Griežtai nuo kitų pacientų atskirti COVID-19 sergantys žmonės, plaučių ventiliacijos aparatai, karantinas ir dezinfekuojamos gatvės – šiuos dalykus, nors jie koronaviruso pandemijos metu ir buvo įprasti, jau daugelis spėjo pamiršti. Juk vos karantino ribojimai buvo panaikinti, ne retas pamiršo, ką reiškia dėvėti kaukes ir nuolat dezinfekuoti rankas.
Tiesa, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio judėjimo ekspertai teigia, kad atsipalaiduoti negalima – nors koronavirusą, galima sakyti, įveikėme, ateities pandemijoms šalys yra nepasiruošusios.
„Draugai, kita pandemija gali būti visai šalia. Tikėkimės, kad taip nėra, tačiau mes nežinome. Prieš trejus metus mes taip pat nežinojome, kad ji šalia. Ir ji mus užklupo labai greitai ir iškart išplito visame pasaulyje“, – teigia organizacijos atstovas Jagan Chapagan.
Esą daugelis šalių net po kelerius metus trukusios COVID-19 pandemijos neturi pasiruošusios planų, kaip reikėtų valdyti naują ir sparčiai plintančią infekciją.
„Daugelis šalių buvo pasiruošusios COVID-19, o šiandien didžioji dalis valstybių nepasiruošusios jokiam kitam būsimam protrūkiui. Nėra jokio pasiteisinimo po trijų baisių metų“, – tvirtina J. Chapagan.
Tad dabar Vyriausybės esą turėtų peržiūrėti savo teisės aktus, ruoštis naujoms galimoms pandemijoms ir atnaujinti visuomenės pasirengimo planus – taip milijonus žmonių visame pasaulyje galima apsaugoti nuo mirčių.