• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne kartą garsiai žadėjęs trauktis iš politikos, Viktoras Uspaskichas ir vėl eilinį kartą grįžta. Dar rudenį pranešęs, kad Europos Parlamente tokiems kaip jis nėra ką veikti, Darbo partijos garbės pirmininkas vėl bandys būti išrinktas į šiltą ir garbingą vietą.

Ne kartą garsiai žadėjęs trauktis iš politikos, Viktoras Uspaskichas ir vėl eilinį kartą grįžta. Dar rudenį pranešęs, kad Europos Parlamente tokiems kaip jis nėra ką veikti, Darbo partijos garbės pirmininkas vėl bandys būti išrinktas į šiltą ir garbingą vietą.

REKLAMA

Sako, kad eiti į Europos Parlamentą jį įkalbėjo darbiečių pirmininkas Andrius Mazuronis. Tiesa, ką Uspaskichas dirba Briuselyje, sunku atsakyti net jam pačiam. Bet neslepia, kad Uspaskichas tiesiog padės partijai surinkti balsus.

Nuo 2000-ųjų politiku esantis Viktoras Uspaskichas buvo ir Seimo nariu, ir ministru, įkūrė Darbo partiją, o pastaruosius 10 metų yra europarlamentaras. Kai susidūrė su teisėsauga, Uspaskichas bandė bėgti į Maskvą. Ir laiką leido Rusijoje, kur Lietuvos teisėsauga jo nepasiekė.

„Tam tikras fenomenas, vis dėlto, turint omenyje, kad gali jis būti pamirštas, gali didžioji visuomenės dalis šaipytis iš jo įkrauto vandens ir pačių įvairiausių dalykų, bet kuomet ateina rinkimų laikotarpis, bent jau iki šiol, jis sugebėdavo mobilizuoti pakankamą elektorato dalį“, – sako politologas Ignas Kalpokas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar šį rudenį Uspaskichas paskelbė – daugiau rinkimuose nedalyvaus. Atsibodo net ir darbas Europos Parlamente.

„Užtenka. Kiek gi galima tarnauti visiems kitiems, reikia kažkiek pagyventi ir dėl savęs. Iš visos pagarbos savo kolegoms, vis dėlto reikia pasakyti tiesą, kad darbas Briuselyje yra geras tiems, kurie neturi finansinio užnugario. O tokiems žmonėms, kaip aš, ten beveik nėra ką veikti“, – teigia Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskichas.

REKLAMA

Kandidatuoti įtikino Mazuronis

Tačiau jau pranešta, kad Uspaskichas vėl kandidatuos į Europos Parlamentą. Nors partijos pirmininkas Mazuronis sako, kad užtruko pusantro mėnesio, kol įtikino Viktorą eiti į rinkimus.

„Pavyko sudėlioti tinkamus argumentus, net ir be alaus ir be pirties, tai jeigu dar prie alaus ir su pirtimi būtume pasėdėję, nežinau ką ten dar būtume sutarę“, – pasakoja Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

„Ko gero, jau greitai neužteks rankų pirštų, norint suskaičiuoti, kiek kartų Viktoras Uspaskichas traukėsi iš politikos. Ir kol kas nė vienas iš šitų kartų nebuvo paskutinis. Istorija rodo, kad Viktoro išėjimais tikėti neverta, verta tikėti tiktai sugrįžimais“, – tvirtina politologas Ignas Kalpokas.

„Nieko blogo, būna, kad politikoje nuomonės pasikeičia. Prisiminkite, kaip Ingrida Šimonytė sakė atsistatydins, jei priešlaikinių rinkimų nebus“, – sako Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausti, ką gero Briuselyje Uspaskichas nuveikė ir ką dar nori ten nuveikti, TV3 žinioms nepavyko. Uspaskichas nereagavo į skambučius ir žinutes.

Rezoliucijos, ant kurių parašą dėjo Uspaskichas, įdomios – kartu su kitais europarlamentarais jis teikė rezoliucijas dėl laisvių padėties Alžyre, dėl berniukų prievartavimų Afganistane, dėl žmogaus teisių padėties Burkina Fase, Burundyje, Gvinėjoje. Rezoliucijomis reiškė rūpestį padėtimi Nigerijoje ir net Madagaskare priverstinai dirbančių vaikų. O plenariniuose posėdžiuose per 4 metus kalbėjo vos 3 kartus.

REKLAMA

Aktyvus ne ten, kur reikia?

„Pažiūrėjus į statistiką lankomumo, balsavimo, darbo komitetuose, Viktoras Uspaskichas paprastai būna tarp mažiausiai pavyzdingų, ne tik lietuvių, bet ir apskritai Europos Parlamento narių“, – teigia politologas Ignas Kalpokas.

Kai Lietuvoje ar Briuselyje niūrus oras, Uspaskichas rinkėjams atstovauja gyvendamas ne Briuselyje, o Tailande. Iš ten kuria ir savo vaizdo įrašus gerbėjams.

REKLAMA

Pastaruosius keletą metų Uspaskichas daugiau viešumoje kalba ne apie politiką, o filosofuoja. Apie žmones, gyvenimą, anksčiau kalbėdavo apie žemės vibracijas ir įtaką žmonėms. O per pandemiją net bandė išplėtoti naują verslą – reklamavo mineralinį vandenį, kuris neva įkrautas kažko, kas padeda apsisaugoti nuo koronaviruso.

Sprendimai palankūs partijai

Tiek politologas, tiek ir pats Mazuronis sako, kad Uspaskicho dalyvavimas rinkimuose – sėkmė partijai. Už jį balsuoja tam tikra dalis rinkėjų. Pats Mazuronis žada siekti prezidento posto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

— Kieno didesni šansai, ar jūsų, kad prezidentu tapsite, ar kad Viktoras į Europos parlamentą bus išrinktas? — Man atrodo šansai vienodi“, – sako Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

„Galima būtų daug dalykų prognozuoti, bet tikrai ne Mazuronį prezidentu. O Viktoras taip, aš tikrai mažų mažiausiai duočiau 50 prie 50 šitoje vietoje“, – tvirtina politologas Ignas Kalpokas.

Europos Parlamente mažiausia alga apie 10 tūkstančių eurų. Be to, europarlamentarai gauna dideles sumas nuomotis būstą, biurus, daug pinigų skiriama ir komandos įdarbinimui. Palikus parlamentą skiriamos ir didelės išeitinės, o vėliau mokama ir pensija.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Atsargiai! Europos parlamente sugauta Latvijos rusė kuri jau daug metų ir nuolatos teikė informaciją GRU. Uspaskichas taip pat tiomnaja lošadka, tad gali būti, kad jis ten braunasi visai ne savo noru, bet įsakius choziainams.
Šitam vataišsigimėliui tik Norilske anglis kast.
Ir Kada Lietuvos rinkejai nustos rinkti vatnykus
Latvijos pavyzdys aiskiai parode vatnykai dirba tik rozzzzijai
O cia dar ir pats uspaskis pareiske,kad jam ,,nera ka veikti ES parlamente,,,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų