Paskutinį kartą portretų ciklas „Natural Women“ bus eksponuojamas ten, kur iš pirmo žvilgsnio natūralumas daugeliui nėra prioritetas – tai plastinės chirurgijos, sveikatos ir grožio klinika Kaune „Fi Clinica“, tačiau pasak portretų autoriaus, remtis stereotipais nederėtų, rašoma pranešime spaudai.
„Šiuolaikinės plastinės chirurgijos tikslas yra natūralumas, o siekis turėti per didelę krūtinę ar akį rėžiančias netikras lūpas – provincialus ir pasenęs, todėl nemanau, kad natūralumas ir plastinė chirurgija nesisieja“, - pasakoja žinomas fotomenininkas.
Portretų serijoje įamžintos net 27 ryškios Lietuvos moterys: Ilona Balsytė, Beata Tiškevič, Gabija Jaraminaitė, Agnė Jegalavičiūtė, Aušra Maldeikienė, Justė Arlauskaitė, Liana Ruokytė-Jonsson, Rūta Meilutytė, Dovilė Filmanavičiūtė, Austėja Landsbergienė, Neringa Rekašiūtė, Jolita Vaitkutė, Neringa Zeleniūtė, Rasa Tapinienė, Monika Budrienė, Gražina Baikštytė, Viktorija Niels, Julija Steponavičiūtė, Monika Rasčiūnaitė, Monika Kz, Neda Malunavičiūtė, Asta Meschino, Asta Valentaitė, Karina Leontjeva, Urtė Neniškytė, Rasa Ciūnė. Naujoje parodoje bus eksponuojami penkiolikos įžymių moterų portretai.
Kaip prisimena D. Ščiuka, projektui – jau ketveri metai, tačiau temos aktualumas šiandien dar labiau svarbus. Anot fotografo, jį glumina ir stebina, kai žmonės, pamesdami galvas, neria į netikro, neegzistuojančio tobulumo paieškas, o viso to rezultatas neretai – ne pasigėrėjimą, o nuostabą keliantys išvaizdos pokyčiai.
„Praėjo nemažai laiko nuo tada, kai sumaniau šį projektą, bet šiandien jo tema tapo dar aktualesnė. Atsitiko tai, ko ir bijojau. Grožio samprata vis labiau krypsta link nenatūralumo. Mane apima labai keista emocija, kai matau visas tas pripūstas lūpas ir krūtines bei bergždžias netikro tobulumo paieškas. Šios parodos pagrindinis tikslas yra padėti moterims priimti save tokias, kokios jos yra. Visos fotografijose esančios moterys yra be makiažo arba su labai nedaug jo. Jos visos labai skirtingos, bet stiprios, išskirtinės moterys, kurių energija sklinda iš vidaus“, - pasakoja fotomenininkas D. Ščiuka.
D. Ščiuka, paklaustas, kas jam pačiam yra graži moteris, nedvejodamas atsako, kad graži moteris, visų pirma, yra ta, kuri pasitiki savimi ir savo kūnu.
„Man, kaip vyrui, moters grožis susideda iš daugybės dalykų. Ne paslaptis, jog mes, vyrai, mylime akimis, bet išorinis grožis yra svarbus tik iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausias – vidinis moters pasaulis, ugnis ir energija, kurią ji skleidžia“, - pasakoja fotomenininkas D. Ščiuka.
Nors plastinė chirurgija vis labiau populiarėja ne tik moterų, bet ir vyrų tarpe, dažnam atrodo, jog plastinės chirurgijos dėka kuriamas tik nenatūralus, dirbtinis grožis. D. Ščiuka mano, jog tai nėra tiesa, priešingai, šiuolaikiniai, vakarietiški plastikos chirurgai kaip įmanydami stengiasi kurti natūralius pokyčius.
„Nuo stereotipų niekur nepabėgsi, bet plastikos chirurgų, kuriuos aš pažįstu, svarbiausias tikslas yra ne visiškai pakeisti unikalius žmogaus bruožus, bet atvirkščiai – atlikus subtilias korekcijas, leisti natūraliam grožiui dar labiau atsiskleisti“, - sako fotografas.
Paskutiniam parodos eksponavimui pasirinkta vieta – plastinės chirurgijos, grožio ir sveikatos klinika – yra neatsitiktinis D. Ščiukos pasirinkimas. Kaip jis mano, klinikoje apsilanko daug moterų, norinčių atsikratyti kompleksų, patobulinti save ir galbūt būtent šios nuotraukos joms padės suvokti, jog svarbiausia – priimti save tokią, kokia esi.
„Ši klinika skiria didelį dėmesį ryšio su pacientu kūrimui ir stengiasi padėti atrasti auksinį santykį su pačiu savimi. Tokia pati, iš esmės, yra ir mano parodos žinutė. Taip pat labai tikiuosi, kad dalis tobulų moterų, atėjusių į kliniką pasitobulinti savo ir taip tobulų kūnų, pamačiusios parodą, persigalvos“, - šypsosi D. Ščiuka.
Nors fotomenininkas kviečia moteris dar kartą savęs paklausti, ar joms tikrai reikalingas išvaizdos tobulinimas, „Fi Clinica“ akcininkas Robertas Jocius labai džiaugiasi, kad paroda paskutinį sykį eksponuojama būtent pas juos. Klinikos profesionalai kaip įmanydami siekia kurti natūralius rezultatus bei padėti žmonėms jaustis puikiai savo kūne, o neretai ir patys po kelis kartus klausia pacientų, ar jie tikrai nori vienos ar kitos operacijos ar procedūros.
„Niekas gyvenime nevyksta atsitiktinai, taip buvo ir šį kartą. Šios Dainiaus fotografijos tarsi atspindi pačios klinikos filosofiją – mes manome, kad žmogaus išorė yra jo emocinės būsenos veidrodis. Kiekvienam yra labai svarbu sukurti harmoningą, darnų santykį su pačiu savimi. Tikime, jog fotografijos įkvėps mūsų pacientes pamilti ir priimti save su visais savo išgyvenimais ir patirtimis bei paskatins siekti savo svajonių, drąsiai kovoti su kompleksais, nenustoti kurti ir mylėti“, - pasakoja R. Jocius.