Restoranų bendruomenėje sklando kalbos, kad „Michelin“ inspektoriai Lietuvoje jau lankėsi. Du galimi kandidatai gauti žvaigždes yra šefai Liutauras Čeprackas ir Deivydas Praspaliauskas su savo restoranais Vilniuje. Abiems šefams jau teko dirbti žvaigždžių papuoštuose vietose užsienyje.
„Pasikeis turistų kokybė. Atvažiuos žmonės su visai kitais pinigais, kuriuos jie leidžia pramogoms, maistui net ir viešbučiams. Tai reikš žymiai daugiau pinigų. Mes šito labai norim“, – tokio restorano Lietuvoje nauda neabejoja tinklaraštininkas Andrius Užkalnis.
„Ekonomine prasme padidėja tas turistų skaičius. Ten procentaliai ne dviženkliais skaičiais. Bet reikia suprasti vieną paprastą dalyką, tas vienas gastronominis tai kaip 20 „backpackerių“ pagal išleidžiamų pinigų kiekį“, – sakė L. Čeprackas.
„Michelin“ inspektoriai jau lankėsi Lietuvoje
„Michelin“ restoranų gidą prieš daugiau nei 100 metų pradėjo kurti prancūzai. Tie patys, kurie gamina ir „Michelin“ padangas. Esmė paprasta – važinėji po šalį ir lankai gerus restoranus.
„Pasižiūrėjus pasaulyje žmonės supranta, kad vienas iš kertinių kultūros pamatų yra maistas, kurį mes valgome“, – pridėjo virtuvės šefas L. Čeprackas.
Per amžių „Michelin“ gidas pasipildė maždaug trimis su puse tūkstančio žvaigždėm papuoštų restoranų iš įvairių pasaulio miestų. Nors inspektoriai akivaizdžiai simpatizuoja prancūzų virtuvei, daugiausiai „Michelin“ žvaigždžių gavo Tokijas. Restoranas daugiausiai gali gauti tris žvaigždes. Kuo daugiau žvaigždžių – tuo jis geresnis.
„Viena žvaigždutė yra viskas apie maistą. Kiekvienas lėkštės elementas kiekviena žolelė yra tobula, kiekvienas mėsos gabalėlis yra identiškai iškeptas. <…> Antra žvaiždutė dažniausiai sakoma, kad tai yra aptarnavimas ir gėrimų meniu, visa ta kartelė turi kilti labai stipriai. Trečia kartelė yra nebandyta. Tai reiškia tu ateini ir pabandai tai, ko tu nesi bandęs“, – kaip dalinamos žvaigždutės sakė virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas.
„Michelin“ inspektoriai restoranus vertina anonimiškai. Apsilanko kelis kartus ir tada sprendžia ar verta žvaigždžių dovanoti. Nenuostabu, kad gavęs apdovanojimą restorano šefas ir personalas baisiai ir ne be reikalo susireikšmina, o kainos kaip mat pakyla. Už vakarienę dviems klientai palieka ir tūkstantines sumas.
„Mūsų lietuvėlė bendram Europos kulinariniame žemėlapyje kaip ta šypsena be priekinio danties atrodo. Nes aplink Baltijos jūrą nebėra valstybės, kurioj nebūtų „Michelin“ gido. Priešingu atveju mes sau užsirašom ant kaktos kulinariniai „barbarai“, – sakė L. Čeprackas.
Visą laidos „TOP 3“ reportažą žiūrėkite straipsnio viršuje.
pagarbiai,
Čia kaip ir su vardiniais automobilių numeriais, pasirodyti kad esi kažkas