Šunyčiai pasvalietei Kristinai Pumputienei susuko ne tik širdį, bet ir protą. Moteris susigundė sausio pradžioje skelbimų portale patalpintu pasiūlymu už 500 eurų įsigyti Maltos bišonų veislės šuniuką.
Susisiekus su pardavėju, šis žadėjo, kad šuniuką pristatys vasarį, kai jie bus paskiepyti ir paženklinti. O už šuniuko rezervaciją pardavėjas paprašė 250 eurų. Moteris nepagalvojo, kad tai gali būti sukčiai ir dukros pinigus, kuriuos ji taupė šuniukui, pervedė apgavikams.
„Buvo ir nebėra. Laukėm. Į šuniukų nuotraukas telefone kiekvieną dieną žiūrėdavo. Laukdavom. Ir skaičiavom kalendoriuje, braukėm tas dienas kiekvieną rytą, kada jau atvyks, kada jau atvyks“, – pasakoja nukentėjusi moteris.
Bet šuniukas taip ir neatvyko. Tiesa, Kristinos šeima įsigijo kitą Maltos bišoną, bet moteris neslepia, kad nuoskauda liko. Apgavikai beveik visą mėnesį nuosekliai dirbo – siuntė nuotraukas, bendravo su pirkėjais, bet artėjant dienai, kai šuniukus reikės pristatyti – dingo.
Nuo šių sukčių nukentėjo ir Ukmergėje gyvenanti Erika. Moteris rezervavo du šuniukus, už kuriuos sukčiams pervedė 150 eurų avanso. Įtarimas, kad kažkas ne taip, Erikai kilo, kai pardavėjai pradėjo siųsti mažiau šuniukų nuotraukų, o vėliau visai atsijungė nuo „Viber" programėlės, per kurią bendravo.
„Po skelbimu aš pamačiau dar kitą komentarą, du komentarus klausiančius. Tada aš ten pakomentavau savo numerį, kad susiskambinkim. Ir taip įvyko, kad tą patį vakarą mes jau atsiradom šeši žmonės iš to skelbimo“, – sako ji.
Moteris skelbimu apie neegzistuojančius šunis pasidalino „Facebook". Ji norėjo perspėti ir apsaugoti kitus, tačiau sulaukė kritikos. Esą ji pirkdama šunis be dokumentų palaiko nelegalius daugintojus. Piktų komentarų žmonės negailėjo ir Kristinai.
„Mus labai užsipuolė, kodėl mes čia „dvarneškas“ perkam. Čia netikri tie šunys, jūs pirkit iš veislynų. Ką norėjot, tą ir gavot. Va. Tokie komentarai, baisūs visokie, iš tikrųjų. Kokie baisūs žmonės šiais laikais“, – patirtimi dalijasi moteris.
Maltos bišonų veislyną turinti Ieva pasakoja, kad tokių šuniukų, turinčių kilmės dokumentus, kainos siekia nuo 1500 iki 30 000 eurų ir daugiau. Moteris sako, kad žmonės šunis turėtų pirkti iš veislyno. Pasak jos, pirkdami augintinius be dokumentų, žmonės įsigyja mišrūnus, kurie gali būti ne tik sergantys, bet ir užauginti daugyklose.
„Be dokumentų šuniukai kainuoja nuo 500 eurų, tai tiesiog labai brangus loterijos bilietas. Vieniems pasiseka, viskas gerai, o kiti palieka tiek pinigų pas veterinarus, kad tikriausia būtų nusipirkę du ar net gi 3 su kilmės dokumentais šunis“, – teigia ji.
Tokioje Maltos bišonų loterijoje, kuomet norėdami pigių šuniukų prarado pinigus, yra mažiausiai 20 tautiečių iš visos Lietuvos. Nukentėję kreipėsi į policijos pareigūnus.
„Pareigūnų darbas ir yra, kad mes tikslinsimės, kokiuose rajonuose yra pareiškimų, tikslinsimės, pabandysim nustatyti, kur yra įtariamojo gyvenamoji vieta. Ir tada vienas kažkuris komisariatas perims tirti visus pareiškimus“, – sako Šiaulių apskrities policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė.
Ar žmonėms pavyks susigrąžinti sukčiams pervestus pinigus, paaiškės, jei įtariamasis bus surastas. Nukentėję žmonės pasakoja, kad sukčiai ir toliau deda skelbimus siūlydami įsigyti neegzistuojančius šuniukus ar kitus daiktus, o paprašę avanso dingsta.
Policijos pareigūnai primena kad reikia tikrinti informaciją esančią skelbimuose, o nepažįstamiems žmonėms pinigų nepervedinėti.