Ką daryti, kad makiažas išties atrodytų tobulai, atskleidė „Sothys“ Lietuva rinkodaros vadovė Agnė Kubilienė, kuri kalbino partneres – „JJ Makeup Box“ vizažistes – makiažo dėstytojas, Jurgą Kartunavičiūtę ir Jolitą Verseckienę.
Ar pritariate nuomonei, jog kosmetologams ir makiažo meistrams reikia dirbti išvien?
Tiesa. Gera odos būklė yra gero makiažo sėkmė. Jei odos būklė yra puiki – reikės mažiau priemonių, priemonės geriau laikysis, o ypatingai tai svarbu vasarą, kai norisi tepti mažiau priemonių sluoksnių ant veido. Visada pabrėžiame: pirmiausia 100 % pasirūpinkite savo veido oda.
Kaip klientės reaguoja į tai? Juk jos dažnai kreipiasi tik makiažo paslaugos, atrodytų viskas taip paprasta: imi ir paslepi odos defektus – juk tai Jūsų, makiažo meistrių darbas!
Kai oda yra serganti (mes tokia vadiname odą, kai yra pabėrimai, šerpetojimai, dehidratacija) – dedant profesionalias dekoratyvinės kosmetikos priemones, visi negalavimai pradeda tik ryškėti. Taigi, trūkumų maskavimas dažnai duoda atvirkštinę reakciją. Kartais moterys nemato tų visų pašerpetojimų, tepasi maskuojančią pudrą, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra pigmentas, o jis pats nesigeria į odą, lieka paviršiuje, taip dar labiau išryškindamas išsausėjusius plotus. Kuo nelygesnis odos paviršius, tuo labiau mes tą priemonę matome. Visada galime palyginti šiuos makiažo žingsnius su namo statymu – jei namo pamatai blogai pagaminti, tai namo sienos suskilinės. Taip pat ir makiaže – oda yra pamatas, ant sveikos odos makiažas atrodys geriau ir laikysis ilgiau.
Galima susidaryti nuomonę, kad makiažo meistrai pageidauja mažiau dirbti. Laukiate klienčių su taip vadinama kūdikio, persiko švelnumo oda?
Mūsų lūpomis kalba patirtis. Klientės nori, kad makiažas matytųsi kuo mažiau, atrodytų natūraliau, mes žinome, kokio jos nori ir laukia galutinio rezultato. Visada esame pasiruošusios padėti, tačiau, vienos, be kosmetologių, negalime to padaryti.
Kiek tuomet užtrunka pasiruošimas šventiniam makiažui?
Pasiruošimui turėtų pakakti mėnesio. Nuotakoms mes visada rekomenduojame ateiti pasidaryti bandomąjį makiažą. Nesvarbu kokia šventė, juk odą reikia prižiūrėti nuolatos, spręsti kylančias problemas. O tai nėra greitas ir vienadienis dalykas. Nubėgau pas kosmetologą, pasidariau vieną procedūrą, ir viskas man čia gerai. Galima su Jūsų vizažistu pasikalbėti kad ir telefonu, aptarti savo odos būklę ir pan. Žinoma, vizažistas negali per atstumą jos įvertinti, tačiau universalius sprendimus ir patarimus tikrai pasiūlys.
Taigi, universalieji patarimai ruošiantis šventiniam makiažui:
Itin svarbu – odos šveitimas, odos drėgmės balanso atstatymas, masažai, atpalaiduojantys veido raumenis. Intensyvesnes, aktyvesnes procedūras patartume daryti ne prieš pat makiažą. Kosmetologo profesionalo atliktos procedūros poveikis trunka dar kelias dienas, ir tie odoje vykstantys procesai gali netgi trukdyti geram makiažui. Tarp procedūros ir makiažo turėtų būti bent 3 dienų pertrauka. O šventinio makiažo išvakarėse derėtų nerizikuoti ir susilaikyti nuo daugelio grožio procedūrų: soliariumo, antakių formavimo, dažymo ir panašiai.
Veido masažą dėl jo teikiamo atpalaiduojamojo poveikio, turbūt galime rekomenduoti ir kaip terapinę priemonę prieš svarbius renginius?
Žinoma! Atpalaiduojami įsitempę raumenys, raukšlelės tampa ne tokios ryškios, mažėja patinimai. Gerėja bendra nuotaika ir be abejonės savijauta.
Kokia turėtų būti laiko skalė iki šventinio makiažo, jei moterys planuoja invazines estetines procedūras?
Iš tiesų mes nerekomenduojame tokias procedūras atlikti prieš pat svarbias šventes. Pats geriausias sprendimas, kai su kliente pasikalbame apie visas planuojamas procedūras gerokai prieš šventinį makiažą. Džiugu, jog nuotakos šiandien viskuo rūpinasi iš anksto.
Kalbant apskritai, moterys turėtų nesidrovėti, ir planuodamos šventinį makiažą, susisiekti su vizažistėmis ir aptarti lūkesčius gerokai iš anksto.
Mums daug lengviau savo darbą atlikti profesionaliai, kai klientas su mumis bendradarbiauja. Dabar vyrauja tokios tendencijos, kad makiažas lengvėja, norima šviesios, skaisčios odos. Tokio vaizdo negalime padaryti, jei neturime sveikos, tinkamai prižiūrimos veido odos. Belieka sunkesni variantai, kai bandoma slėpti problemas.
Ar Jūs ir Jūsų kolegės bendrauja su kosmetologais? Ar palaikote kontaktus ir turite kur nukreipti?
Mes tiesiog rekomenduojame savo kosmetologę – gydytoją. Iš tikrųjų, jaučiama šiokia tokia atskirtis, kurią reiktų mažinti; bendradarbiaujama gal šiek tiek per mažai. Gražu, kai vienoje vietoje dirba kirpėjas, kosmetologas ir vizažistas, kai klientas gali gauti profesionalias paslaugas vienoje vietoje. Puiku bendradarbiauti su kosmetologu ir dėl to, kad tuomet esame užtikrintos, jog klientas nepaklius į nepatikimas rankas, gera žinoti, kad odos sveikata tikrai bus pasirūpinta saugiai. Mes pačios daug ko išmokstame iš kosmetologių.
Profesionalus kosmetologas dažnai gali atlikti ir makiažą. Ar susiduriate su tokia konkurencija ir ar tai yra konkurencija?
Kaip mes, vizažistai, negalime atlikti profesionalių kosmetologinių procedūrų, taip ir kosmetologės ne visada gali pasiūlyti profesionalų makiažą. Vizažas yra iš esmės optiškai kuriama vizija – kai darant makiažą sprendžiami net proporcijų dalykai. Būtų sudėtinga tvirtinti, jog kosmetologai gali būti šimtu procentų įsigilinę į tai. Kosmetologas ir vizažistas yra dvi atskiros grožio srities specialybės. Kiekvienas specialistas giliai išmano tą sritį, kurioje dirba. Mes klientėms darome ir nesudėtingas šukuosenas, tačiau jaučiamės tikrai giliai kompetentingos tik vizažo srityje.
Kiek visos šventės svečiai turėti derinti savo makiažą tarpusavyje, juk tikriausiai šventėje galima pamatyti ir ultra ryškų ir vos pastebimą lengvąjį makiažą?
Dažydamos klientes, kurios bus svečiais vestuvėse, visada paklausiame, kokia bus nuotaka? Ir studentes visada taip mokome – jei darote proginį makiažą, visada išsianalizuokite, kokia bus šventės aplinka, žmonės ir pan. Būtina atsižvelgti į bendrą šventės koncepciją.
Pakalbėkime apie vyrų šventinį makiažą?
Vyrai taip pat dažosi! Vyrų oda kitokia, ji lygesnė, problemų mažiau, bet ir jie lankosi ir pas kosmetologus ir pas vizažistus. Džiaugiamės, kad vyrai taip pat rūpinasi estetiška išvaizda. Pastebime, kad daugiau oda rūpinasi užsieniečiai vyrai – jiems savaime suprantama, kad jiems bus uždėtas serumas, padarytas makiažas, o dienos pabaigoje nuvalytas, o oda atgaivinta kauke. Labai norėtume, kad ir mylimi Lietuvos vyrai taip pat atidžiai rūpintųsi savo odos būkle ir grožiu. Be abejonės, vyrai nenori, kad jų makiažas matytųsi. Vyrams užtenka labai mažai priemonių. Dažnai mūsų patarimus ponams perduoda jų moterys, ir nuo jų priklauso, ar vyras norės makiažo. Yra kažkiek vyrų, kurie kreipiasi patys.
2019 vasara – kokios makiažo tendencijos vyrauja, ko reikėtų norėti, kreipiantis į specialistą, ir ko reikėtų vengti?
Madinga kuo natūralesnė odos išvaizda. Ploni makiažo sluoksniai ir švytinti oda, tačiau ne kažkokiais blizgučiais apklijuota, o tiesiog drėgnai švytinti oda, drėgme prisotinta oda. Moterys nebenori persipuošti, prašo padažyti taip, lyg „pati būčiau pasidažiusi“. Daug makiažo nebemadinga. Vyrauja pastelinės spalvos. Taigi, tik pasikartosime, kad tokioms tendencijoms būtina sveika odos būklė. Tačiau visas tendencijas visada reikia pritaikyti asmeniškai kiekvienam individui. Galbūt įtraukti tik vieną detalę, o žmogui daryti makiažą tokį, kokį jis mėgsta ir jam tinka. Gera „vilkėti“ tokį makiažą, su kuriuo tu jautiesi labai gerai, nesijauti nejaukiai, o artimieji nepatiria šoko. Pasitaiko, kad jaunikis prašo nuotakos nusivalyti makiažą, nes jos tiesiog nebeatpažįsta...
Konkretizuokime: Jūsų makiažo patarimai: akys, antakiai, lūpos?
Išties mažėja modeliavimo. Grįžta saulės nubučiuota oda – aktualu bronzantai, skaistalai. Antakiai išlieka platesni, natūralūs (nors aukštojoje madoje matomos ir plonesnių antakių tendencijos), akys be labai ryškių pravedimų. Spalvos natūralios, kas labai padeda moterims, kurios nelabai moka dažytis, ar bijo išryškinti kažkokias disproporcijas – tuomet labai tinka natūralumo tendencijos.
Priklijuojamas blakstienas naudojame, nes jos išties puikiai išryškina akis, tačiau naudojame pluoštelius, ir natūralių blakstienų ilgio, retai ilgesnius. 99% blakstienų meistrų priaugina labai tankiai ir gausiai, tada blakstienos tampa apskritai ryškiausiu viso veido akcentu, atitinkamai tuomet reikia daryti ryškų makiažą, kad jis matytųsi.
Kažkiek lieka rausvo makiažo tendencija. Jau kelintą sezoną išlieka monochromiškumo principas - kai ta pati spalva ant akių, skruostų, plaukų.
Lūpoms galima naudoti ką tik širdis geidžia. Minkštos linijos, ryškus kontūras tarsi dingsta. Jei lūpos mažos ir neproporcingos, neakcentuokime jų, pabrėžkime akis.
Nemadinga labai suderinti spalvas nagai-šešėliai-lūpos, rūbai. Nors moterims tai vis dar yra svarbu. Tada perspaudžiama, ir labai krenta į akis, nebemadinga, akys kreipiamos į detales, o ne į visumą.
Ar patartumėte vengti tamsių makiažo spalvų vasarą?
Nebūtinai, vakarui galima dažytis ryškiai ir taip pat atsižvelgti į amžiaus grupę, tai labai priklauso ir nuo stiliaus, visumos. Yra nuostabiai stilingų moterų, kurios moka naudoti ir ryškią joms tinkančią kosmetiką. Didesnėms šventėms formuojame taip vadinamą „išgyvenimo krepšelį“ klientei– šiaudelį, servetėles, priemones makiažo koregavimui. Beje, yra tokia paslauga – vizažistas šalia tavęs visos šventės metu.
Pabaigai – Jūsų vasaros linkėjimai moterims.
Linkime pasitikėti savimi, juk tai pirmiausia krinta į akis ir aiškiai matosi. Matykite veidrodyje savo grožį be makiažo. Ilsėkite ir rūpinkitės savimi. Trumpai: mylėkite save!