REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalčininkų rajone per pastarąsias dvi savaite koronavirusu susirgo vienas iš šimto vietinių gyventojų, pagal sergamumą blogesnė situacija tik Vilniaus rajone, tačiau skiepytis ten gyventojai nenori – iš 30 tūkstančių vietinių paskiepijo tik apie 3500. Dalis sako, kad netiki nei virusu, nei skiepais, o skiepytųsi nebent Sputniku. Propaganda įtikėję Šalčininkų gyventojai mano, kad rusiška vakcina daug patikimesnė už amerikietiškas.

Šalčininkų rajone per pastarąsias dvi savaite koronavirusu susirgo vienas iš šimto vietinių gyventojų, pagal sergamumą blogesnė situacija tik Vilniaus rajone, tačiau skiepytis ten gyventojai nenori – iš 30 tūkstančių vietinių paskiepijo tik apie 3500. Dalis sako, kad netiki nei virusu, nei skiepais, o skiepytųsi nebent Sputniku. Propaganda įtikėję Šalčininkų gyventojai mano, kad rusiška vakcina daug patikimesnė už amerikietiškas.

REKLAMA

Vos įvažiavus į Šalčininkus žmones pasitinka su iškaba, kurioje lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis rašoma, kad Šalčininkai skiepijasi, tačiau Statistikos departamento duomenimis Šalčininkai tą daro lėčiausiai visoje šalyje.

Šiuo metu Šalčininkų rajone sergamumas Covid-19 infekcija siekia 962 atvejus 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų ir tai yra vienas didžiausias sergamumo rodiklių šalyje – serga vienas iš šimto, tačiau gyventojai skiepytis nuo koronaviruso neskuba. Kodėl žmonės nenori vakcinuotis, TV3 Žinios klausė pačių Šalčininkų rajono gyventojų:

REKLAMA
REKLAMA

„Ta sovietinė vakcina daug geresnė. Bet jeigu Ekstrazenec, tai net kalbos nėra. Kur gi jie, dukrele, duos Sputniką, jeigu jie karą galanda su ta Rusija.“

REKLAMA

„Nei vaikų neskiepysiu, nei pati nesiskiepysiu. Seimas neturi, kur tuos pinigus plauti. Kažkaip taip. Kitaip nepasakysi nieko. Ne, netikiu.“

„Žmones, žinai, prigąsdino. Vat, viena boba prigąsdino, pasakė, kaip jai blogai, kaip jai traukia, kaip ji nugriuvo, kaip jau buvo bloga ir viskas.“

„Rusiška labiau pasitikiu. Žinau, kad pasekmės nuo Pfizer. Kiek kartų girdėjau. Kam man to reikia. Savų ligų turiu, o dar nuo kažko turėsiu.“

„Būtų rusiška vakcina, būtų geriau. Nes 90 su trupučiu procento, o ta amerikietiška 60, 50.“

„Mirsiu iš karto. Mano širdis silpna.“

„Norėčiau to skiepo greičiausiai, kad nepergyventi. Daug draudimų bus, niekur neišvyksi. Vat dėl to. Norisi laisvai gyventi, o bijau dėl pasekmių.“

REKLAMA
REKLAMA

„Dar neapsisprendžiu. Nepasitikiu. Visiškai nepasitikiu.“

„Kas laukia savo eilės. Ne visiems galima kol kas. Prioriteto nebuvo.“

„Vat ir nenoriu daryti, nes prisiklausėm, kad vakcinos labai blogos, tos zenecos, visos tos amerikietiškos labai blogos.“

„Tiesiog mes nepripratom prie to, bijom.“

„Aš nepasitikiu. Putino tik. Žinoma, geresnė. Kodėl vyriausybė nesirūpina žmonėmis? Jiems tik politika galvoje.“

O ir Šalčininkų kultūros centre, kuriame šiuo metu skiepijami gyventojai, eilėje laukia vos vienas žmogus. Tiesa, salėje, kur vyksta vakcinacija žmonių kiek daugiau. Šiuo metu Šalčininkuose skiepijami lėtinėmis ligomis sergantys, didesnių įmonių darbuotojai, mokytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pedagogų Šalčininkų rajone pasiskiepijo vos 30 procentų. Pasak Šalčininkų rajono socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistės Jolantos Černiavskienės, žmonės atsisako skiepytis ne tik „AstraZeneca" vakcina, mat sako jaučiantys baimę, bet ir sugalvojo naują pasiteisinimą nesiskiepyti.

„Iš vyresnio amžiaus buvo girdima, kad lauks gal vasaros, kad pakviesti vasarą, nes, matot, žmonių yra įsitikinimas, kad vakcinos vat tas apsisaugojimas, kai pasiskiepys 3, pusei metų daugiausia. Sako, tada mes jau norėtume įgyti imunitetą rudeniui“, – sako Šalčininkų rajono savivaldybės atstovė Jolanta Černiavskienė.

REKLAMA

Šalčininkų rajono gyventojams nenorint skiepytis „AstraZeneca“, 400 jos dozių teko atiduoti kitoms savivaldybėms greičiau vykdančioms vakcinaciją. Savivaldybė norėdama parginti žmones skiepytis dalino ne tik informacinius bukletėlius įvairiomis kalbomis ar rengė nuotolines informacines paskaitas apie vakcinaciją, bet ir įrengė mobilius punktus, kad medikai žmones galėtų skiepyti namuose. Savivaldybės atstovai sako, kad situacija savivaldybėje dėl vakcinavimo gerėja.

„Po paskutinės gautos „Pfizer" siuntos mūsų skiepijimo tempai ir gi spartėja. Vien penktadienį buvo paskiepyta virš 200 žmonių. Apskritai per savaitgalį buvo paskiepyta beveik 400 žmonių“, – pasakoja Administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo.

REKLAMA

Dėl Šalčininkų rajone nenorinčių skiepytis žmonių į situaciją reaguoti tenka ir ministrei pirmininkei. Pasak Ingridos Šimonytės, į Šalčininkus svarstoma siųsti karo medikus ar apsaugos tarnybos medikus jau su vakcinomis tiesiai pas žmones, kurie patys nenori atvykti skiepytis.

„Kuo daugiau žmonių pasiekia šeimos gydytojas, su jais pasikalba ir įtikina, tuo geresnis yra rezultatas, negu, kad skelbimas apie masinę vakcinaciją, nes žmogus nebūtinai tą su savimi susieja. Kitas dalykas – artimieji, tie, kurie turi tėvų, senelių, dėdžių, tetų, vyresnių, tikrai turėtų su jais apie tai pakalbėti, nes žmonės yra linkę pasikliauti savo artimųjų rekomendacija“, – teigia Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Statistikos departamento duomenimis, Šalčininkuose pirma koronaviruso skiepo  doze paskiepyta vos 7,7 proc., antrąja – 3,7 proc. žmonių iš daugiau nei 30 tūkst. gyventojų. Rajonas yra gavęs per 4,3 tūkst. vakcinos dozių, išnaudojęs – kiek daugiau nei 3,4 tūkst. Rajone nuo koronaviruso kolkas mirė 35 žmonės, nuo kitų ligų mirė dar 26 užsikrėtę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų