• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Monika Šalčiūtė socialiniuose tinkluose piktinosi dėl migrantų maitinimo ir pateikė pasiūlymą. Mergina piktinosi valdžios institucijomis ir apskaičiavo, kad vienas migrantas gali pavalgyti už mažesnes lėšas, nei jiems skiria valstybė.

Monika Šalčiūtė socialiniuose tinkluose piktinosi dėl migrantų maitinimo ir pateikė pasiūlymą. Mergina piktinosi valdžios institucijomis ir apskaičiavo, kad vienas migrantas gali pavalgyti už mažesnes lėšas, nei jiems skiria valstybė.

REKLAMA

Savo idėjomis M.Šalčiūtė pasidalijo su sekėjais: „Žiūriu žinias ir rodo reportažą apie pabėgėlių maisto davinius. Na, ir institucijos skiria po 6 eurus per dieną pavalgyti vienam žmogui. O ten kažkokie asmenys iš savivaldybių verkia (kurie gauna tuos pinigus), kad jiems čia per mažai pinigų ir neišeis nieko normaliai nupirkti pavalgyti pabėgėliams. Gal juos reikia pamokyti, kaip gyvent?! Kas ten dirba pas mus, aš nesuprantu, kad nesugeba žmonių pamaitinti?

Pusryčiai – varškė su džemu (60 ct, plius džemas 20 ct, nes kokį šaukštą dėsi).

Pietūs – vištienos krūtinėlė su ryžiais (250 g vištos – 1 euras, tas 1 ryžių pakelis 15 ct) Vakarienė – kiaulienos nugarinė su ryžiais / grikiais (250 g – 1 euras, grikių pakelis – 25 ct)

REKLAMA
REKLAMA

Reziumė – 3,20 euro. Tai lieka ir daržovėms, ir ant ko viską iškept / virt (druska / aliejus), ir padažams.

Ir dar liktų pinigų pasamdyti darbuotojus, kurie visa tai pagamintų. Aš tik dabar šiaip primečiau, kaip būtų galima pamaitinti, nes tikrai galima paįvairinti meniu gi.

REKLAMA

Aš va taip dažniausiai valgau (tik gal mažesnėmis normomis, nes čia jau vyriškos proporcijos, be to, pusryčių nevalgau, nes nėra apetito ryte). Ai dar, kai dabar jau treti metai nebevalgau mėsos, tai avinžirnius vietoje mėsos deduosi ar daug daržovių (ir pan.). Bet čia jau tik detalės.

Truputį papildau, nes komentaruose sako, o kaip „vienkartiniai indai ir virėjai?" Galvojau žmonės patys paskaičiuos, kad užtenka tų pinigų. Lieka 2,80 eurai nuo žmogaus, atmeskim 1,30 eurą daržovėm ir pan. O 1,5 euro tiems kitiems dalykams. Nes minėjo, kad vienoje stovykloje apie 200 žmonių reikia pamaitinti. Tai 600 eurų lieka 1 dienai! Tai išeitų ir vienkartiniams indams, ir darbuotojams, kurie gamintų tą maistą vietoje, jų virtuvėse. Ar ne? Nu nežinau. Galim tiesiog diplomatiškai diskutuot.“

REKLAMA
REKLAMA

Neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykusių migrantų išlaikymas skirtingoms savivaldybėms kainuoja nevienodai. Tačiau jau aišku, kad nė vienai savivaldybei nepavyko išmaitinti migrantų už anksčiau Vidaus reikalų ministerijos nustatytą beveik 6 eurų sumą per parą.

Iki šiol Vidaus reikalų ministerija buvo nustačiusi, kad migrantų maitinimas savivaldybėms negali atsieiti daugiau nei 5,85 eurų per parą kartu su PVM. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė pranešė, kad nuspręsta atsisakyti maitinimui skiriamų lėšų lubų.

Prakalbo apie kainas

Štai Druskininkams migrantų maitinimas, anot mero Ričardo Malinausko, atsieina beveik 12 eurų per dieną.

„Maitinimas yra 11,7 eurų plius vanduo ir kiti dalykai. Be abejo, dar yra komunaliniai patarnavimai, kaip tualetai, dušai, kriauklės, jų aptarnavimas, kurių sąskaitas gausime tik mėnesio pabaigoje. Šiandien dienai bendros išlaidos už šį mėnesį yra apie 24 tūkst. eurų“, – žurnalistams ketvirtadienį pasakojo R. Malinauskas.

REKLAMA

Jo teigimu, maisto daviniai tokie brangūs, nes yra vienkartiniai ir sausi.

„Į juos turi įeiti produktai atskirai supakuoti, kurių savikaina, ne maišais perkant, yra žymiai didesnė. Norėčiau, kad kas nors pabandytų vienkartinius davinius suorganizuoti už 5,85 eurus su PVM. Tai tą paslaugą iš karto perkelsime ant pasiūliusiojo pečių“, – kalbėjo R. Malinauskas.

Tuo metu Varėnos rajono meras Algis Kašėta pasakoja, kad kol kas savivaldybė Finansų ministerijos prašo už migrantų išlaikymą kompensuoti 22,5 tūkst. eurų.

REKLAMA

„Didžiausią dalį sąskaitos, žinoma, sudaro maitinimas. Mes patiriame kiekvienoje savivaldybėje skirtingas išlaidas. 

Varėnoje mes patys organizuojame maitinimą progimnazijos valgykloje, mūsų virėjai, patys perkame produktus. Be vienkartinių indų mes patiriame apie 9 eurus išlaidų. Čia maitinimas su vandeniu, su elektra ir virėjų darbo sąnaudomis“, – sakė A. Kašėta.

Lazdijų rajone, kur taip pat apgyvendinti migrantai, daugiausiai taip pat kainuoja maitinimo paslaugos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo liepos 2 dienos patirtos išlaidos siekia beveik 30 tūkst. eurų. Didžioji dalis jų yra maitinimo išlaidos, komunalinės išlaidos ir kitos prekės ir paslaugos“, – sakė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Portalas tv3.lt jau yra išsamiai aprašęs, kuo maitinami migrantai ir kokių maisto produktų jie atsisako.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų