Moteris atsitiktinai aptiko keistą padarą, kai vaikščiojo palei Horseshoe Bay įlanką Port Elliotte, Pietų Australijoje, pranešė „The Advertiser“.
„Dar niekada nemačiau nieko panašaus!“ – rašė jį radusi Vicki Evans socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Gamta nenustoja stebinti!“
Moters paskelbtoje nuotraukoje matėsi kažkoks padaras ilgais skaidriais čiuptuvais su daugybe juose įstrigusių kriauklių, rašo nypost.com.
Daugelį „Facebook“ naudotojų taip pat suglumino spagečius primenantys čiuptuvai. „Tai pats keisčiausias kada nors matytas dalykas!!!“, – rašė vienas.
„Oho, atrodo ilgas, sprendžiant pagal šuns dydį“, – stebėjosi kažkas, turėdamas omenyje smalsų šunelį, kuris nuotraukoje apžiūrinėja padarą.
Pasirodo, „ateivis“ iš tikrųjų buvo Percebes arba jūrų antytės – tai bendruomeniniai vėžiagyviai, kurie prisitvirtina prie plūduriuojančių objektų, krantinių ir prieplaukų arba net išplaunami į krantą.
Pietų Australijos universiteto jūrų ekologė Zoe Doubleday sakė, kad ją nustebino gyvūnų masė, kuri, kaip ji įtarė, atitrūko nuo objekto ir buvo nuplukdyta į krantą.
„Niekada nesu mačiusi nieko panašaus, ir maniau, kad tai buvo tiesiog senas krantinės stulpas ar koks nors jūros infrastruktūros elementas, kuris taip ilgai buvo vandenyje, kad užsiaugino tankų vėžiagyvių sluoksnį“, – sakė mokslininkė.
Pasak Z. Doubleday, nepaisant to, kad šie vandenyno gyventojai panašūs į austres ir moliuskus, jie labiau giminingi omarams ir krabams.
Jų kiautuose netgi yra mažos, į krevetes panašios sąnarinės kojos, kurios naudojamos planktonui ir kitam maistui iš vandens filtruoti.
Šie vėžiagyviai laikomi delikatesu, ypač Portugalijoje ir Ispanijoje, kur jie vadinami percebes ir patiekiami su lydytu sviestu.
„Norėdami valgyti percebes, sugriebkite kiautą, ir nuplėškite gaubiančią odą, – aiškinama žinyne „Atlas Obscura“. – Ir kiekvieną kartą sulauksite ištryškančių sūrymo purslų“.
Šie vėžiagyviai iš tikrųjų yra vienos brangiausių jūros gėrybių žemėje. Tai tarsi antis, kuri deda auksinius kiaušinius – pusė kilogramo kainuoja apie 125 JAV dolerius.
2020 m. paplūdimio tyrinėtojai Velse aptiko šių brangių vėžiagyvių, kurių vertė, jų skaičiavimais, siekė apie 65 000 JAV dolerių.
Tuo tarpu savotiškas jų pavadinimas kilo iš viduramžių gamtininkų įsitikinimo, kad vėžiagyviai iš tikrųjų yra ančių kiaušiniai.
Kai ančiukai būdavo pasiruošę išsiristi, kiaušiniai nuriedėdavo nuo uolėtų krantinių ir jaunikliai išnirdavo iš jūros.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!