Pastaruoju metu vis netyla ginčai dėl „Wagner“, kiek tai yra pavojinga, kiek ne. Mes matome, kad tiek Putinas, tiek Lukašenka atsiriboja, tarsi jie nėra susiję su „Wagner“. Kaip mes galime vertinti tuos faktus?
Pirmiausia reikia pasakyti, kad „Wagner“ niekada neveikė atskirai nuo Kremliaus ir nuo Putino. „Wagner“ yra grupuotė, kurią sukūrė federalinė saugumo tarnyba, FSB, o jeigu dar tiksliau, tai FSB padalinys – užsienio žvalgyba. „Wagner“ visada veikė ginant Rusijos interesus įvairiose šalyse, daugiausia Afrikoje, Sirijoje ir kitose vietovėse.
Be to, karinė grupuotė yra finansuojama Rusijos gynybos ministerijos ir tą visai neseniai pripažino pats Putinas, kai vyko maištai ir jam buvo sunku valdyti savo žodžius.
Ką dabar daro Kremlius? Nori parodyti Vakarams ir mums, kad jeigu ką, tai „Wagner“, jei kažką darys, tai čia ne Rusija ir ne Kremlius. Jų opozicija taip pat sako, kad jei ši karinė grupuotė eis kažkodėl į Suvalkų koridorių, tai NATO neturės kaip mūsų apginti, nes tai bus kažkokia veikianti teroristinė grupuotė, nepriklausanti nuo Rusijos.
Kitaip tariant, ar tai nėra taip, kad tai akivaizdžiai parodo, jog nuo jų yra atsiribojama, nes ketinama kažką daryti?
Kad provokacijos yra galimos ir tai reikia sieti ne su Prigožinu, ne su kažkokia atskilusia grupuote, o su konkrečiai Rusija, taip, provokacijos gali būti.
Ar gali būti įmanomi plataus masto išpuoliai? Turbūt ne, Rusija tam neturi pajėgumų. Bet „Wagner“ gali būti ir reguliarios Rusijos pajėgos, jie gali nusiimti skiriamuosius ženklus, prijungti kažkiek specialiųjų pajėgų, galbūt baltarusių, galbūt FSB ir kitų agentų ir rengti provokacijas – tas yra tikėtina.
O gal jie nori tik pagąsdinti, bet gąsdintis nereikia, reikia realiai įvertinti situaciją. Reikia tam pasiruošti ir apie tai kalba mūsų sąjungininkai lenkai. Apie tai, tikiuosi, diskutuoja mūsų karinės pajėgos, saugumo pajėgos taip pat, tik, aišku, ne viešai.
Aš manyčiau, kad sprendimų priėmėjai turi pareigą visus informuoti, o tai ir yra daroma. Jei iš tiesų tokios provokacijos būtų, na, reikia apie tai kalbėti, kad nesupanikuotų mūsų piliečiai, visuomenė.
O kokios tos provokacijos gali būti? Nes kalbame apie tai, kad gali būti provokacijos arba hibridinės atakos. Ko mes galime iš jų tikėtis?
Hibridinės atakos ir yra provokacijos. Tai gali būti bandymas kirsti sieną, bandymas apsimesti migrantais ir kartu su neteisėtais migrantais kirsti sieną.
Bet greičiausiai turėtume galvoti apie informacines operacijas, kurios bus vykdomos kartu, jeigu bus daromos fizinės operacijos. Mes galime sulaukti įvairių žinučių. Galime išgirsti ir tai, kad susprogo Astravo atominė elektrinė, galime išgirsti, jog prasidėjo karas su Rusija, daugybė dalykų gali būti sumodeliuoti, nes Rusija turi tas technologijas.
Gyventojai turi suprasti, kad tai gali būti ir tam reikia pasiruošti.
Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Kaip visada ,svarbu rašyti ,bet ką ,gyventojai turi ruoštis su kuo ruoštis su kauptukais, šakėmis prie traukinį , jau jeigu jie kirs valstybinę Lietuvos sieną ,tai gero nelaukim, o ne gyventojai turi suprasti, suprasti turėjo valdžia jau seniai , ir pasienio tvora nepadės ,reikėjo gynybinius įtvirtinimus padaryti o ne šaukštus pirkti .