Moteris pasiryžo apie tai prabilti, kad bent mažumėle padėtų netektį išgyvenusiems ar išgyvenantiems tėvams. Kartu su psichoterapeute Daiva Jasiulaitiene studijoje bandoma atsakyti į svarbiausius klausimus.
Žinojimas, kad dukra „kažkur yra“, skausmo nemažina
Mildos dukrytės, vienos iš dvynukių, Alisos, kova su vėžiu, net keliomis jo formomis, truko trejus metus. Nuo pastebėto darinio pilvelyje iki sudėtingų chemoterapijų ir vis atsinaujinančios ligos, kurios nugalėti taip ir nepavyko.
„Buvo graudu ir liūdna matyti, kaip vaikas atsistojęs prieš veidrodį savo kasą kerpasi“, – prisiminimais dalijosi moteris.
Vieni paskutiniųjų tėvams ištartų gydytojo žodžių, kurie dar šiandien spengia tėvų ausyse: „Deja, gydymo nebėra.“
Visus trejus metus, kol vaikas sirgo, sako Milda, ilgai su vyru ieškojome atsakymų – ne fizinių, medicininių: „Kur priežastis, kad vaikas serga?“
Priežasčių ieškota mentaliniuose, karminiuose dalykuose. Vieni sakė, kad tai – karma, kiti – kad tai priklauso nuo tavęs, nuo tavo santykio su tėvais.
„N dalykų esame išgirdę ir prisiklausę, ir buvo momentas, kai, prisiklausęs tokių dalykų, kaltinai save...“, – atviravo mama.
Kiekvienas šeimoje skausmą išgyvename savaip
Milda sako, kad kartais sunku net šnekėti. Jau kasdienybe tapo rytai, kai mama leidžia sau išjausti ir išsiverkti, ir nuolat kalbasi su dukra: „Alisa, trūksta tavęs, ilgimės tavęs, ir iš tikrųjų skauda, stogą rauna, kaip skauda.“
Net vakarais geriant arbatą mamai sunku nurimti, nes ji žino, kad galėjo būti kitaip...
Visą moters istoriją išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
01:21 – Alisos netekties istorija
19:26 – santykis šeimoje išgyvenant skausmą
26:35 – kaip išgyventi klausimus „kodėl mums“
37:49 – gedėjimo etapai
53:35 – kas padeda išgyventi
01:01:50 – dvynukės buvo skirtingos
Matomai, tai tik farmacijos biznis. Kuo daugiau, ilgiau serga žmonės visame pasaulyje, tuo daugiau pinigų. Sunku patikėti, kad nėra vaistų...