• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šventėms ruošiasi ir ilgapirščiai. Pastarieji laukia tuščių namų ar automobiliuose paliktų brangių daiktų. Šiais metais vagysčių skaičius išaugo ir dėl ekonominio sunkmečio.

Šventėms ruošiasi ir ilgapirščiai. Pastarieji laukia tuščių namų ar automobiliuose paliktų brangių daiktų. Šiais metais vagysčių skaičius išaugo ir dėl ekonominio sunkmečio.

REKLAMA

Pavyzdžiui, vagysčių iš automobilių, palyginus su pernai, šiemet padaugėjo ketvirtadaliu. Pareigūnai sako, kad vagysčių per šventes labai padaugėja. O domina vagis ir žmonių namai, ir parduotuvės, ir automobiliai. Štai, kaip saugosi gyventojai:

„Nepalieku kažkokių vertingų daiktų net ir šiuo laikotarpiu.“

„Stengiuosi, beje, po vieno įvykio, kai teko man namuose duris palikti atrakintas nakčiai. Ir ryte ant stalo neberadau nešiojamo kompiuterio. Apkaltinau artimuosius, bet sako: čia vagys. Ir taip ir buvo iš tikrųjų.“

„Na, automobily niekados nepalikinėju daiktų. Čia jau įprasta, jei kokia nors kuprinė, pavyzdžiui, tai tik į bagažinę ir niekur daugiau.“

REKLAMA
REKLAMA

O gyventojams ruošiantis šventėms, pareigūnai pataria saugoti ir savo turtą. Mat švenčių planą, tik kitokį, turi ir vagišiai.

REKLAMA

„Matosi, kad gruodį tų vagysčių skaičius taip pat išauga. Ypač vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Nes žmonės išvyksta ar atostogauti, ar pas giminaičius į kitą miestą. Kelias dienas ar savaitę būstas būna neprižiūrimas. Tai tikrai tų vagysčių gruodį padaugėti gali“, – komentuoja Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Taip pat pareigūnai pataria nesiskelbti socialiniuose tinkluose, kad švenčiate ne namie, kad esate išvykęs, o juo labiau, kad išskridote ilgai kelionei. Labiau nei vagystės iš namų, išaugo vagysčių iš automobilių skaičius – šiais metais 25 procentais daugiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA

„Vėlgi yra dvi turbūt tokios tendencijos. Vienos yra vagystės automobilių, kurioms yra ruošiamasi, kurias vykdo profesionalūs vagys ir yra vagiami prabangūs, išskirtiniai automobiliai, bet didžioji dalis vagysčių yra tie paprasti automobiliai, kurie yra palikti be priežiūros, nuošalesnėje, neapšviestoje vietoje“, – teigia R. Matonis.

40 procentų atvejų pavyksta išaiškinti. Kitų automobilių savininkai savo automobilio niekada nebepamato. Tiesa, nepamato ir išluptų dalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Padažnėjo automobilių detalių vagystės, kas jau buvo aprimę rinkoje. – Kokios tai detalės? – Tai gali būti žibintai priekiniai, apdailos detalės. Jeigu tai yra prabangesnis automobilis tai vagys išvagia salono detales, kurias gali lengvai realizuoti antrinėje rinkoje“, – sako BTA draudimo atstovas Ernestas Goliančik.

Išdaužti automobilio langą ar išlupti dureles vairuotojus masina pamatyti daiktai mašinos viduje. Taip kartais dingsta ne tik telefonai, kompiuteriai, bet prieš šventes ir Kalėdinės dovanos.

REKLAMA

„Nepalikinėti daiktų, nepalikinėti mašinoj atviroje vietoje kompiuterių arba fotoaparatų. Tai masina vagis pasisavinti tuos dalykus“, – kalba E. Goliančik.

Anot pareigūnų, vagysčių skaičius palyginus su priešpandeminiais metais nėra drastiškai išaugęs. Tačiau ekonominio sunkmečio laikotarpiu jis didėja. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų