Kęstutis Rupulevičius, buvęs Astos Baukutės sutuoktinis, išgyvena nemalonų laikotarpį.
Vieną dieną jam pritrūko pinigų ir jis, pamatęs socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžiusią reklamą pasielgė neapgalvotai. Šią istoriją vyras papasakojo laidoje „Prieš srovę“.
„Man staigiai prireikė pinigų. Pradėjau domėtis kreditais, paskola, įlindau į internetą... Ir pūkšt, labai graži, spalvota reklama, o ją paspaudus – ir anketa.
Užpildžiau, išsiunčiau... Galvoju, paskaičiuos, pažiūrės, ar yra galimybės, viskas kaip ir atrodė normaliai“, – pasakojo Kęstutis laidoje.
Tai, kad tapo sukčių auka, K. Rupulevičius suprato ne iš karto. Vyras vis pervedinėjo sukčiams vieną po kito įvairius jų sugalvotus mokesčius už būsimą kreditą. Ir situacija iš įtartinos ar baugios jau darėsi juokinga.
„Žiūrėjau, kur mažėsnės palūkanos, o ten labai geros buvo, 1,99, čia praktiškai už dyką. Ir kai anketą užpildžiau, jie atsiuntė, kad viskas tvarkoj, kad galiu gauti kreditą.“
Džiaugėsi Kęstutis, kad jau tuoj tuoj gaus pinigų. Bet vis vietoje to laukiamo kredito savo sąskaitoje, jį pasiekdavo naujas reikalavimas už ką nors susimokėti.
Firma, pasivadinusi „Greitas kreditas“ iš „Labas finanse UAB“ buvo išradingi – sutarties mokestis, sutarties administravimo mokestis, bankinių operacijų draudimo mokestis... Mokėjo jiems Kęstutis vieną po kito tuos mokesčius.
Kol staiga suprato, kad džiaugsmą radus, kur pigiai pasiskolinti pinigų, jau keičia įtarumas. Sutriko vyrui net miegas.
Pabunda, būdavo, vidurnaktį ir galvoja, o jei čia sukčiai, o ryte tik įsijungus feisbuką – ten jau laukia naujas laiškas – ponas Kęstuti Rupulevičiau, sumokėkite dar 300 eurų konsultacinį mokestį, sumokėkite skubiai, nes buhalterė jau pasiruošusi pervesti jums jūsų kreditą.
„Iš viso pervedžiau 740 eurų. Tada nusprendžiau pasidomėti nurodytu telefono numeriu. Paskambinau – jis buvo ne ryšio zonoje. Tada pamačiau, kad nurodytas adresas – Olimpiečių gatvė 15“, – laidoje tęsė Kęstutis.
K. Rupulevičius atvyko nurodytu adresu ir kelias dienas stebėjo, ar ten aplink nevaišto jį apgavę asmenys. Tačiau, liko nieko nepešęs. Internetinio sukčiavimo demaskuotojas ekspertas pataria, jog bandyti susekti sukčius nėra jokios prasmės.
„Negaiškite laiko, bandydami juos fiziškai surasti, jie tyčia įrašo žinomų organizacijų adresus, bet jų ten nei dabar yra, nei kada nors buvo. O veikiausiai jų net Lietuvoje nėra“, – teigia ekspertas Marius Pareščius.
Nustebęs Kęstutis teigia, jog pinigus pervedė konkrečiam Lietuvos piliečiui į jo sąskaitą. Ten buvo net jo asmens kodas nurodytas.
„Tai kodėl to žmogaus negalima dabar patraukti atsakomybėn ir iš jo išreikalauti kad jis man pinigus grąžintų?“ – klausia buvęs Astos Baukutės vyras.
Anot specialisto M. Pareščiaus, žmogus, kuriam K. Rupulevičius pervedė pinigus, irgi galimai yra auka:
„Tai – schemos, panašiai kaip narkotikų platintojų. Jų sąskaitos yra tarsi paštomatai pinigams.“
Neaišku, kaip toliau klostysis nukentėjusio nuo sukčių Kęstučio likimas, bet vyras daugiau teigė nepasitikintis siūlomais dalykais internete.
„Šiandien, po šios patirties, aš visose reklamose, kurias deda feisbukas, pradėjau matyti sukčius“, – laidoje „Prieš srovę“ sakė jis.
tv3.lt naujienų portalas primena, kad Kęstutis Rupulevičius su Asta Baukute išsiskyrė 2015-ųjų gegužę. Kartu jie pragyveno 13-ka metų.
A. Baukutė per teismus dar 2015 metais vertė taip pat politikos duonos ragavusį vyrą Kęstutį Rupulevičių vaikams mokėti alimentus (230 eurų per mėnesį), tačiau vyras teismo nutarties nesilaikė.
K. Rupulevičius gynėsi, neva iš vargano atlyginimo vaikams mokantis po penkiasdešimt eurų, daugiau pinigų tiesiog neturintis. O ir iki galo nebaigta nagrinėti jo ir A. Baukutės skyrybų byla, apie kurią Rupulevičius sako sužinojęs teisminiams procesams jau einant į pabaigą.
Likus keliolikai minučių iki posėdžio 2015 metais, K. Rupulevičius nervingai mindžikavo šalia teismo salės. Teismo duris šį kartą jis praverė dėl žmonos, su kuria skiriasi, skundų, esą jis sūnums atsisako mokėti teismo paskirtus alimentus – kiekvienam po du šimtus trisdešimt eurų.
Ir susitarti geruoju, kaip yra teisme minėjusi A. Baukutė, po trylikos bendrojo gyvenimo metų byrančiai šeimai neva nepavyksta.
K. Rupulevičius tikino, kad vaikų išlaikymui pinigus moka, tik esą iš varganos algos tesugeba atseikėti 50 eurų.
„Aš ir taip gaunu atlyginimą penkiasdešimt eurų. Mano visą atlyginimą atskaičiuoja į Astos sąskaitą. Ta prasme, į antstolių sąskaitą, ko dar reikia, aš neįsivaizduoju.
Iš kur daugiau gauti tų pinigų, ant medžių jie neauga. Kiek uždirbu, tiek atiduodu“, – aiškino K. Rupulevičius.