Socialiniame tinkle „Facebook“ S. Stavickis-Stano paviešino jautrų įrašą, kuriame pasidalijo prisiminimais apie velionę N. Sadūnaitę.
„Šventą dieną išėjo šventas žmogus...
Nijolė Sadūnaitė
Ji buvo mano pirmojoje komunijoje.
Ji padėjo mūsų šeimai, kai grįžom į Lietuvą.
Ją jau suaugęs dažnai sutikdavau prie savo studijos, Antakalnyje.
Mano šeima jai talkino su katalikų bažnyčios kronikomis, o Nijolė padėjo tūkstančiams žmonių.
Ji savo artimą mylėjo labiau nei save pačią.
Ji net savo priešus ir kankintojus mylėjo labiau nei save pačią.
Nepalaužiamos meilės ir tikėjimo įsikūnijimas
Gero kelio“, – rašė S. Stavickis-Stano.
N. Sadūnaitė gimė Kaune 1938 metais, Anykščiuose baigė Jono Biliūno vidurinę mokyklą, 1970 metais Vilniuje – medicinos seserų kursus.
Aktyvi antisovietinė veikėja N. Sadūnaitė 1975 metais sovietų režimo buvo nuteista už „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ dauginimą ir platinimą.
Vienuolės kelią po mokyklos pasirinkusi moteris buvo nuteista trejus metus kalėti griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje ir po to dar trejiems metams tremties.
Grįžusi į Lietuvą N. Sadūnaitė vėl įsitraukė į „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ leidybą, dėl to buvo toliau sovietų saugumo persekiojama.
1987 metų rugpjūčio 23 dieną ji su Antanu Terlecku, Vytautu Bogušiu ir Petru Cidziku surengė mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje paminėti Ribentropo ir Molotovo paktą. Mitinge po ilgų priespaudos dešimtmečių buvo viešai sugiedotas Lietuvos himnas.
2018 metais N. Sadūnaitei įteikta Seimo įsteigta Laisvės premija, skiriama žmonėms, nusipelniusiems laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms.
Interviu BNS po premijos paskyrimo moteris abejojo, ar iš tikrųjų buvo verta tokio pagerbimo.
„Aš tikrai šimtu procentų įsitikinusi, kad Gerasis Dievas Lietuvoje labiau neišprususio, silpno žmogaus nesurado, tai davė man jėgų ir pasiuntė tam darbui mane“, – sakė N. Sadūnaitė.
N. Sadūnaitė tarnavo Švenčiausios Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos vienuolyne.
DIDELIS AČIU!