• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

24 metų liftų inžinierius Lewisas McFarlinas buvo mirtinai sutraiškytas, kai remontavo liftą gamykloje Stafordšyre.

24 metų liftų inžinierius Lewisas McFarlinas buvo mirtinai sutraiškytas, kai remontavo liftą gamykloje Stafordšyre.

REKLAMA

Liftų priežiūros įmonė buvo nubausta po to, kai dirbdamas „Müller“ jogurto gamykloje buvo mirtinai sutraiškytas darbuotojas.

Po Sveikatos ir saugos vykdomosios institucijos (HSE) atlikto tyrimo dėl Lewiso McFarlino žūties „Lift Monitoring Systems Limited“ iš Stafordšyro buvo nubausta 200 000 svarų sterlingų bauda.

24 metų vyras, liftų inžinierius, 2020 metais sausio 14 dieną buvo mirtinai prispaustas, kai bandė remontuoti krovininį liftą „Müller‘s Market Drayton“ gamykloje. Baudžiamoji byla gamyklai nebuvo iškelta, rašo mirror.co.uk.

Lewisas McFarlinas ir dar du liftų inžinieriai dirbo prie kito lifto, bet jų paprašė išspręsti vieno laiptinės lifto durų atidarymo mechanizmo problemą, teigė HSE. Bandydamas pašalinti gedimą, L. McFarlinas dirbo ant lifto kabinos viršaus – liftas buvo įjungtas tikrinimo režimu, todėl inžinierius galėjo pats valdyti liftą nuo kabinos viršaus ir taip padėti savo kolegai lifto viduje pašalinti problemą.

REKLAMA
REKLAMA

Prispaudė inžinierių

Tačiau liftas netikėtai persijungė iš tikrinimo į įprastą režimą, o L. McFarlinas vis dar buvo viršuje. HSE tyrimas nustatė, kad dėl šio staigaus perėjimo liftas pradėjo judėti įprastu greičiu ir prispaudė inžinierių tarp lifto kabinos bei lifto šachtos konstrukcinių elementų.

REKLAMA

L. McFarlino kolegos bandė jį išlaisvinti, bet, deja, nesėkmingai. Kai į įvykio vietą atvyko gelbėjimo tarnybos, vyro gyvybė jau buvo užgesusi. HSE tyrėjai teigė, kad ertmė, kurioje Lewisas įstrigo, nebuvo uždengta. Priešingu atveju žmogus nebūtų žuvęs. 

„Klausyti liudijimus buvo nepaprastai sunku. Buvo skaudu girdėti, kad Lewiso mirties buvo galima lengvai išvengti, – sakė L. McFarlino mama Leah Salt. – Išėję į darbą visi turėtų sugrįžti namo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad mes praradome savo mylimą Lewisą ir jo ateitį, padarė didžiulę įtaką mūsų visų gyvenimui. Niekas negali sugrąžinti mano sūnaus, tačiau jei šio tyrimo išvados padės apsaugoti gyvybes ir šeimas, tuomet Lewiso mirtis nebuvo veltui.“

Stoke-On-Trent mieste Staffordšyro grafystėje įsikūrusi bendrovė „Lift Monitoring Systems Limited“ pripažino savo kaltę dėl to, kad pažeidė 1974 m. Sveikatos ir saugos darbe įstatymo 2 straipsnio 1 dalį. Stoke-on-Trent karūnos teisme bendrovei skirta 200 000 svarų sterlingų bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl šio tragiško incidento, kurio buvo galima išvengti, žuvo labai mylimas sūnus, – sakė HSE inspektorius Andrew Johnsonas. – Bendrovei buvo gerai žinomos su darbu liftuose susijusios rizikos ir būtinos saugos priemonės.

Deja, šiuo atveju darbdavys neįvykdė savo pareigų imtis paprastų ir lengvai įgyvendinamų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, uždengti ertmę, kurioje įstrigo Lewisas. Jei bendrovė būtų įvykdžiusi savo pareigas, šio tragiško incidento paprasčiausiai būtų išvengta.“

Žiauru.
Užuojauta.
Bet Lietuvai ypač svarbu,kokiam pasaulio gale niršta žmonės.
Gaila,kad nematome savo žūvančios tautos.
kokiu budu galėjo liftas staiga persijungti iš revizijos į normalų režimą?
alia blia kaip ydomu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų