Prieš porą metų pasklido žinia, kad žymioji „Netflix“ komanda serialo „Stranger Things“ 4-ąjį sezoną atvyksta filmuoti į Lietuvą. Greitai po šios žinios „Netflix“ paskelbė aktorių atranką, kurios tikslas – surasti rusiškai kalbantį aktorių.
Pats nuo pat pradžios su sūnumi stebėjęs serialą ir nekantriai naujų serijų laukdavęs Andrius Paulavičius tikina, kad šis vaidmuo tikrai bus prisimintas. O sukurti ruso „blogiuko“ vaidmenį lietuviui – vieni juokai.
Portale tv3.lt – pokalbis su Andriumi Paulavičiumi apie darbą su puikiai žinoma „Netflix“ komanda, iššūkius ir patirtus įspūdžius vaidinant tarp žinomų režisierių ir aktorių.
Ar buvote serialo „Stranger Things“ gerbėjas, ar anksčiau apie jį žinojote?
Prieš 6 metus, kai tik pasirodė serialas „Stranger Things“ „Netfilxe“ aš jį pažiūrėjau su malonumu, paskui parekomendavau savo sūnui ir mes dar kartą pažiūrėjome kartu. Labai įtraukianti įdomi istorija, pilna įvykių, fantazijos ir fantastikos skirtos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Nuo to laiko, kiekvienais metais laukdavom naujo sezono. Iš fantazijos ir fantastikos pasaulio yra ir tai, kad po 5 metų buvimo tiesiog serialo gerbėju, aš tapau jo dalimi.
Kaip atsidūrėte serialo filmavimuose? Ar buvo paprasta patekti?
Manau, kad nebuvo paprasta. Tokiems serialams yra daromos didžiulės atrankos. Žinau, kad koks pusmetis iki filmavimų pradžios vienas mano draugas Los Andžele irgi bandėsi į tą patį vaidmenį. Galima tik pagalvoti, koks aktorių skaičius bandė save šiam vaidmeniui. Taigi, prodiuseriai ir režisieriai broliai Matt ir Ross Dufeers nerado Los Andžele, laimingo atsitiktinumo dėka surado Vilniuje. Dėl to turiu būti dėkingas aktorių atrankos režisierei Daliai Survilaitei, kuri pakvietė mane į bandymus.
Ar dažnai lietuvių aktoriai turi galimybę atlikti bendrus tarptautinius projektus su užsienio aktoriais?
Kai projektai filmuojami Lietuvoje, yra nemažai galimybių tapti tarptautinio projekto dalimi ir pasidalinti patirtimi su kolegomis iš kitų šalių. Kai projektai filmuojami užsienyje, truputį sunkiau, bet mes nenuleidžiame rankų ir su „Baltic actors“ agentūros komanda ieškome aktoriams darbo svetur. Nėra paprasta, bet jau turime gražią puokštę vaidmenų. Tai amerikiečių serialas „Jack Ryan 4“, kur nusifilmavo Vytautas Kaniušonis, britų filmas „Phea“, kuriame nusifilmavo Gabija Siurbytė, švedų serialas „Kalifat“ kur nusifilmavo Donatas Šimukauskas ir nemažai kitų. Bendrąją prasme viskas juda į priekį.
Kaip apibūdintumėte patirtį „Stranger Things“ filmavimo aikštelėje? Ką tuo metu jautėte?
Kai pakliūni į didelio biudžeto projektą, tuo viskas ir pasakyta. Vienas malonumas. Tris scenas filmavome dvi dienas. Yra laiko padaryti daugiau kadrų, daugiau dublių. Aktorius yra nufilmuojamas nuo galvos iki kojų. Vieną filmavimo vakarą jau galvojau – tikrai viskas, jau viską nufilmavom, bet priėjo režisierius Matt Dufeer ir sako, kad reikia padaryti dar vieną mano stambų kadrą iš kitos perspektyvos.
Tokiuose projektuose, kai esi filmuojamas stambiu planu, supranti, kad viskas gerai, kad tavo personažas yra vertinamas. O šiaip daug dėmesio ir susikaupimo. Viskas sustyguota, nėra nereikalingų kalbų ir plepalų, žmonės tiesiog dirba. Ir tai didele dalimi lietuvių, filmavimo grupės narių, nuopelnas. Niekas nepraleidžiama pro šalį. Finale ir matosi geras tokio darbo rezultatas.
Seriale įkūnijote rusų vadovaujantį tardytoją. Kaip vertinate šį vaidmenį – ar jis svarbus Jūsų karjeroje?
Taip, suvaidinau 1984 metų KGB pulkininką Gavrilovą. Šis serialo sezonas buvo kuriamas dar prieš 2022-ųjų vasario 24 dieną, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Mums lietuviams blogus rusus nėra sudėtinga vaidinti, gal net atvirkščiai, lengva, nes labai gerai išmanome jų mentalitetą, taigi ir vaidmens sukūrimui turime pasąmoninę patirtį. O vaidmuo tarptautinėje karjeroje labai svarbus, tokie kreditai nesimėto.
Kaip sekėsi įsikūnyti į „blogiuko“ vaidmenį?
Ne pirmas kartas (juokiasi). Aš gerai jaučiuosi, o kaip gavosi tegu vertina žiūrovas, juk dėl žiūrovų kuriu vaidmenis.
Kaip dirba „Netflix" komanda ir ar skiriasi darbas nuo Lietuvos kino komandų?
Kino žmonės yra kino žmonės, visi mes to paties kraujo. Tuo metu buvo kažkuris tarpkarantininis laikotarpis tai buvo suorganizuotos priėjimo iki filmavimo aikštelės apsauginės zonos. Filmavimo aikštelėje tik pagrindiniai kūrėjai, antroj zonoj asistentai, trečioj zonoj asistentų asistentai. O visa kita kiekvienoj pasaulio šalyje labai panašu.
Kai kuriems lietuvių aktoriams dėl filmavimo šiame seriale teko traukti ir į Šiaurės Ameriką, buvo iškilę ir įvairių sunkumų. Su kokiais iššūkiais Jūs susidūrėte?
Buvo visokių istorijų. (juokiasi) Filmavimo bazė buvo Lietuvos kino studijoje, Senajame Minsko plente. Ten ryte mus aprengdavo ir kas su savo mašinom, kas su serialo gamybos autobusiukais važiuodavom į filmavimo aikštelę, kuri buvo Lukiškių kalėjime.
Kadangi buvo viruso siautėjimo metas, saugiau buvo važiuoti su savo mašina. O tuo metu buvo policijos postai tarp savivaldybių, kad žmonės be reikalo nejudėtų. Taigi KGB pulkininkas su visa „reikšminga“ uniforma iš Minsko pusės važiuoja link Vilniaus. Vaizdelis gražus. Lietuvos policininkas stabdo ir klausia: „Kuda jedite tovarishch?“ (liet. „Kur važiuojate, bičiuli?“) Sakau: „V tiurmu“ (liet. „Į kalėjimą“) „Gerai, sako jis, ten jums ir vieta“. (Juokiasi)
Ir praleido, protingas pareigūnas pasitaikė. Bet jaučiausi kaip toj bitlų dainoj „Back In The U.S.S.R“. Na ir ta dirbtinė akis, kiekvieną rytą reikėdavo išsiimti savo tikrą akį ir įsidėti dirbtinę. Bet toks yra nelengvas aktoriaus darbas.
Vaidinote kartu su žinomais amerikiečių aktoriais – Winona Ryder, Bradas Hillas ir pan. Kokį įspūdį paliko darbas su jais?
Šiame projekte iš amerikiečių vaidinau tik su David Harbour, Winona Ryder fotografiją tik rankoje laikiau, bet jeigu galima užskaityti, kad vaidinome kartu, tai aš priimu (juokiasi). Davidą Harbour labai saugojo dėl to nelaimingo viruso, bet pavyko persimesti keliais žodžiais. Man pasirodė, kad jis labai stiprus aktorius, atsiduodantis vaidmeniui visu savo kūnu ir siela. Sutarėm, kad kai būsiu Los Andžele, išlenksim po alaus bokalą.