Visgi, šių metų sausis – visiškai kitoks. Drąsios ir savimi pasitikinčios moterys jį pavadino plaukuotų moterų arba kitaip – Januhairy – mėnesiu.
Pagrindinis kampanijos triukas – plaukuotas kūno vietas viešinti socialiniame tinkle, nuotrauką žymėti grotažyme ir, svarbiausia, neabejoti savo sprendimu.
Prieš dvejus metus toks studentės akibrokštas pradžioje buvo vertinamas labai dviprasmiškai, tačiau šiais metais „Januhairy“ jau nuvilnijo per visą pasaulį. Socialiniame tinkle „Instagram“ pasipylė tūkstančiai šių metų sausio nuotraukų, kuriose moterys nesigėdija savo kūno plaukuotumo.
„Tas visuotinis spaudimas, kad moters oda privalo būti glotni, kad ji valandų valandas turi kankintis skausmingose procedūrose ar kas rytą šalinti plaukelius namuose, atsirado tik iš vyrų. Mes einame prieš gamtą! Man nesvarbu, ar moteris renkasi šalinti kūno plaukus, ar juos auginti, svarbiausia, kad tai būtų jos, o ne visuomenės pasirinkimas“, – skelbė viena judėjimo dalyvių.
39-erių Chloe pasidalijo platesne patirtimi apie kūno plaukus.
„Šalinti kūno plaukus pradėjau 14-os metų. Tuomet pakeičiau mokyklą ir sulaukiau nemažai patyčių, kad esu plaukuota. Nors apie tai jau buvau pasvarsčiusi ir anksčiau, bet tai nekėlė man jokio diskomforto, mano aplinkoje to niekas nesureikšmindavo. Jei nebūčiau pradėjusi šalinti plaukų, būčiau tapusi patyčių objektu, vėliau nebūčiau sulaukusi vyrų dėmesio, nes kaskart pakrypus pokalbiui ta tema sulaukdavau jų atsako, kad tai yra šlykštu.
Tačiau prieš dvejus metus nusprendžiau, kad nebenoriu šalinti pažastų plaukų. Buvo žiema, niekas to nepastebėjo. Norėjau pažiūrėti, kaip pati jausiuosi žinodama, kad esu plaukuota. Gal kelias akimirkas tai buvo keista, bet vėliau supratau, kad man tai yra visiškai normalu. Žinote, svarbiausia suprasti, kad kiekvienas žmogus renkasi, kaip jis nori atrodyti, ką jis nori vilkėti, ką gyvenime veikti“, – kalbėjo ji.
Nuotraukų galerijoje siūlome peržvelgti drąsių moterų akimirkas.