• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose grybautojai jau džiaugiasi pirmaisiais raudonikiais, lepšiukais ar vienu kitu gražuoliu baravyku. O ant prekystalių kol kas tik voveraitės. Ir jų, grybautojai teigia, kad reikia lyg su žiburiu ieškoti. Už litrą pirmųjų voveraičių, pavyzdžiui, Panevėžio turguje grybautojai prašo 9 ar 10 eurų.

Socialiniuose tinkluose grybautojai jau džiaugiasi pirmaisiais raudonikiais, lepšiukais ar vienu kitu gražuoliu baravyku. O ant prekystalių kol kas tik voveraitės. Ir jų, grybautojai teigia, kad reikia lyg su žiburiu ieškoti. Už litrą pirmųjų voveraičių, pavyzdžiui, Panevėžio turguje grybautojai prašo 9 ar 10 eurų.

REKLAMA

Už puslitrį voveraičių panevėžietė grybautoja prašo 5 eurų, o litrą parduoda po 9. Ir tokia kaina pirkėjų neatbaido.

„Žmonės sako, kad pinigų neturi, pasirodo, turi. Aš už tokią kainą nepirkčiau, bet žmonės perka, nori, visi pasiilgę, šiemet gi dar nebuvo“, – sako grybautoja Alma.

Štai Saulius už litrą voveraičių nepagailėjo 10 eurų.

„Didoka, bet ta pagunda paragauti pirmų grybų nugali“, – sako gyventojas.

Už mažą kibirėlį voveraičių pensininkė Stanislava nesiryžo mokėti 7 eurų.

„Atvažiavau apsidairyti, ar yra, tai reikia važiuoti į mišką. Kai buvau prieš 8 dienas, tai tik mėlynių, neradau dar nieko, sausa miške“, – teigia moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kad miške sausa, o grybų tenka lyg su žiburiu ieškoti, patvirtina ir grybautojas Jonas. Grybų Jonas dairėsi Panevėžio rajone, Krekenavos apylinkėse.

REKLAMA

„Kur buvo daug voveraičių, nieko, jokio grybo, išdžiuvę. Du sukirmyjusius atradau, sausa labai, rudenį gal bus, o dabar tai nėra grybų visai, išdžiovinta viskas“, – tikina grybautojas Jonas.

Alma sako, kad drėgmės trūksta ir Labanoro girioje, kuri įprastai būna dosni gėrybėmis.

„Pernai mėlynės prasidėjo ir voveraičių buvo pilnas turgus. Labai jau reikia paieškoti, nes nėra. Yra tik ten, kur žemos vietos ir iš anksčiau drėgmės truputį buvo“, – teigia grybautoja Alma.

REKLAMA
REKLAMA

„Pavėluotas lietus, kad būtų gegužės viduryje užliję... Išdžiovino, dabar užlijo, tai reikia laukti kito mėnesio, jeigu dar palis, tai bus“, – mano Jonas.

Kadangi grybų kol kas mažai, grybautojai už litrą pirmųjų voveraičių Panevėžio turguje prašo 9-10 eurų.

„Nenormaliai brangiai prašo, dvigubai daugiau nei pernai. – Prisimenate,kiek pernai buvo? – Prisimenu, po 5, o dabar už litrą 10 eurų prašo“, – piktinasi gyventoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ne, ne, ne, brangu, pats prisirenku, tai turiu“, – teigia vyras.

„Pačios skaniausios man voveraitės, už baravykus skaniau, bet kad dar truputį per brangu, gal turtingesni nusipirks“, – svarsto moteris.

„Kas dabar pigu? Niekas. Labiausiai vabalai puola“, – tvirtina gyventoja.

Tačiau ir tokia kaina pirmosios voveraitės ant prekystalių neužsibūna.

„Po truputį, po truputį klausinėja, daug kas nueina, bet tie, kas mėgsta – perka, nes pirmos voveraitės po tokios sausros“, – sako prekeivė Vilma.

Socialiniuose tinkluose grybautojai džiaugiasi miškuose po truputį randantys ir vieną kitą baravyką, raudonikį ar lepšį. O tai jau suteikia vilties grybautojams, kad šių miško gėrybių ims rastis daugiau.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

galvoju,kad kaina turėtų būti apie 47,43 eurus uz kg.,iš. jų-12 eu.šalies ginybai,12 eu.Jonui del akcijos uz Ukrainos nepriklausomybę ir vėliavas,o kita savininkui,nes labai sausa ir sunku rasti
Jei per brangu, nepirkit. Ir nebus jokių problemų
Įdomūs žmonės tie aborigenai - šviežios bulvės po 1,49-1,99 eurus už kilogramą, svogūnai turguje po 1,80 euro už kilogramą, - jiems yra nebrangu, o va, kur žmogus važiavo į mišką, rinko gal pusvalandį, o gal ir valandą tą litrą voveraičių (tebūnie surinko per 5 valandas 5 litrų kibiriuką), po to - važiavo (tikėtina - autobusu) atgal į miestą belekiek laiko (nes voveraitės toli gražu ne visur auga, aš va pats - žalio supratimo neturiu pavyzdžiui, - kur man jų reikėtų bandyti ieškoti netoliese nuo Šiaulių), tada jau - atvežė į turgų, dar ir už prekybos vietą turgavietėje susimokėjo kelių eurų rinkliavą, išlaidos ir laiko sąnaudos gavosi tam žmogui : apie 10 eurų + sugaišta pilna darbo diena. Tad jei jis po 9 eurus parduos visus 5 litrus, surinks 45 eurus, minusuojam pinigines jo išlaidas (10 eurų), pačiam grybautojui lieka 35 eurai už 8 o gal ir visas 10 sugaištų valandų, kas gaunasi - apie 4 eurai už valandą.

Bliamba, jūs, tinginio pančiai, dirbant kokiose nors PC salės darbuotojais arba taromato operatoriais, gaunate apie 900 eurų į mėnesį, kas sudaro apie 5 eurus už valandą, ir tai - skundžiatės, jog moka jums mažai, nors daugiau laiko praleidžiate berūkydami ir - kitaip imituodami darbą, o va - tai kad žmogus keliavo į mišką su gamta bei erkėmis susipażinti, jums gaila sumokėti jam bent 4 eurus už valandą jo darbo?
Tokiems atsakymą teturiu paprastą - patys nuvažiuokit, raskit tų grybų, prisirinkti dėl manęs kad ir keturias pintines, norit - voveraičių, norit - baravykų , norit - raudonikių.

Esu tikras, kai patys sugaišite visą dieną ir, sėkmės atveju tą kibiriuką grybų parsivešite namo, - jums taps aiški ir suprantama jų vertė, nes daugelis nepatenkintųjų toliau miesto pakraščio - gamtoje nėra buvę ir papuolę į mišką - pasiklystų jame tarp trijų pušų dar valandai neprabėgus...

Geros dienos normaliems žmonėms ir gero vėjo "sofos lygos" grybautojams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų