• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne vienai garsiai įmonei vadovavusi Dovilė Grigienė neslepia, jog ne kartą teko susidurti su išankstinėmis aplinkinių nuostatomis vien dėl to, kad ji – moteris.

Ne vienai garsiai įmonei vadovavusi Dovilė Grigienė neslepia, jog ne kartą teko susidurti su išankstinėmis aplinkinių nuostatomis vien dėl to, kad ji – moteris.

REKLAMA

TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ buvo sugriauti visi stereotipai apie vadovaujančias moteris, o žiūrovų laukė išties maloni pažintis su nuolat tobulėjančia, Harvardo universitete besimokančia Dovile.

Dovilė – be galo švelni, moteriška, o tuo pat metu ir ryžtinga, ambicinga bei turinti begalę drąsių užmojų. Jai nesvetimos visos savybės, kurias tradiciškai vis dar priskiriame vyrams, tačiau savo pavyzdžiu ji įrodo, kad lytis neapsprendžia vadovavimo gebėjimų.

Dovilė vadovavo „Swedbank“ bankui, yra nepriklausoma „Telia Lietuva“ valdybos narė. Tačiau iki šių pozicijų ji turėjo nueiti nemažą kelią: ji studijavo Estijoje, Concordia universitete Viskonsine, o būdama vos 25 metų ir gyvendama Jungtinėse Amerikos Valstijose, ji jau užėmė savo pirmąją vadovės poziciją. 

REKLAMA
REKLAMA

„Banke pradirbau aštuonerius metus, tai buvo ilgiausias periodas, kurį kada nors kur nors praleidau. Karjeros pradžioje greitai ir dinamiškai darydavau pokyčius, tai padėjo aprėpti kuo daugiau patirčių ir vėliau tapti vadove. Darbo pozicijas keisdavau kas metus ar du“, – prisipažino moteris.

REKLAMA

Įgavusi patirties ir pasitikėjimo JAV, Dovilė 2007 metais dėl šeimos grįžo į Lietuvą ir savo žinias įprasmino gimtojoje šalyje. Ji pasakojo, kas labiausiai ją nustebino grįžus namo bei atskleidė, ką reiškia vadovauti vienam didžiausių bankų Lietuvoje.

Šiuo metu ji yra nepriklausoma „Telia Lietuva“ valdybos narė, tačiau yra tikra – tai tik dar viena stotelė jos kelyje: „Darbas – be galo įdomus. Kitoks, negu vadovo, kai esi tiesiogiai už viską atsakingas“.

REKLAMA
REKLAMA

Laidos viešnia neapsiriboja jau įgytomis žiniomis ir šiuo metu studijuoja Harvardo universitete. „Ieškau žinių iš pačių geriausių, pačių įdomiausių verslų.“

Šeima ir karjera – suderinama

Šalia savo puikios karjeros, Dovilė dar rūpinasi ir šeima. Laidoje ji neslėpė, kad ne visada pavykdavo darbo problemas palikti už namų durų, o kartais tekdavo dirbti ir namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad labai norint ieškai išeičių, tobulėji, išmoksti kažką kitaip organizuoti. Savo vaikams labai anksti suteikiau daug atsakomybių, nes tiesiog nebuvo tiek laiko. Ieškant sprendimų, visada galima jų rasti“, – įsitikinusi Dovilė, kuri puikiai žino, kad suderinti karjerą ir šeimą tikrai nėra lengva.

Moterys, kurios jaučia kaltę dėl to, kad nori dirbti ir lyderiauti, turėtų suklusti – Dovilės pavyzdys įkvėps jas žengti pirmyn.

REKLAMA

„Kiekvienas iš mūsų turi savus atsipalaidavimo receptus. Man labai patinka bendrauti su žmonėmis, būti su šeima, su jais keliauti. Stengiuosi judėti, sportuoti, vaikščioti. Šiemet iš naujo atradau golfą, kitokie užsiėmimai man padeda atsipalaiduot. Didžiausias malonumas – maisto gaminimas“, – šypteli moteris.

Stereotipai ir jų griovimas

Anot  laidos viešnios, Lietuvoje lyčių lygybės klausimu yra ką nuveikti. Pavyzdžiui, dar stipriai jaučiamas netolygus darbų namuose pasiskirstymas. Juk moteris, turėdama didesnę darbų naštą namuose, sunkiau gali atsiskleisti profesinėje srityje. „Dar labai daug kur yra ką nudirbti, bet progresas vyksta – tuo galima džiaugtis“.

REKLAMA

Ar lengva keisti šiuos stereotipus apie moterų vadovavimą ir jų paskirtį? Ne, įsitikinusi Dovilė, tačiau jei nieko nedarysi, niekas ir nesikeis. Todėl ji aktyviai skatina moteris nebijoti tapti vadovėmis, atsiskleisti. Nuomonė, kad moters vieta prie puodų, atsiduoda akmens amžiumi, įsitikinusi ji. 

Dovilė dalyvavo įvairiose organizacijose, skatinančiose moterų lyderystę, ir pasakojo kuo svarbi yra moterų bendrystė, kurios vis dar trūksta. Moteris neslėpė, kad būti vadove nėra lengva, kadangi reikia įrodinėti savo stipriąsias puses. Ji pati tai patyrė ir jai teko susidurti su sustabarėjusiomis nuostatomis dėl moterų vaidmens.

Visą laidą galite pamatyti straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų