Kaip praneša portalas mirror.co.uk, kvietimai į karalienės laidotuves nebuvo išsiųsti į Rusiją, Baltarusiją ir Mianmarą. Iš Irano laidotuvėse galės dalyvauti tik ambasadorius, teigiama pranešime.
Jungtinė Karalystė kartu su savo Vakarų sąjungininkėmis siekė izoliuoti Rusiją ir jos sąjungininkę Baltarusiją pasaulinėje arenoje, taikydama ekonomines sankcijas ir kitas priemones, taip reaguodama į Maskvos invazija į Ukrainą. Mianmarui ir jo kariuomenei taip pat buvo taikomos britų sankcijos ir jie nebuvo pakviesti dalyvauti ceremonijoje.
Tikimasi, kad apie 500 užsienio aukštas pareigas užimančių asmenų dalyvaus laidotuvėse Londone, o dabar kvietimai išsiųsti daugumai šalių, su kuriomis Didžioji Britanija palaiko diplomatinius santykius, pranešė BBC.
Daugybė pasaulio lyderių nuo JAV prezidento Joe Bideno ir pirmosios ponios Jill Biden iki Kanados, Australijos ir Naujosios Zelandijos ministrų pirmininkų patvirtino, kad dalyvaus renginyje, kuris greičiausiai bus vienas didžiausių Didžiosios Britanijos diplomatinių susitikimų per pastaruosius kelerius metus.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas penktadienį paskelbė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas laidotuvėse nedalyvaus.
Peskovas sakė, kad nors rusai „gerbia“ karalienę „už jos išmintį“, Putino dalyvavimas laidotuvėse nebus įmanomas, tačiau pridūrė, kad bus priimtas sprendimas, kas atstovaus tautai ceremonijoje.
Princesė Anne lydės karalienės karstą skrydžiui iš Edinburgo į Londoną ir atvyks vėliau antradienį. Tada jie keliaus į Bekingemo rūmus, kur ąžuolinį karstą pasitiks karalius Charlesas III (Karolis III), karaliaus sutuoktinė ir kiti karališkosios šeimos nariai.
Trečiadienį 14.22 val. karstas bus nugabentas karališkosios kariuomenės karieta į Vestminsterio rūmus.