• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Monetų specialistas Chrisas Yangas paragino visuomenę atkreipti dėmesį į tris retas Didžiosios Britanijos monetas, kurios gali būti vertos nemažos pinigų sumos.

Monetų specialistas Chrisas Yangas paragino visuomenę atkreipti dėmesį į tris retas Didžiosios Britanijos monetas, kurios gali būti vertos nemažos pinigų sumos.

REKLAMA

Ar esate vienas iš tų žmonių, kurie į smulkias monetas nė nekreipia dėmesio?

Galbūt norėtumėte pakeisti šį įprotį, nes vienas monetų ekspertas ragina britus atkreipti dėmesį į tris retas Jungtinės Karalystės monetas, kurios gali būti vertos iki 87 570 eur., rašo mirror.co.uk.

Šios monetos gali būti vertos milijonų: internautai tikrina savo pinigines

Chrisas Yangas, vienas iš „Coins Value“ įkūrėjų, atskleidė, kad pirmoji yra 2 pensų moneta, kuri yra ypač vertinga dėl akivaizdžios klaidos. Šios monetos buvo išleistos 1983 m. Neaišku, kiek jų šiuo metu yra apyvartoje, tačiau kai kurie mano, kad jos dažnai būdavo įtraukiamos į suvenyrinius rinkinius.

„Dėl kaldinimo klaidos kai kurių 1983 m. 2 pensų monetų reverse buvo iškalta „New Pence“, o ne „Two Pence“, – rašė C. Yangas laikraštyje „The Mirror“. – Dėl šios klaidos šios monetos yra gana paklausios tarp kolekcininkų“.

REKLAMA
REKLAMA

Jo vertinimu, šiuo metu už 1983 m. „New Pence“ monetą galima gauti nuo 500 iki 700 svarų sterlingų. „Geriausia jas parduoti per numizmatikos aukcionų namus arba internete, pavyzdžiui, „eBay“, – patarė jis.

REKLAMA

Nors tai didelė suma, tačiau ji nė iš tolo neprilygsta kitos monetos, turinčios įdomią istoriją, vertei. Pasak Karališkosios monetų kalyklos (The Royal Mint), XX a. trečiajame dešimtmetyje bankai turėjo tokias dideles centų atsargas, kad nebebuvo poreikio jų leisti į bendrą apyvartą.

Todėl 1933 m. karaliaus Jurgio V centai pagal tradiciją buvo užkasami po naujų pastatų pamatų akmenimis. „Tuo metu buvo įprasta, kad visi einamųjų metų monetų rinkiniai buvo užkasami po naujų pastatų pamatų akmenimis“, – šią tradiciją atskleidė Karališkoji monetų kalykla.

REKLAMA
REKLAMA

„Todėl tais metais statomiems pastatams buvo nukaltos trys 1933 m. monetos, o nedidelis jų skaičius yra saugomas Britų muziejuje ir Karališkosios monetų kalyklos muziejuje“, – pridūrė jie.

Taigi, monetų entuziastai, įsidėmėkite: jei jums pasitaikys 1933 m. karaliaus Jurgio V penso moneta, išlošite aukso puodą.

C. Yangas atkreipė dėmesį, kad už tokią monetą galima gauti net 87 000 eurų, kaip tai atsitiko 2016 m. aukcione. Šių retų monetų rinka akivaizdžiai klesti: 2004 m. už vieną jų buvo gauta 40 000 svarų sterlingų, o 2006 m. kita parduota už 51 000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai viena rečiausių britų monetų, nes jų buvo nukaldinta tik kelios, kadangi jos buvo pagamintos specialiai rekordams fiksuoti, – paaiškino jis. – Dėl šios monetos retumo ir istorinės reikšmės ji labai paklausi tarp kolekcininkų.“

Tiems, kuriems pasisekė rasti tokį lobį, Chrisas pataria monetas parduoti aukštos klasės aukcionuose, tokiuose kaip „Sotheby‘s“ ar „Bonhams“.

REKLAMA

C. Yangas taip pat atkreipė dėmesį į 2009 m. keistą 50 pensų nominalo monetą, išleistą Kew Gardens 250-ųjų metinių proga, kurioje pavaizduota kultinė Kinų Pagoda – 1762 m. statinys, kuris buvo restauruotas 2018 m.

„Buvo nukaldinta tik 210 000 monetų, todėl jos yra vienos paklausiausių 50 pensų monetų apyvartoje, – rašė jis. – Ši moneta skirta Kew Gardens 250-osioms metinėms paminėti, o joje pavaizduota kultinė Pagoda.“

Jis nurodė, kad eBay ir Londono monetų kompanija yra vienos iš populiariausių vietų, kur galima parduoti šias retenybes. Nepaisant to, kad monetos gali kainuoti nuo 150 iki 200 svarų sterlingų, C. Yangas pažymėjo, kad kaina gali priklausyti ir nuo jų būklės.

Lietuvių piniginės tiesiog perpildytos D. Britanijos monetomis! Tuoj pulsim peržiūrinėt, raritetų paieškot...
Ištaisykite klaidas: D.Britanijoje jokių centų nebuv ir tikiuosi, kad niekada nebus. D.Britanijoje yra pensai. Iki ,,Juodojo trečiadienio'' D.Britanijos monetarinbė sistema buvo gana sudėtinga - pensai, šilingai svarai ir ginėjos. Vėliau šilingų ir ginėjų nutarta atsisakyti, tačiau kaip monetos D. Britanijos šlinngai ir ginėjos yra laab ivertinami kolekcionierių. Nesupaniokite D.Britanijos šilingų su Austrijos šilingais: iki euro įvedimo Austrijos valiuta buvo šilingai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų