• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karališkasis komentatorius ir biografas Christopheris Warwickas mano, kad Charlesas III (Karolis III) bus populiarus karalius, kuris gali karaliauti dešimtmečius. Tačiau tokio visuomenės pasitikėjimo kaip jo mama, karalienė Elžbieta II, jis vargu ar sulauks.

Karališkasis komentatorius ir biografas Christopheris Warwickas mano, kad Charlesas III (Karolis III) bus populiarus karalius, kuris gali karaliauti dešimtmečius. Tačiau tokio visuomenės pasitikėjimo kaip jo mama, karalienė Elžbieta II, jis vargu ar sulauks.

REKLAMA

Warwickas „Sky News“ sakė: „Manau, kad jis pats yra puikus vyras, bet jis neturi tokios pat šilumos ir charizmos, kaip ir jo mama. Jam bus sunku sekti jos pėdomis. Mes jau matėme, koks jis žmogus, žinome, kur slypi jo interesai, kokias organizacijas ir įstaigas jis remia, ir žinome, ką jis gina.

Nors nėra pagrindo abejoti, kad kas nors dėl to pasikeis su užgriuvusia valdymo atsakomybe, tai visam likusiam jo gyvenimui paliks visai kitokią žymę.

Jis jau anksčiau buvo kritikuojamas dėl to, kad siuntė savo ranka rašytus laiškus įvairiems politikams. Manau, kad jei jis žinotų, kad bus monarchas, jis su ministrais taip nebendrautų. Apskritai manau, kad Charlesas yra populiarus žmogus ir bus populiarus karalius. Atsižvelgiant į jo tėvų ir močiutės ilgaamžiškumą... jis vis tiek valdytų apie 20 metų, kol Williamas įžengs į sostą.“

REKLAMA
REKLAMA

Charlesas visuomenėje buvo kitaip nušviestas dar tada, kai princesė Diana buvo gyva. Poros santuokoje išryškėjus nemalonumams, greitai paaiškėjo ir apie jo neištikimybę žmonai.

REKLAMA

Netrukus po jų išsiskyrimo buvo paskelbtas aistringas Charleso ir Camillos pokalbis telefonu, įrašytas 1989 m. Jis atskleidė intymias jų santykių detales – su skandalu, pramintu „Camillagate“. Vėliau Charlesas sakė, kad buvo ištikimas Dianai, kol jų santuoka „negrįžtamai iro“. Pora išsiskyrė 1996 metų rugpjūtį.

Neretai įtempti Charleso santykiai su žiniasklaida buvo užfiksuoti akimirka 2005 metais per foto pokalbį su sūnumis Šveicarijos slidinėjimo kurorte.

REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai BBC reporteris Nicholas Witchell paklausė jo apie būsimas vestuves su Camilla, Charlesas po nosimi sumurmėjo: „Šie nesveiki žmonės. Negaliu pakęsti to žmogaus. Jis tikrai labai blogas.“

Tuo tarpu leidinys „Guardian“ buvo įtrauktas į 10 metų trukusią teisinę kovą, siekdamas gauti laiškus, kuriuos Charlesas išsiuntė ministrams. Užrašai, vadinami „juodojo voro“ atmintinėmis dėl išskirtinės princo rašysenos, atskleidė, kad Charlesas reikalavo visko – nuo ​​neatidėliotinų veiksmų, skirtų pagerinti Irake kariaujančių karių įrangą, iki alternatyvių augalinių vaistų JK.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2014 metais Charlesas sukėlė diplomatinį ginčą, kai palygino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su nacių diktatoriumi Adolfu Hitleriu. Kelionės į Kanadą metu princas per Antrąjį pasaulinį karą iš Lenkijos pabėgusiai žydei pasakė, kad Ukrainoje „Putinas elgiasi beveik taip pat, kaip Hitleris“.

2021 m. kilo daugiau ginčų, nes Clarence House tvirtino, kad Charlesas „nežinojo“ apie tariamą buvusio padėjėjo pasiūlymą padėti Saudo Arabijos verslininkui užsitikrinti garbę.

Michaelas Fawcetas atsistatydino iš Princo fondo generalinio direktoriaus pareigų po pareiškimų, kad jis pasiūlė padėti Mahfuzui Marei Mubarakui bin Mahfuzui gauti garbės ordiną ir Didžiosios Britanijos pilietybę. Teigiama, kad J. Mahfouz paaukojo dideles sumas restauravimo projektams, kurie ypač domina Charlesą, o Garbės ordiną jis gavo 2016 m. pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų