Teigiama, kad prieš šešerius metus pradėtose statybose broko tiek daug, kad ant dabartinių pamatų pastatytas pastatas galėtų tiesiog nugriūti. Brokas neva galėjo būti dangstomas konservavimo darbais.
Teritorijoje Ginkūnų seniūnijoje, Malavėniukų kaime, 4 kilometrai nuo Šiaulių, kyla pamatai naujai 600 vietų įkalinimo įstaigai. Pastatas pakeis senąjį miesto centre esantį Šiaulių tardymo izoliatorių. Šis planas pradėtas kurti prieš 15 metų, jo įgyvendinimas startavo 2015-ais, valstybė planavo skirti apie 43 milijonus eurų.
Darbai turėjo pasibaigti 2022-aisiais, tačiau statyba, pritrūkus pinigų, buvo sustabdyta. Teisingumo ministerija atliko auditą ir aiškina, kad statybos, į kurias valstybė jau investavo 2 milijonus eurų esą pilna broko.
„Atlikti darbai, tokie kaip pamatų ar polių konstrukcinių įtvirtinimai, iš esmės yra nekokybiški ir, jeigu statytumėm ant šitų konstrukcijų pastatą, įkalinimo įstaigą, tai, tikėtina, kas jis sugriūtų“, – sako teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.
Teisingumo ministerija paskaičiavo, kad nuostoliai valstybei gali siekti apie pusę milijono eurų. Sumą sudaro galimai netinkami statybų ir neatlikti konservavimo darbai, o broką neva galėjo bandyti nuslėpti.
„Tie konservavimo darbai, jie aplamai įvardyti, neatitinka. Jų kaip ir nebuvo atlikta, buvo galimai šiais darbais paslėptas taisytinas ankstesnės statybos brokas“, – teigia E. Jablonskas.
Dėl padarytos žalos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.
„Kalėjimų departamentas gavęs audito išvadas spręs, kokių veiksmų tikslinga imtis Kalėjimo departamento lygmeniu, bendradarbiaus su teisingumo ministerija ir ikiteisminį tyrimą atliksiančia institucija, jeigu tokį tyrimą būtų nuspręstą pradėti“, – kalba Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Vainius Šarmavičius.
Teisingumo ministerija konkrečiai įvardijo tik vieną iš kelių įmonių, kurios vykdė darbus. Tai Telšiuose įsikūrusi „Versina“, kuri nuo 2017-ųjų iki 2019-ųjų statė naują įkalinimo įstaigą.
„Versina“ atstovai TV3 atsiųstame atsakyme pabrėžė, kad bendrovė pati kreipėsi į teisėsaugą, gegužę pateikė ieškinį, kuriuo prašo teismo iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus priteisti atsiskaitymą už atliktus darbus bei patirtų tiesioginių nuostolių atlyginimą, bendra suma siekia 564 tūkstančius eurų.
Bendrovei „Versina“ nėra žinomi Teisingumo ministerijos auditai. Dėl jų ministerija į bendrovę nesikreipė.