• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose gyvenanti vestuvinių suknelių kūrėja Raimonda Silė kiekvienais metais sau išsikelia vis sudėtingesnių kūrybinių tikslų. Preciziškumu garsėjanti drabužių kūrėja šį kartą pristatė gamtai draugišką suknelių kolekciją „Pievų mergaitė“.

13

Šiauliuose gyvenanti vestuvinių suknelių kūrėja Raimonda Silė kiekvienais metais sau išsikelia vis sudėtingesnių kūrybinių tikslų. Preciziškumu garsėjanti drabužių kūrėja šį kartą pristatė gamtai draugišką suknelių kolekciją „Pievų mergaitė“.

REKLAMA

Dizainerė norėjo, kad tvari mada derėtų su moteriškumu ir elegancija, rašoma pranešime spaudai.

Suderino natūralumą ir eleganciją

R. Silė norėjo sugriauti mitą, kad tvarios mados suknelės gali būti tik laisvo kirpimo, dažniausiai iš lino audinio, naktinių marškinių stiliaus. Dizainerė išsikėlė sau uždavinį – suknelės turi būti ne tik draugiškos aplinkai, bet ir elegantiškos bei moteriškos.

Kolekcijoje dizainerė naudojo tik natūralius audinius: medvilnės popliną ir prancūziškus medvilninius nėrinius. Vienam korsetui sukurti panaudotas šilkas. Kolekcijoje dominuoja A formos sijonai, įliemenuoti juosmenys bei pūstos rankovės.

REKLAMA
REKLAMA

Audinius rinkosi atsakingai

„Griežtai užsibrėžiau tikslą nenaudoti jokių sintetinių audinių. Sintetinės negalėjo būti net pačios smulkiausios, nepastebimos detalės: įvairios juostelės, dubliavimo audiniai, siūlai ar kiti elementai. Stengiausi išvengti „plastikinių“ medžiagų, kurios labai ilgai nesuyra gamtoje. Ši idėja mane taip įtraukė, kad ėmiau pastebėti tam tikrus savo darbo įpročius, į kuriuos seniau nebuvau atkreipusi dėmesio. Konstruojant lekalus įprasta naudoti plastikinę lipnią juostelę, tačiau kuriant ekologiškas sukneles pakeičiau ją popierine. Taip pat atkreipiau dėmesį į suknelių pakavimą, kuris pasistengus tikrai gali būti draugiškesnis aplinkai“, – pasakoja R. Silė.

REKLAMA

100% medvilnės poplinas turi GOTS sertifikatą. Šis audinys yra pagamintas ekologiškai ir socialiai atsakingu būdu. Jis nėra apdorotas kenksmingais chemikalais, o gamybos procesas nekenkia aplinkai ir bendruomenėms, kuriose jis gaminamas. Šis universalus standartas užtikrina, kad gamyboje nuo pluošto auginimo iki galutinio produkto nenaudojamos kenksmingos ar toksiškos cheminės medžiagos. Kolekcijoje taip pat naudoti medvilniniai nėriniai iš Prancūzijos.

REKLAMA
REKLAMA

Kurti vien ekologiškos mados negalėtų

Kūrėja neslepia, kad toks medžiagų parinkimas labai apribojo įvairius kūrybinius sumanymus. Ne viską, kas gimsta galvoje, galima įgyvendinti naudojant gamtai draugiškus audinius dėl jų riboto pasirinkimo vestuvių madai.

„Abejoju, kad man pavyktų kurti vien tik tokias sukneles. Mano eskizuose nugulę labai daug idėjų, kurių tiesiog nepavyktų įgyvendinti naudojant vien ekologiškas medžiagas. Visgi šias sukneles man buvo gera ir įdomu kurti. Manau, kad tai tikrai ne paskutinė tokia mano kolekcija“, – sako R. Silė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ribotas tinkamų ekologiškai vestuvinei suknelei audinių pasirinkimas nulėmė ir galutinį rezultatą. Kai kurie sprendimai priimti pagal tai, ko prašo pats audinys. „Norėjau išreikšti nėrinio raštus bei jų ažūriškumą. Todėl modeliai sukurti tokie, kad tai neišnyktų, o priešingai – dar labiau atsiskleistų“, – apie kūrybos procesą kalba šiaulietė.

REKLAMA

Įkvėpimas iš gamtą mylinčių nuotakų

Kūrėja šiai kolekcijai įkvėpimo sėmėsi pievose. R. Silė norėjo pasiūlyti suknelių „boho“, „rustic“ stiliaus mylėtojoms. Tiesa, dizainerė nepamiršo moteriškumo ir elegancijos. Kolekcijoje – daug audinio, sukneles puošia šleifai, apnuoginti pečiai, šiuo metu itin madingos didelės rankovės, o liemenį pabrėžia korsetai. Suknelių kūrėja nenorėjo, kad nuotakos atrodytų pavargusios, nepasipuošusios ir nešventiškos.

REKLAMA

„Nors individualiai kuriu įvairaus stiliaus sukneles, tačiau viešai pristatomoje kūryboje dažniau sutinkama kitokio stiliaus suknelė. Kuriant kolekciją noriu pademonstruoti savo mėgstamus rankų darbo dekorus. Šį kartą suknelės dekoruotos minimaliai, dėmesio centre atsidūrė nuotakos, kurias vadinu „pievų mergaitėmis“, – pasakoja R. Silė.

Kūrėja pastebi, kad šios nuotakos šventės vietai renkasi mišką, pievą ar paplūdimį. Šventės dekoravimas dažnai būna subtilesnis – retai šių nuotakų šventėje gali pamatyti didžiules rožių puokštes ar aukso elementus. Moterys drąsiai renkasi lauko gėles plaukuose, nebijo basų kojų ir fotosesijos žydinčiose pievose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai nėra princesės stiliaus nuotaka. Tai – nuotaka, kuri nori jaukios, švelnios, kūnui malonios medvilninės suknelės. Su šia suknele ji nori jaustis kaip namuose. Medvilninės suknelės dėvėjimas jausmu primena patogius laisvalaikio drabužius. Ši nuotaka priima natūralų audinį tokį, koks jis yra – su visu jo jaukumu ir malonumu dėvėti bei glamžumu, kuris natūraliam audiniui tinka“, – sako R. Silė.

REKLAMA

Pandemija nepakeitė noro puoštis

R. Silė teigia nepastebėjusi, kad pandemija būtų pakoregavusi nuotakų pageidavimus vestuvinėms suknelėms. Labiau juntamas susirūpinimas dėl to, ar šventė išvis įvyks. Pandemija ypač komplikavo užsienyje gyvenančių planus.

„Žiemą galvojau, kad nuotakos rinksis kuklias sukneles nedidelėms šventėms, galbūt tik civilinėms santuokoms. Tačiau klydau – poros arba atideda savo šventę, arba net mažesnėms šventėms renkasi puošnias sukneles. Dažna nuotaka, nors ir nerimaudama, vis tiek neatsisako puoštis ir planuoja gražią fotosesiją, kuri ilgam primins

svarbų gyvenimo žingsnį. Moterų noras būti gražioms nepradingsta net ir pandemijos metu“, – šypsosi vestuvinių suknelių kūrėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų