Visgi Vilija neslepia, kad tokios kritikos nesupranta.
„Turėjau stiprų palaikymą iš komandos, atrodė, kad verta bandyti ir pasirodyti. Kūrinys yra synth-wave stiliaus. Lietuvoje šio žanro muzikos mažai, tai – daugiau užsienyje dominuojantis dalykas. Nežinau, kiek kritikuojantys asmenys domisi muzikos pasauliu ir kas jame vyksta. Sutinku, kad tai nėra populiariosios muzikos kūrinys, bet jį tokiu tikrai galima padaryti. Tą mes ir bandėme parodyti tam tikru vizualiniu pateikimu“, – teigia ji.
Atlikėja taip pat pasisakė ir apie kritikuojančius – žmonės kritikavo ne tik sceninį pasirodymą, bet ir jos atlikimą.
„Girdėjau ir nemažai kritikos būtent apie tą dainą – kokia ji nuobodi, nekokybiška, kad nepademonstruoju savo vokalinių galimybių. Nežinau, ko žmonės klauso. Susidaro įspūdis, kad visi labai puikiai žino, ko reikia „Eurovizijai“ ir kodėl būtent konkrečiai vienas ar kitas kūrinys nevertas „Eurovizijos“ scenos. Na, aš, ko gero, esu kitokios nuomonės.
Nors mano daina „Attention“ 2014-aisiais nepateko į tarptautinio konkurso finalą, tokio tipo kūrinių kitų metų „Eurovizijoje“ atsirado gerokai daugiau.
Dažnai sakoma, kad kūrėjai yra vienu žingsniu ateity. Galbūt aš Lietuvoje irgi esu ta kūrėja, kuri eina vienu žingsniu į ateitį. Kita vertus, gal čia ir mano ego kalba, bet nei vienas nežinome, ko reikia. Dėl to pasakyti, kad čia yra š..., yra tiesiog negabinga ir nekompetetinga“, – sako Vilija.
Visgi verta pastebėti, kad dažnai „Eurovizijos“ laimėtojų kūriniai diktuoja sąlygas kitų metų euroviziniams pasirodymams.
„Aš stengiuosi tų trendų nesivaikyti, ypač „Eurovizijos“. Klausimas, ar to tikrai reikia. Tiesiog Lietuva dažnai keliauja tuo keliu. Kaip ir mūsų daina „Strazdas“ – pasirodymas nepakėlė į aukštumas, bet ar tai reiškia, kad mes turime toliau nebandyti ir nesiūlyti kažko savito, ko Europoje ar Lietuvoje nėra tiek daug? Jei tai mums nėra pažįstama, tai nebūtinai yra blogai“, – dalijasi atlikėja.
Prisiminimai iš „Eurovizijos“
Nors 2014-ųjų pasirodymas „Eurovizijoje“ moteriai paliko ryškius prisiminimus, ji tikina, kad tuomet tai neatrodė kažkuo itin svarbus pasirodymas.
„Tuomet man ta scena neatrodė kažkuo ypatingesnė nei bet kokia Lietuvos arenos scena. Labiau jaudinausi per naujametinį koncertą „Žalgirio“ arenoje, kuomet į Lietuvą atvažiavo Robertas Wells‘as ir Lagaylia Fraser, nes žinojau, kad stoviu scenoje su grandais.
O „Eurovizijoje“ nepasirodo žmonės, kuriuos mes esame įpratę girdėti koncertuojančius Lietuvoje ar grojamus per radiją. Tų žmonių nežinojau. Žiūrovai arenoje yra tokie pat žmonės kaip ir Lietuvos arenose.
Tik publika įvairesnė ta prasme, jog šventinę nuotaiką jie dalijo ne tik bendrai renginiui, bet ir vėliavomis bei tautinėmis atributikomis palaikydami savo šalies atstovus“, – pasakojo pašnekovė.
O kokie pasirodymai šių metų „Eurovizijos“ atrankoje sužavėjo Viliją?
„Nelabai norėčiau aptarinėti kolegas, tačiau tikrai įstrigo Petunijos dainos žodžiai „į saldumą, į mažumą“. Labai patiko mano aplinkos pastebėjimas, kad jos įvaizdis yra gan ukrainietiškas ir galbūt tai sulaukia simpatijų.
Nors kalbama apie lietuvybę, jos apranga nėra lietuviška, ten, ko gero, nedaug mūsų tautinio kostiumo. Bet pati žemaitiška idėja yra puiki, atsižvelgiant į tai, jog šįmet minime 180-uosius jos gimimo metus. Taigi visa yra labai logiška ir racionalu, o man artima ir todėl, kad pati šiuo metu dirbu ir Telšių Žemaitės dramos teatre.
Nors man pačiai patiko kita daina – kadangi esu techno mėgėja, patiko vieno kolegos pasirodymas. Deja, jis komisijos narių buvo labai supeiktas bei žiūrovų nuvertintas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!