Tiesa, viešnagė tikrai neeilinė, vyras susipažino ir apsilankė buvusio sostinės nusikaltėlio autoriteto Tadeušo Vasilevskio-Gibono namuose.
Prieštaringai vertinamas, garsusis blogeris „Youtube“ pasidalijo įrašu, kuriame kalba apie netikėtą pažintį su Gibonu ir svetingą priėmimą jo namuose.
„Šis džentelmenas 80-90-aisiais metais buvo liūdnai pagarsėjusios „Vilniaus brigados“ narys. Jei norėjai pradėti verslą tais laikais, jis ateidavo ir pasakydavo, kad turi sumokėti jam ir jo brigadai už „stogą“, kitaip tariant – apsaugą. Kai paklausiau Tadeušo, kas atsitiktų, jei kas nors atsisakytų, jis nusišypsojo ir pasakė, kad niekas nėra pakankamai kvailas, kad atsisakytų.
Kai kurias beprotiškiausias istorijas iš banditinio kapitalizmo laikų, kurios mane visada žavėjo, išgirdau tiesiai iš žmogaus, kuris gyveno tą gyvenimą. Prieštaringai vertinama figūra daugeliui Lietuvoje, bet absoliutus džentelmenas man ir Johnny. Jis su žmona net padovanojo man gražių sovietinių prisiminimų, kuriuos parsivešiu namo“, – įspūdžiais instagrame dalijosi B.Richas.
Buvęs nusikalstamo susivienijimo „Vilniaus brigada“ smogikas T.Vasilevskis-Gibonas teistas dėl vagysčių ir narkotikų platinimo, panašu, kad jis savo „žygdarbiais“ didžiuojasi ir nesikuklino garsiam britui pademonstruoti straipsnių, kuriuose minima jo pavardė.
„Jis kalėjo ir sovietų, ir Lietuvos kalėjimuose. Tai – rimtas vyrukas“, – vaizdo įraše kalba blogeris.
„Brigadininko“ namų duris atveria jo žmona, jų namai – lyg Sovietų Rusijos šlovinimo altorius. Svetainėje ant sienos puikuojasi Maskvos Raudonosios aikštės plakatas, ant sienų kaba sovietinė atributika su šūkiais „Šlovė spaliui“. Gibono žmona ištraukia įrėmintą žurnalo viršelį, kuriame puikuojasi Gibono veidas.
Namų šeimininkai svečiui įteikė knygą apie Tarybų Lietuvą ir Lietuvos TSR vėliavą.
Svečiui buvo leista pavartyti nuotraukų albumą, kuriame senieji „Brigados“ veidai.
„Tai buvo Igoris Tiomkinas. Šie du žmonės (nuotraukoje) mirę – vieną nušovė, o kitą nužudė“, – ekskursiją po prisiminimus surengė T.Vasilevskis.
Neoficialiais duomenimis, nusikalstama grupuotė „Vilniaus brigada“ susibūrė dar 1984-siais. Jos nariai vertėsi sukčiavimu, lošimo skolų „išmušinėjimu“ iš prasilošusiųjų, vagystėmis.
Gaujos lyderiu tapo Borisas Dekanidzė. Nors policijos pareigūnai ne kartą bandė „susemti“ nusikaltėlius, dažniausia vėliau nukentėjusieji atsisakydavo savo pirminių parodymų arba atsiimdavo pareiškimus.
Apie šios gaujos veiklą, pakilimus bei nuopolius, informacijos galima rasti įvairiuose šaltiniuose.
B. Dekanidzės klajonės
Štai 1985-siais, iškėlus baudžiamąją bylą dėl įvykdytos vagystės, kurioje įtariamaisiais pripažinti jau minėtas B. Dekanidzė bei du jo sėbrai, nukentėjęs asmuo netrukus atsiėmė pareiškimą su kaltinimais.
Įdomiausia, jog baudžiamąją bylą teko nutraukti, nors B. Dekanidzė jau buvo prisipažinęs įvykdęs vagystę. Po dvejų metų B. Dekanidzė išsikėlė su šeima gyventi į Kanadą. Nors faktiškai savo dienas leido Lenkijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Praėjus metams į teisėsaugos akiratį pateko kitas „Vilniaus brigados“ vadeiva Igoris Tiomkinas. Tuo laiku šis nusikaltėlis buvo įtariamas su kitais savo sėbrais supirkinėjęs vogtą radijo aparatūrą, kurią vėliau perparduodavo, „išmušinėjo“ skolas, vogė iš butų.
Perkant automobilius kaip nepralenkiamas sukčius pasižymėjo kitas I. Tiomkino sėbras – Genadijus Paškelis. Jų „užnugaryje“ veikė jau kartą teistas už vagystes iš parduotuvių Igoris Pervička.
Ryšiai su užsieniu
1989 m. „Vilniaus brigada“ pradėjo užmegzti ryšius su kitomis sostinės, Kauno, Klaipėdos, Odesos, Maskvos, Sankt Peterburgo nusikaltėlių gaujomis. Vilniečiai savo valdose leisdavo „dirbti“ kitų miestų nusikaltėliams.
Į sostinę vienu metu buvo atvykusios net kelios minskiečių sukčių grupės, kurios, žaisdamos „antpirščiais“, apgaudinėdavo patiklius ir naivius gyventojus. Trys „Vilniaus brigados“ nariai už šių sukčių pridengimą gaudavo 40 proc. pelno.
O tuo metu užsienyje buvęs B. Dekanidzė taip pat nesnaudė. Vokietijoje jis buvo vienas dalyvių organizuojant prestižinių markių automobilių vagystes. Vėliau, suklastojus numerius, prabangūs automobiliai buvo gabenami ne tik į Lietuvą, bet ir į įvairius buvusios Tarybų Sąjungos miestus.
Palaikydamas glaudžius ryšius su „Vilniaus brigada“, B. Dekanidzė nepamiršto prašmatniais automobiliais apdovanoti ir savo draugų.
1990-siais pasikeitus politinei situacijai, B. Dekanidzė gavo vizą ir sugrįžo atgal į Lietuvą. Paėmęs į savo rankas visą vadovavimą, vadeiva pirmiausia suformavo vadinamą karinę grupę, kurią sudarė T. Vasilevskis-Gibonas, V. Slavickis-Slovėnia, V. Zaboronokas-Kozlikas, Z. Butkevičius-Krameris, B. Babičenka-Slonas, I. Achremovas-Achremas, Z. Mackevičius-Kotas ir kiti. „Karinei“ grupei vadovavo I. Tiomkinas. Vieni jų Gariūnų turgavietėje rinkdavo „duokles“, kiti – už išpirkas grąžindavo vogtus automobilius, treti – kontroliavo prostituciją ir pan. Žinoma, tokia galinga nusikalstama grupuotė turėjo ir plačius ryšius tarp aukštas pareigas užimančių teisėtvarkos pareigūnų.