Onkologinės mitybos specialistė nurodė du maisto produktus, kurių turėtume vengti, jei norime sumažinti vėžio riziką. „Noriu priminti, kad nors visi sako, jog viskas, ką valgote, didina vėžio riziką, taip nėra, – sakė mitybos specialistė Nichole Andrews, internete save vadinanti onkologine dietologe. – Yra tik du maisto produktai, kuriuos vartodami didinate vėžio riziką“.
Ekspertė ragina atsisakyti 2 produktų: jie sukelia vėžį
N. Andrews specializuojasi onkologijos srityje ir teigia padėjusi tūkstančiams vėžį išgyvenusių žmonių pakeisti mitybą. Pasak jos, šie du maisto produktai yra alkoholis ir perdirbta mėsa. „Štai ir viskas, tai visas sąrašas, – tvirtina ji. – Perdirbta mėsa – tai dešrainiai, dešrelės, šoninė.“
Ji taip pat patikslina, kad vėžį gali sukelti visų rūšių alkoholis, įskaitant raudonąjį vyną, rašo mirror.co.uk.
Savo „Instagram“ paskyroje maisto specialistė paneigia teiginius dėl kitų maisto produktų, kurie dažnai įvardijami kaip sukeliantys vėžį, pavyzdžiui, cukrus.
„Norėčiau paaiškinti, kad cukrus pats savaime nesukelia vėžio ar neskatina greitesnio vėžio augimo, – teigė ji. – Jei naudojate daug cukraus, gaunate kalorijų perteklių, bet tai gali būti susiję su bet kuo – kalorijų perteklių duoda per gausus bet kokių maisto produktų vartojimas. Tada priaugate svorio, padidėja riebalinio audinio, o būtent riebalinis audinys didina vėžio riziką.“
„Cukrus tiesiogiai nesukelia vėžio – visos ląstelės (taip pat ir sveikos) naudoja gliukozę energijai gauti, – tęsė ji. – Sumažinus cukraus kiekį, vėžinės ląstelės nebus marinamos badu. Iš tikrųjų su vėžio rizika susijęs riebalinio audinio perteklius, kuris gamina uždegiminius hormonus, skatinančius navikų augimą.“
N. Andrews pabrėžia, kad tikroji rizika slypi alkoholyje ir perdirbtoje mėsoje, praneša „Surrey Live“. „Alkoholis yra 1 grupės kancerogenas – tos pačios kategorijos kaip ir tabakas – ir yra glaudžiai susijęs su krūties ir kepenų vėžiniais susirgimais, – teigė ji. – Perdirbta mėsa, pvz., šoninė ir dešra, taip pat didina riziką susirgti storosios žarnos vėžiu, net jei vartojama nedideliais kiekiais.“
Toliau ji patikslina, kad būtent riebalinio audinio perteklius, o ne pats cukrus yra susijęs su 13 vėžio rūšių, įskaitant krūties ir storosios žarnos vėžį. Ji sako, kad nereikia visiškai atsisakyti cukraus, ji siūlo sutelkti dėmesį į riebalinio audinio mažinimą subalansuotai maitinantis, reguliariai mankštinantis ir stiprinant raumenis.
„Saikingai valgyti cukrų yra gerai. Dėl per didelio kalorijų kiekio nuo bet kokio maisto auga svoris ir riebalai, o tai didina vėžio riziką. Sausainis ar gabalėlis pyrago nepakenks jūsų sveikatai – svarbiausia yra saikas“, – aiškino ji.
„Cancer Research UK“ teigimu, visi neabejotinai žinome, kad perdirbta mėsa sukelia vėžį, kaip ir tabakas bei alkoholis.
Pasak labdaros organizacijos, nėra jokių įrodymų, kad laikantis dietos be cukraus sumažėja rizika susirgti vėžiu arba padidėja tikimybė išgyventi, jei vėžys diagnozuotas.
Kas priskiriama perdirbtos mėsos kategorijai?
Perdirbta mėsa iš esmės yra bet kokia mėsa, kuri buvo modifikuota, kad pailgėtų jos galiojimo laikas arba pagerėtų skonis, naudojant cheminius konservantus, pavyzdžiui, nitratus, paprastai rūkant, sūdant arba vytinant. Perdirbtos mėsos rūšys – tai kumpis, lašiniai, tam tikrų rūšių dešros, pavyzdžiui, saliamis, chorizo dešra ir dešrelės.
Be to, „Cancer Research UK“ pažymi, kad perdirbtoje mėsoje esančios cheminės medžiagos, pridėtos perdirbimo metu arba susidariusios gaminant, apima nitratus ir nitritus, kurie padeda pratęsti mėsos šviežumą.
„Kai juos valgome, nitratai ir nitritai gali virsti N-nitrozo cheminėmis medžiagomis (NOC), kurios gali pažeisti žarnyno ląsteles. Ši žala gali sukelti žarnyno vėžį“, – teigia „Cancer Research UK“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!