Naujas dainininkės Jurgos amplua: „Grįžti prie mylimo žanro buvo slapta mano svajonė“

„Nerkime į knygas, jose atsiveria pasaulis“ – tokiu šūkiu knygų mylėtojus jau šiandien pasitinka virtuali „Knygų savaitė“. Vasario 22 – 27 dienomis vyksiančioje virtualioje knygų šventėje tradicinių ir audioknygų leidėjai lankytojams pasiūlys daugiau nei 50 renginių, tarp jų ir keletas, kuriuose rašytojus kalbins prie žurnalistinės veiklos sugrįžusi dainininkė Jurga Šeduikytė.

4

Paklausta, kodėl po keliolikos metų pertraukos grįžo prie savo profesijos, atlikėja Jurga sako, kad reikia dėkoti netikėtai koncertinę veiklą atidėjusiam karantinui, rašo pranešime spaudai.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Knygų savaitė“

„Uždraudus koncertus turėjau penkiskart daugiau laisvo laiko, tad nusprendžiau jį praleisti prasmingai. Šalia kitų naujų veiklų atradau lietuviškas audioknygas“, – pasakoja Jurga Šeduikytė. „Patiko, kad galiu jų klausytis gamindama, vaikščiodama, kartais jos padėdavo prieš miegą nuraminti per dieną išsisukusias mintis.“

„Kartu su psichologu Gintaru Šmatavičiumi neseniai baigėme rašyti bendrą mūsų knygą „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“. Labai norėjau ją įgarsinti ir audio formatu, bet nesitikėjau, kad tai išaugs į naują ir įdomų bendrą projektą“ – pirmą pažintį su „Audioteka“ prisimena Jurga.

Vienintelės lietuviškų audioknygų platformos įkūrėjas Aurimas Mikalauskas sako, kad karantino metu išaugęs susidomėjimas audioknygomis ir audioturiniu paskatino grįžti prie jau seniai gvildentos idėjos.

„Jau porą metų dairiausi empatiško ir mokančio klausytis vedėjo naujam projektui, o susipažinęs su Jurga supratau, kad radau būtent tai, ko ieškojau“, – šypsosis Aurimas Mikalauskas.

„Knygos paraštėse ir tarp eilučių likę dalykai man visada yra pati įdomiausia knygos dalis. Jos gimimo istorija, jautriai atskleista autoriaus asmenybė ir jo savitas požiūris į kūrybos procesą, tikiu, gali sudominti net ir anksčiau neskaičiusį paimti į rankas pirmąją gyvenime knygą. O grąžinti knygą į skubančio žmogaus gyvenimą yra ir pagrindinė „Audiotekos“ misija“, – sakė Aurimas Mikalauskas.

Žurnaliste vėl tapusi dainininkė dalinasi, kad, sulaukusi pasiūlymo apsiimti naują projektą, ilgai nedvejojo.

REKLAMA

„Žinau, kad ne visada bus lengva prakalbinti rašytojus, bet mėgstu iššūkius“, – juokiasi dainininkė. „Grįžti prie mylimo interviu žanro ir laisva forma kalbinti kūrėjus buvo slapta mano svajonė. Ruošdamasi visada ieškau žmogų atrakinančių klausimų o pavykęs pokalbis man – toks, kuriame pašnekovas atsiskleidžia net sau netikėtu kampu.“

„Jei atvirai, man smagiausia, kai žaidimo būdu pavyksta pasikalbėti su jo vidiniu vaiku“, – apie startuojančią „Audiolentynos“ rubriką lietuviškų audioknygų platformoje „Audioteka“ pasakoja Jurga. Netrukus prasidėsiančios „Knygų savaitės“ metu apie naujausias knygas Jurga kalbins pirmuosius savo pašnekovus – šiek tiek netikėtą politinio bestselerio mėgėjams knygą „Medžiojant tėvą“ pristatantį žurnalistą Dovydą Pancerovą ir į dar vieną kelionę po mistinius Šiaulius savo knygoje „Remyga“ kviečiantį rašytoją Rimantą Kmitą,

Pagal profesiją žurnaliste dažnai prisistatanti Jurga Šeduikytė yra baigusi žurnalistikos bakalauro studijas Vilniaus universitete. Anksčiau Jurga dirbo Lietuvos radijo laidų reportere, taip pat buvo muzikinės laidos „Lietuvos dainų dešimtukas“ ir Nacionalinės Eurovizijos atrankos vedėja. Jurgos Šeduikytės pokalbius su knygų kūrėjais galite stebėti www.audioteka.lt ir „Audiotekos“ feisbuko paskyroje.


Rašyti komentarą...
V
Vytautas
2021-02-22 11:43:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai žmogus yra,nuostabus viską ką jis daro yra nuostabu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų