• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus penkiems mėnesiams po pasakiškų princo Harry ir Meghan Markle jungtuvių, Didžiojoje Britanijoje rengiamos „kitos“ karališkosios vestuvės, už kurias, kaip atrodo, niekas nenori mokėti ir kurių nenorima žiūrėti.

34

Praėjus penkiems mėnesiams po pasakiškų princo Harry ir Meghan Markle jungtuvių, Didžiojoje Britanijoje rengiamos „kitos“ karališkosios vestuvės, už kurias, kaip atrodo, niekas nenori mokėti ir kurių nenorima žiūrėti.

REKLAMA

Karalienės Elizabeth II vaikaitei princesei Eugenie šį penktadienį Vindzoro pilyje žengiant prie altoriaus ištekėti už „nekilmingo“, bet karališko kraujo draugų turinčio Jacko Brooksbanko, kritiškų balsų tikrai netrūks.

Britai vis dar pakvaišę dėl Meghan, kerinčios amerikiečių aktorės, kuri už karalienės vaikaičio taip pat ištekėjo Vindzoro pilyje. Šias vestuves gegužės mėnesį stebėjo daugybė žiūrovų Britanijoje ir visame pasaulyje.

Kai kas net prisimena saulėtą 2011 metų popietę, kai princas Williamas, antrasis žmogus eilėje į britų sostą, vedė Kate, atgaivinusią prisiminimus apie velionę princesę Dianą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu 28 metų Jorko princesė Eugenie ir jos 30 metų sesuo Beatrice, deja, garsėja daugiausia keistomis skrybėlėmis – ypač visiems į atmintį įsirėžė jų galvos apdangalai, pasirinkti princo Williamo vestuvėms.

REKLAMA

Eugenie yra devintas žmogus ilgoje eilėje į sostą ir vienoje visuomenės peticijoje, kuria protestuojama prieš jos vestuvių kainą – vien saugumo užtikrinimas atsieis maždaug 2 mln. svarų (2,3 mln. eurų) – ji vadinama „antraeiliu karališkuoju asmeniu“.

Transliuotojas BBC, kuris labai rimtai vertina karališkąsias vestuves, kaip pranešama, sukėlė sambrūzdį Bakingamo rūmuose atsisakęs tiesiogiai rodyti šias vestuves. Toks sprendimas esą buvo priimtas baiminantis reitingų smukimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jokių komentarų dėl to, ar atsisakėme, ar ne“, – naujienų agentūrai AFP nurodė BBC atstovas.

Tiesioginę transliaciją rengia mažesnė, komercinė televizija ITV, bet, kaip pranešė laikraštis „The Times“, tik šiaip taip įkalbėta Eugenie tėvo princo Andrew.

Padėtį dar labiau gadina tai, kad viešbutis, stovintis tiesiai prieš Vindzoro pilį, kurio visi kambariai prieš Harry ir Meghan vestuves buvo išgraibstyti iš anksto, šiam penktadieniui iš tiesų taiko nuolaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasipiktinimas ir įtūžis“

Visuomenei labiau rūpi ne pačios vestuvės, o kas už ką moka. Piktinamasi dėl mokesčių mokėtojų pinigų, leidžiamų saugumui.

„Karališkosios vestuvės yra privatus, asmeninis renginys, vaizduojamas kaip nacionalinis įvykis“, – teigiama vienoje protesto peticijoje, kurią pasirašė beveik 40 tūkst. žmonių.

Rūmai mokės už „raudonojo aksomo“ ir šokolado tortą – „tradicinį, (bet) su moderniu prieskoniu“ – ir po ceremonijos rengiamus vėlyvuosius pusryčius 850-čiai kviestinių svečių.

REKLAMA

Tačiau visai kaip kino žvaigždė ir jos princas, Eugenie ir Jackas planuoja pasivažinėjimą žirgų traukiama karieta per miestelį, nors tai ir kelia tam tikrų logistinių problemų.

Minėtą peticiją pasirašę žmonės nori, kad šio 15 minučių trukmės parado būtų atsisakyta – kad nereikėtų skirti pinigų snaiperiams ant stogų ir prietaisams, kurie trukdo veikti dronams.

Laimingoji pora nenusileidžia, tuo keldama „pasipiktinimą“, „įtūžį“ ir kitas stiprias emocijas britų spaudoje.

REKLAMA

„Šviesa ir meilė“

Pačios Eugenie bandymai pelnyti tautos meilę nebuvo labai sėkmingi.

Ji ir Beatrice prieš vestuves davė interviu britiškajai žurnalo „Vogue“ versijai ir aiškino, kaip sunku būti princesėmis.

Pozuodama vienuose karališkosios šeimos namuose, su madingais drabužiais ir terjerais, Eugenie prisiminė, kaip kartą ėmė „drebėti ir verkti“ dėl „baisaus“ straipsnio apie vieną sesers skrybėlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuomet princesė pripažino: „Nėra prasmės pykti ant žmonių, kad mus pliekia – mums tiesiog reikia skleisti šviesą ir meilę pasaulyje.“

Kairiosios pakraipos laikraštis „The Guardian“, kuris griežtai vertina visą karališkąją šeimą, padarė išvadą, kad interviu pademonstravo „tuštybę, kvailumą ir savimonės nebuvimą“, bet galiausiai nelabai paveiks spindintį monarchijos įvaizdį jos gerbėjų akyse.

REKLAMA

Tradiciškesnes pažiūras atspindintis laikraštis „The Daily Telegraph“ nebuvo toks rūstus. „Kas tokia princesė Eugenie?“ – klausė jis, regis, skaitydamas savo prenumeratorių mintis, o paskui pacitavo šeimai „priklausantį žmogų“, nusistebėjusį sujudimu dėl saugumo užtikrinimo sąskaitos.

„Tai svarbus karališkasis renginys“, – tvirtino šaltinis.

„Bijantis“ jaunikis

Beatrice ir Eugenie yra karalienės antrojo sūnaus, Jorko kunigaikščio princo Andrew dukros.

Eugenie jaunikis sukiojasi elitiniuose Londono socialiniuose sluoksniuose, bet daugumai žmonių, nepriklausančių paskalų apie įžymybes pasauliui, buvo nežinomas.

REKLAMA

Nuotakos motina Sarah Ferguson sakė, kad būsimasis jos žentas dirba „ultra-aukščiausios kokybės“ gėrimų prekės ženklo, kurį padėjo įkurti George'as Clooney, vadybininku Europoje.

„Jis tiesiog įteikia man tekilos ir pasako: „Nagi, uošviene, išlenkite“, – BBC pasakojo ji.

Spaudos pranešimuose sakoma, kad 32 metų Jackas nusprendė nestudijuoti universitete ir tapo padavėju, o paskui iškilo iki prabangaus Londono kokteilių baro „Mahiki“, kuriame dažnai lankosi karališkieji asmenys, vadovo pareigų.

Jacką ir Eugenie 2010 metais supažindino draugai viename Šveicarijos slidinėjimo kurorte, kur Jackas aptarnavo svečius prie stalų.

2016 metais jis tapo vyno didmenininku.

„Prieš kalbas man reikės kelių minučių pabūti su savimi, nes labai bijau“,– laikraščiui „Daily Mail“ sakė jaunikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų