• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasigirdus žiniai apie gydytojo savižudybę medikų profsąjungos pradėjo tikinti, kad bene 90 procentų medikų yra perdegę. 

Pasigirdus žiniai apie gydytojo savižudybę medikų profsąjungos pradėjo tikinti, kad bene 90 procentų medikų yra perdegę. 

REKLAMA

Ar išties tokia situacija, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė medikų sąjūdžio narė, parlamentarė Jurgita Sejonienė.

Ar pažinojote kolegą, galbūt žinote, ar jis iš tiesų jautė nerimą darbe?

Kolegą pažinojau, tiesa, jau ketvirti metai kaip nedirbu Santaros klinikose. Iki tol teko dirbti ilgiau nei 10 metų, tai tikrai pažįstu visą bendruomenę. Nepaisant savo jauno amžiaus gerbiamas kolega tikrai buvo visų vertinamas: kolegų, pacientų. 

Jis buvo ypač aukštos kvalifikacijos ir labai darbštus, kruopštus, ambicingas. Tai yra didelė netektis Santaros klinikų bendruomenei ir pacientų bendruomenei.

O dėl darbinės atmosferos Santaros klinikose, mano darbo metais galėčiau vertinti, kad tai yra viena iš pažangesnių sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje. Atmosfera nebuvo prasta. 

REKLAMA
REKLAMA

Aišku, įvairių situacijų pasitaiko ir tarp pačių darbuotojų ir tarp darbuotojų ir pacientų. Tokia specifika sveikatos priežiūra – svetimo skausmo nebūna. Aišku, ir pacientai būna reiklesni, ir medikų klaidos, kurių pasitaiko dėl didelio darbo krūvio, yra labai skausmingos ir patiems medikams. Žinome, kad kartais jos baigiasi ir baudžiamosiomis bylomis. 

REKLAMA

Darbas yra labai įtemptas, atsakingas, jis išvargina psichiškai ir morališkai. Daug faktorių susideda. Kalbant apie medikų savižudybes, Lietuva nėra išskirtinė šalis. Visame pasaulyje sveikatos priežiūros darbuotojų profesijos yra tarp tų, kur žmonės dažniau pasitraukia iš gyvenimo. Bet neabejotinai, kiekvienas toks atvejis sukrečia. 

Kaltinti vien tik darbinės aplinkos aš nebūčiau linkusi. Matyt, kad susidėjo keletas faktorių, būtent tas stresas: darbas, pareigos, atsakomybė, ambicijos.

REKLAMA
REKLAMA

Sakoma, kad iš vieno atlyginimo pragyventi sunku, todėl medikai dirba per kelis darbus. Kiek iš viso tai yra paplitę?

Tai yra labai paplitęs dalykas. Kad neįmanoma išgyventi iš vieno darbo užmokesčio, tai nėra tiesa, bet, žinoma, kad norisi uždirbti daugiau. Natūralu, kad medikų kompetencijos ir kvalifikacija atitinka ir užsienio šalyse dirbančių kolegų kompetencijas, jie nori ir panašaus darbo užmokesčio. Lietuvoje, deja, jie tokio nesiekia, bet išgyventi su vieno etato atlyginimu įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profsąjungos tikina, kad bene 90 proc. gydytojų yra perdegę. Ar tai tiesa?

Perdegimas yra didelė problema sveikatos priežiūros sektoriuje. Tas susideda dėl paties darbo stresinio pobūdžio ir dėl didelio darbo krūvio. Jei žmogus dirba per dvi darbo vietas, tai natūralu, kad pailsėti, atsigauti emociškai laiko yra mažiau.

Kiek paplitęs mobingas?

Mobingas nėra vienodai paplitęs. Turėtume atskirti, jei kalbame apie didžiąsias klinikas, aš tai vertinu, kad ten yra daugiau konkurencijos, kartais ir nelabai sveikos. Supraskime, kad ribotoje įstaigoje yra daug aukštos kvalifikacijos gydytojų, slaugytojų. Jie turi daugiau ambicijų. Koks jo mastas, tiksliai įvertinti labai sudėtinga, nes ne visi apie tai praneša.

Visą pokalbį išgirkite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Surado "ekspertę"
Sejoniene gina tuos, kurie Santaru mediką prie žmogžudystes privedė.
Nėra išskirtina, vadinasi viskas "ok'? Laukim sekančio karto, nes turim šimtus aukštos kvalifikacijos medikų, jei vieno kito neteksim, nieko baisaus? Antra vieta nusišnekant po broilerio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų