Kai rugsėjo 8 d. 15.10 val. mirė karalienė, kartu su ja buvo tik du vyriausi jos vaikai – jos sūnus Charlesas ir jo sesuo princesė Anne. Princas Edvardas su žmona Sofija, taip pat princas Andrew ir princas Williamas tuo metu skrido į Škotiją lėktuvu ir manoma, kad jiems žinia buvo pranešta dar skrydžio metu, rašo dailymail.co.uk.
Tuo tarpu princas Harry net nebuvo nuvykęs į oro uostą, kilus akivaizdžiam sąmyšiui dėl to, ar jis turėtų atvykti į Aberdynšyrą kartu su žmona Meghan. Galiausiai 17.35 val. jis privačiu lėktuvu išskrido iš Liutono ir 18.47 val. nusileido Aberdyne.
Rūmų šaltiniai jau patvirtino, kad tėvui pavyko susisiekti su sūnumi tik 18.25 val. – likus vos penkioms minutėms iki oficialaus žinios, kurios bijojo visas pasaulis, paskelbimo.
Karolis III visą popietę primygtinai reikalavo asmeniškai pranešti žinią apie karalienės mirtį jauniausiam sūnui prieš Bakingamo rūmams paskelbiant bet kokį oficialų pareiškimą.
Anksčiau tą pačią dieną jis jau buvo paskambinęs ir Harry, ir jo broliui William, kad pasakytų jiems kuo skubiau vykti į Škotiją, nes jų močiutė sparčiai nyksta. Tada jis grįžo prie karalienės lovos.
Tačiau nuo karalienės mirties iki Harry pakilimo į orą liko lemtingos dvi valandos ir 25 minutės, kai, atrodo, tarp princo ir jo šeimos narių nebuvo jokio ryšio.
Priešingai, ministrei pirmininkei Liz Truss buvo pranešta 16.30 val. Rūmų pareigūnai atsisakė komentuoti, o kiti karališkieji šaltiniai negalėjo paaiškinti šio neatitikimo. Tačiau gerai informuoti asmenys pabrėžė, kad senamadiškas karalius neturi mobiliojo telefono, o jo dienotvarkė yra tokia, kad jo ir šeimos narių pokalbius paprastai reikia „suplanuoti“.
Pranešama, kad šeimos nariams tenka skambinti darbuotojams ar net vienam iš jo policijos apsaugininkų, kad bandytų perduoti jam skubią žinutę.
Kiti teigė, kad greičiausiai karalius norėjo asmeniškai pasakyti sūnui, bet, laikrodžiui tiksint iki oficialaus pranešimo paskelbimo, tiesiog pritrūko laiko.
Šaltiniai, gerai susipažinę su operacija „Londono tiltas“ – planu, kaip suvaldyti Karalienės mirties padarinius, – taip pat pabrėžė, kad, be neišvengiamo sielvarto, būtų reikėję susidoroti ir su daugybe administracinių reikalų.
„Esu tikras, kad, kaip ir visur, popieriuje yra kruopštus planas, bet paskui prasideda tikrojo gyvenimo chaosas ir asmeninio sielvarto trauma“, – sakė vienas iš jų.
Kitas šaltinis paaiškino, kad "tik nedaugelis šeimos narių" nuolat palaiko ryšį su Hariu ir kad su juo gali būti „neįtikėtinai sunku susisiekti“.
Kad ir kokia būtų tiesa, tai pabrėžia karališkosios šeimos ir Hario santykių sudėtingumą, dėl kurio jis paliko Balmoralą pasitaikius pirmajai galimybei kitą rytą po močiutės mirties.