Pirmoji ponia pasidžiaugė jau tradicija tampančiu susitikimu, kuris pabrėžia ir išryškina sutuoktinių minkštosios galios bei paramos Lietuvai vaidmenį.
Pasak D. Nausėdienės, sutuoktinių indėlis, ypač šiuo sudėtingu mūsų regionui laikotarpiu, yra nepaprastai svarbus tiek atstovaujant Lietuvai diplomatinių atstovybių visuomeniniuose renginiuose, valstybės vadovų, institucijų pareigūnų vizitų metu ar šalį pristatančiuose kultūriniuose renginiuose.
Savo kalboje pirmoji ponia pabrėžė Vokietijos karinės brigados įsikūrimo Lietuvoje svarbą. „Vokietijos dėmesys mūsų šaliai yra išskirtinis, tai patvirtina ir pasibaigęs Prezidento F. W. Steinmeierio ir jo sutuoktinės vizitas Lietuvoje.




Vizito metu sutarėme su Vokietijos pirmąja ponia Elke Büdenbender, kad pasitelkdamos minkštosios galios instrumentus fasilituosime Vokietijos brigados atėjimą į Lietuvą: koordinuosime mūsų veiklas ir sieksime, kad atvykstančios į Lietuvą vokiečių karių šeimos gautų visokeriopą palaikymą ir sklandžiai integruotųsi mūsų šalyje“, – sakė D. Nausėdienė.
Ukrainos centro Vilniuje metinės
Kalbėdama apie paramą Ukrainai pirmoji ponia priminė, jog ką tik buvo minimos trečiosios Ukrainos centro Vilniuje, įsteigto Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva, metinės.
D. Nausėdienės žodžiais, šis centras ne tik padeda ukrainiečių bendruomenei išlaikyti savo identitetą ir integruotis visuose Lietuvos regionuose – tai kartu yra ypatingi, į pozityvią ateitį orientuoti namai, kuriuose kultūra, švietimas, mokslas ir bendruomenės susilieja, kad plėtodamos stiprią Lietuvos ir Ukrainos partnerystę, padėtų Ukrainai integruotis į Europos Sąjungą.
„Toliau įgyvendiname numatytus Ukrainos centro organizacinės transformacijos etapus, susijusius su tarptautinio bendradarbiavimo plėtra.
Be jau išvystytų psichologinės pagalbos, švietimo ir kultūros veiklų, nuosekliai plečiamas akademinių bei analitinių paslaugų spektras, skirtas prisidėti prie Ukrainos integracijos į Europos Sąjungą proceso įgyvendinimo, prie aktyvaus bendradarbiavimo su ukrainiečių bendruomenėmis visuose Lietuvos regionuose“, – kalbėjo D. Nausėdienė.
Pirmosios ponios teigimu, labai svarbi sritis, kurioje diplomatų sutuoktiniai kviečiami imtis lyderystės, – bendradarbiavimas su Lietuvos diaspora, skatinant diasporą bei jos jaunąją kartą išlaikyti savo identitetą, kalbą, kultūrą ir tradicijas bei stiprinti visų formų ryšius su Lietuva.
„Lietuvoje yra laukiamas kiekvienas: ir grįžtantis čia gyventi, ir išlaikantis ryšį, dirbantis, kuriantis, prisidedantis prie Lietuvos gerovės per atstumą.
Įsitraukti galite įvairiose srityse: stiprinant lituanistines mokyklas užsienyje, įgyvendinant kultūros projektus, pritraukiant į Lietuvą turistų, ateityje – kuriant verslą, investuojant, dalinantis moksliniais, profesiniais pasiekimais. Kviečiu jus būti aktyviais „sugrįžtančios“ Lietuvos kūrėjais“, – teigė D. Nausėdienė.
Pirmoji ponia, kaip lituanistinio švietimo užsienyje globėja, taip pat akcentavo užsienio valstybėse veikiančių lituanistinių mokyklų reikšmę bei svarbą. D. Nausėdienė ragino dėti pastangas tam, kad lietuvių bendruomenių nariai turėtų kuo palankesnes galimybes skleistis ir vystyti asmeniniais ryšiais sutvirtintą bendrystę tarp Lietuvos ir šalies, kurioje gyvena.
„Kviečiu kuo aktyviau įsitraukti palaikant mūsų lietuvybės salelių gyvybingumą, talkinti jose dirbantiems mokytojams, padrąsinti diasporos šeimas atverti mokyklėlių duris, telkiantis lietuvybės auginimo darbui. Visi kartu mes kuriame taikią ir kūrybingą bendrą ateitį.
Kartu galime pasiekti Lituanistinių forumų iškeltą tikslą – kad bent 20 procentų diasporos vaikų lankytų lituanistines mokyklas“, – kalbėjo D. Nausėdienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!