Naujienų portalui tv3.lt vizažo meistrė Lina Ru atvirai prakalbo apie darbo užkulisius ir susitikimą su prezidentu Gitanu Nausėda.

Vizažisto darbas
Lina pasakoja, kad jos kelionė grožio pasaulyje prasidėjo dar gyventi Londone. „Mintis, kad noriu kažką keisti savo profesinėje veikloje, atsirado po neigiamų patirčių, būnant kliente vizažistų kėdėje. Tai paskatino mane mokytis vizažo amato, kad galėčiau daryti geriau ir kokybiškiau“, – sakė Lina.
Netrukus ji tapo ne tik įgudusia meistre, bet ir savo darbų autoritetu, kuriuo pasitiki tiek žinomi žmonės, tiek paprasti klientai.
„Per visus darbo metus, sutikau daugybe nuostabių moterų, kiekviena jų atneša tam tikras pamokas, palieka įdomias istorijas. Tačiau lengviausia dirbti yra su vyrais. Jie minimalistai, mažiausiai pretenzingi. Jei reikėtų išskirti labiausiai man kaip meistrei įsimintiną, tai vienareikšmiškai būtų grimas prezidentui Gitanui Nausėdai. Vien būti pakviesta grimuoti tokio aukšto rango žmogų, man yra garbė ir pasididžiavimas“, – kalbėjo pašnekovė.
Pasiteiravus, kokie būtų šios profesijos pliusai bei minusai, moteris buvo atvira: „Šios profesijos pliusas – kiekvieną dieną atsibusti ir suprasti, kad tu eini į darbą kaip į šventę. Man vizažas tai tapyba, menas, kur fantazijos išraiška netelpa rėmuose. Šiai dienai džiaugiuosi, jog klientai renkasi mane pagal mano braižą ir jau įrodyneti niekam nieko nebereikia. Minusu išskirčiau – kad visada turi būti matomas, intensyvus dalyvis soc. tinkluose, nes konkurencingumas labai didžiulis, o jei tavęs nėra soc. tinkluose, tuomet esi labai greit pakeičiamas ir pamirštamas. Ir žinoma pajamos, kurios visada yra kintančios ir nuo tavo įdėto įdirbio soc. erdvėje priklauso, kiek klientų tave pastebės bei kokį atlyginimą susigeneruosi.“
Lina taip pat neslepia, kad dirbant su klientais kartais susiduria su iššūkiais, pavyzdžiui, dirbant su probleminėmis odos vietomis, tokios kaip bėrimai, mėlynės ar sumušimai.
„Klientai tikisi, kad tu su minimaliausiu kiekiu priemonių, sukursi nematomą sluoksnį, bet taip kad ir problema dingtų“, – sakė Lina.
Tiesa, neretai klientai gali norėti to, kas jam gali visiškai netikti. Bet, pasak jos, svarbiausia yra sugebėti pasikalbėti su klientu, pateikti profesionalų paaiškinimą ir siūlyti alternatyvas. Tai, kas netinka, galima pakeisti kitu sprendimu, atsižvelgiant į kliento poreikius ir asmeninius bruožus.
„Tokių klientų visada atsiranda, tai mano pagrindinis įrankis – kalbėjimas su klientu pagrįstai. Pasakyti, kad jums tiesiog netinka šis įvaizdis, be profesionalaus pagrindimo, tas pats kaip pasakyti, kad žemė plokščia. Todėl visada stengiuosi ne kategoriškai rėžti, kad „jums netinka“, o pateikti alternatyvų, pvz. „nutolusioms akims tai suteiktų simetriškumo ir jūsų žvilgsnį toks variantas labiau pagyvintų ir atvertų“, – atskleidė pašnekovė.
Lina taip pat dalijasi įžvalgomis apie pasiruošimą didelėms progoms: „Dažniausiai filmavimai ar garsių žmonių paruošimai scenai vyksta skirtinguose lokacijose, todėl svarbu susiruošti kosmetikos lagaminą atsakingai, kad kažko nepamiršti ir būti pasiruošus bet kokiai ekstremaliai situacijai, kaip pvz juodų plunksnų klijavimas vietoje blakstienų.
Tai dažnu atveju, stilistai atsiunčia referensus iš anksto, kokio įvaizdžio tikisi ir tau lieka viską susiruošti ir būti pasiruošusiai. Makiažo trukmė nuo 15 min. iki 1.30 val. Jei darbas su klientu studijoje vyksta ramiai – užturnku 1.30 val., jei darbas projektuose, stresinėse situacijose, kai eteris yra tiesioginis, tuomet pilną moters įvaizdį tenka sukurti per 15-20 min.“
Susitikimas su prezidentu
Vienas svarbiausių momentų Linos karjeroje buvo, kai prodiuseris Mantas Bertulis paskambino likus dviem dienoms iki pokalbių laidos su Pauliumi Vaitiekūnu.
„Lina, reikia vizažistės Palangoje grimuoti prezidentą“, – tokią žinutę ji gavo, ir tai buvo akimirka, kai net teko sustoti kelkraštyje, kad suprastų, kokį pasiūlymą ji gavo.
„Spaudimo nejaučiau, sukurta aplinka profesionalų buvo tokia, kad visi ramūs, atsipalaidavę, su lengvu humoru. Nuostabūs prisiminimai“, – dalijosi prisiminimais ji.
Kaip ir bet kuriam kitam klientui, prezidento grimas nesiskyrė nuo įprastų: „Jokio išskirtinio pageidavimo nebuvo išreikšta. Svarbiausia, suvokti, kad teatrinis, TV grimas skiriasi nuo grimo, kurį atliekame gyvam bendravimui. Ne kiekybė produkto, o kokybiškas jo sustatymas. Grimas turi būti subtilus. Pirmenybė – natūraliai atrodančiai odai, mažinant blizgesį. Koreguojama tai, kas būtina – nuovargio žymės, netolygumai, nekeičiant asmens išvaizdos esmės.“
Baigdama pokalbį apie vizažo darbą bei atliktą grimą prezidentui, Lina atskleidė, koks Gitanas Nausėda jai pasirodė susitikimo metu.
„Susitikimo metu prezidentas labiau buvo pokalbyje su prodiuseriu, aptariant laidos niuansus, kol buvo atliekamas grimas. Tačiau, pasidžiaugti galiu lengvu, šiltu bendravimu, šiek tiek humoro, jokios įtampos ar keliamo streso. Visa prezidento aplinka, įskaitant apsaugą, buvo nuotaikingi ir paliko nepamirštamą įspūdį“, – džiaugėsi ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!