• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Dainius Liškevičius nesiliauja kurti ir stebinti.

6

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Dainius Liškevičius nesiliauja kurti ir stebinti.

REKLAMA

Pernai praeivių dėmesį kaustė jo instaliacija ant Vilniaus miesto Rotušės laiptų su apverstu „Citroen“ automobiliu.

Šiemet menininkas pristatė dar du performansus viešosiose erdvėse, o lapkričio 11 d. Europos šalių kino forume „Scanorama“ įvyks D. Liškevičiaus dokumentinio filmo „Modernus butas“ premjera, po kurios režisierius kartu su filmu iškeliaus į turą po Lietuvą ir aplankys Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, o galiausiai rodymus užbaigs Vilniuje. 

„Šio filmo idėja gimė gan netikėtai,  planavau surengti didelę parodą apie laikotarpį, kai kūriau savo namuose, bet peržiūrinėdamas video medžiagos archyvą, supratau, kad apie visa tai geriausia būtų  papasakoti filmo formate.

Šį filmą matau kaip vizualų pasakojimą apie kūrybinę erdvę. Siužetas sukonstruotas remiantis mano sukurtais taip vadinamais home video filmais ir dokumentine medžiaga, apimančia 10 metų kūrybinį laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA

Filme pasakoju apie savo butą kaip gyvybinę erdvę, kurioje įtraukdamas visą šeimą, kuriu gyvenamosios erdvės mikro-socialinį modelį ir veikiu pagal vidines taisykles“, – pasakoja Dainius Liškevičius, filme žiūrovus drąsiai kviečiantis į savo privačią erdvę – butą Vilniaus senamiestyje.

REKLAMA

„Moderniame bute“ trinasi ribos tarp kasdienybės ir kūrybos. Skirtingais būdais ir laikais nufilmuoti kadrai sudaro filmo audinį, kuriame menininko butas tampa pagrindiniu veikėju.

Jame skleidžiasi ne vien kūrėjo, bet ir jo šeimos kasdienybės pasaulis: eglutės nupuošimo ritualas, vakarėliai, buto perstatymas, piešinių atranka, arbatos gėrimas – visa tai ima transformuotis į performansus, privati erdvė virsta scena, o šeimos nariai – filmo veikėjais.

REKLAMA
REKLAMA

Šalia menininko kūrybos istorijos plėtojasi ir paslaptinga paties buto istorija. 

Filmo anonsas:

Dainius Liškevičius priklauso menininkų kartai, ženkliai prisidėjusiai prie dailės raiškos atsinaujinimo po nepriklausomybės atkūrimo. Jis mėgsta provokuoti, jo kūrybai būdingas socialinis angažuotumas, ironija, visuomenės kritika.

Gvildendamas kultūrinius kontekstus autorius neretai meta iššūkį publikai.

Būtent už kultūrinių stereotipų kritiką Dainius Liškevičius 2021 m. pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Autorius yra surengęs virš 20 personalinių parodų Lietuvoje, Italijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, JAV, Švedijoje. Apdovanotas Antano Mončio premija. 

2015 m. Dainius Liškevičius atstovavo Lietuvai 56-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, kurioje pristatė projektą „Muziejus“.

Šio projekto afiša dažnai matoma ir filme „Modernus butas“, tarsi siūlant pasvarstyti: ar kiekvieni namai nėra mažas muziejus.

REKLAMA

Dokumentinis filmas „Modernus butas“ lapkričio 14 d. bus rodomas Šiauliuose (Šiaulių dailės galerijoje), lapkričio 21 d. – Alytuje (kino teatre „Dainava“, lapkričio 22 d. – Klaipėdoje (kino teatre „Arlekinas“), lapkričio 27 d. – Panevėžyje (kino teatre „Garsas“), lapkričio 28 d. – Kaune (kino teatre „Romuva“), lapkričio 29 d. – Vilniuje („Skalvijos“ kino centre).

Po visų seansų vyks susitikimai su filmo režisieriumi Dainiumi Liškevičiumi.

Filmą kartu su Dainiumi Liškevičiumi kūrė operatorius Vilius Mačiulskis, kompozitorius Linas Rimša, montažo režisieriai Gintautas Smilga ir Dominykas Kilčiauskas, garso režisierius Julius Grigelionis, koloristas Jonas Zagorskas ir prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

REKLAMA

Filmo gamintoja – studija „Just a moment“.

Tarp paskutiniais metais studijoje sukurtų filmų – Deimanto Narkevičiaus „Čiulbanti siela“, Lino Žiūros „1991“, Emilijos Škarnulytės „Kapinynas“, Tomo Smulkio „Žmonės, kuriuos pažįstam“, Martos Dauliūtės ir Viktorijos Šiaulytės „Geras gyvenimas“, kultūros žurnalas „Fokusas“ bei daug kitų audiovizualinių projektų.

Filmo gamybą dalinai finansavo Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus dailės akademija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų