Aktorę, sulaukus 21 metų, nužudė fanatiškas gerbėjas Robertas Johnas Bardo.
Jos mirtis atkreipė dėmesį į persekiojimo pavojus, todėl Kalifornijoje buvo priimti svarbūs teisės aktai, kuriais buvo siekiama užkirsti kelią tokiems nusikaltimams ir padidinti Holivudo visuomenės veikėjų saugumą, rašo timesnownews.com.
Rebecca Lucile Schaeffer greitai išgarsėjo. Karjerą pradėjusi kaip paauglė manekenė, ji perėjo prie aktorystės, gavusi vaidmenį CBS komedijoje „ Mano sesuo Sama“.
Tačiau daug žadančios jaunos aktorės karjera ir gyvenimas negailestingai nutrūko dėl apsėsto gerbėjo.
Būdama vos 21 metų, ji buvo nušauta Roberto Johno Bardo, devyniolikmečio apsėsto gerbėjo, kuris ją persekiojo.
Tačiau jos mirtis galiausiai padėjo Holivudui ir JAV - ji suvaidino lemiamą vaidmenį priimant Kalifornijoje teisės aktus, kuriais siekiama užkirsti kelią persekiojimui.
Pasak „EOnline“ pranešimo, Rebecca iš pradžių manė, kad gerbėjas mielai siuntė jai pliušinius žaislus ir kitas smulkmenas, kol ji filmavosi.
Nors 1988 m. serialas galiausiai buvo atšauktas, Rebecca jau buvo perėjusi į kiną filmuose „Scenos iš klasių kovos Beverli Hilse“, taip pat vaidino televizijos filme „ Siaubo kelionė“: Achille Lauro Affair kartu su ekrano legendomis Eva Marie Saint ir Burtu Lancasteriu.
Anot įvairių gandų, ji netgi pretendavo į pagrindinį vaidmenį filme „Graži moteris“ (angl. „Pretty Woman“).
Netikėta mirtis
Tačiau 1981 m. liepos 18 d. situacija jaunai aktorei pasikeitė kardinaliai. Būdama 21-erių, Rebecca turėjo dalyvauti atrankoje į Maiklo Korleonės dukters Marijos vaidmenį Franciso Fordo Kopolos filme „ Krikštatėvis, III dalis“.
Aktorė laukė pasiuntinio, kuris į jos butą atnešė scenarijų. Tačiau kai 10.15 val. suskambo skambutis ir ji atsiliepė, ją nušovė devyniolikmetis Robertas Johnas Bardo.
Kaip pranešama, prieš mirtį Bardo ją persekiojo trejus metus. Anksčiau jis bandė su ja susitikti filmo „Mano sesuo Sama“ filmavimo aikštelėje, bet apsauga jį atstūmė.
Atrodo, kad Bardo matė, kaip Rebecca pasirodė lovoje su kitu aktoriumi filme „Scenos iš klasių kovos Beverli Hilse“, ir įsiuto.
Pažymėtina, kad tik po Schaeffer nužudymo persekiojimas buvo oficialiai pripažintas nusikaltimu. 1990 m. Kalifornija tapo pirmąja valstija, priėmusia įstatymą prieš persekiojimą, kurį paskatino ankstesniais metais įvykusios tragiškos aktorės ir dar keturių moterų, kurios visos buvo gavusios teismo įsakymus uždrausti persekiotojams jas persekioti, mirtys.
Ekrano aktorių gildija taip pat siekė griežtesnės privatumo apsaugos, todėl Kalifornijoje buvo apribota galimybė gauti asmeninę informaciją, įskaitant namų adresus iš DMV. 1988 m. DMV gavo 16 mln. užklausų apie adresus.
Šis postūmis baigėsi tuo, kad 1994 m. Kongresas priėmė Vairuotojų privatumo apsaugos įstatymą, įpareigojantį panašią apsaugą taikyti visoje JAV.