„Tėvai paprastai“ studijoje tėtis Simonas Urbonas apie tai kalba su dviem viešniomis – Ilma Skuodiene, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadove, ir Ieva Daniūnaite, Paramos vaikams centro psichologe, programos „Vaikystė be smurto“ vadove. Taigi, kokie įrankiai vaikui gali padėti atpažinti netinkamą elgesį su juo? Kaip kalbėtis su vaiku, reaguoti, išklausyti ir padėti?
Su vaikais reikia kalbėtis
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė I. Skuodienė vardija atvejus, kai paauglės užmezga internetines pažintis, vėliau jų prašoma atsiųsti nuotraukų, tada prasideda šantažas ir grasinimai, „kas bus, jei tu su manimi nesusitiksi“.
Specialistė pabrėžia, kad reikia supažinti vaikus, jog žmonės yra įvairūs, jų intencijos – taip pat. Taigi reikia turėti ribą ir tam tikrą santykį su žmonėmis, draugais, su kuriais susipažįsti interneto erdvėje, nes gali būti, kad jie prašys nederamų nuotraukų, netgi adreso.
Dažnai tėvams atrodo, kad, jei nešneki apie tai su vaikais, tai jie saugiai ir auga. Deja.
„Tik kuo daugiau su vaiku kalbi, atveri jam erdvę kalbėtis ir klausti, tuo jis tampa drąsesnis ir gali labiau save apsaugoti“, – akcentuoja I. Skuodienė.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
jei ne, puiku. jei taip,ar neturėtų būti apie tai paskelbta?