Specialistai sako, kad vilkai tiesiog užuodė lengvą grobį – šunis, tad nesivargina vaikytis kokias stirnas po miškus.
Sukrečiantį vaizdą užfiksavo Šakių rajone Dievaičių kaime stovinčio namo kameros. Po kiemą vilkai vaikosi šunį. Šis bandė pasprukti, tačiau nepavyko. Po nakties jis nebegrįžo: vilkai sudraskė. Vaizdas fiksuotas vasarą, tačiau situacija nepasikeitė. Šakių rajone masiškai dingsta šunys. Daugiausia kaimyninėse Kidulių ir Sudargo seniūnijose. Į šias vietoves įsisuko vilkai ir pjauna šunis.
Medžiotojas Aivaras sako, kad pastaruoju metu gauna daug tokių pranešimų, kai po nakties žmonės pasigenda savo šunų. Jų arba visai neberanda, arba randa sudraskytus, neretai ir suėstus. Štai kas liko iš vieno šuniuko – keli kuokštai kailio. Matyt, po skerdynių dar ir lapės papuotavo.
Neabejojama, kad tai – vilkų darbas. Nuo rugsėjo pabaigos iki dabar ten papjauti 22 šunys. Manoma, kad skaičius didesnis: kiti žmonės apie dingusį ar sudraskytą augintinį niekam nepraneša.
„Sekiau pagal pėdas. Tai per naktį nuo šičia atsidūrė prie Sudargo. Sudargas už 10 kilometrų. Specialiai važiavau, apžiūrinėjau pėdas, sekiau iki sekančio kaimo ir paskui dar buvo pastebėtos pėdos prie Sudargo“, – sako medžiotojas Aivaras.
Šakių rajono, Bunikių kaimo gyventojas Dainius savo šuns neteko praeitą savaitę. Po nakties kieme rado kraujo ir tuščią būdą.
„Antkaklį nutraukė nuo grandinės ir… Po to pievoje tėvas rado antkaklį. – O šuniuko nei liekanų nerado? – Medžiotojas buvo atvažiavęs, sekė tom pėdom, tai vidury laukų rado vietą, kur kraujas ir visa ta ceremonija. Ausies galiukas likęs buvo“, – pasakoja Bunikių gyventojas Dainius.
Kitas Šakių rajono gyventojas, iš Limantų kaimo, sako, kad nejauku ir namuose būti. Esą naktimis girdisi, kaip vilkai slankioja patvoriais.
„Jungiam šviesas, viską. Duodasi apie tvoras visur. Šunys loja. Šito kaimyno išnešė, šito išnešė. – Girdite, kad kiekvieną naktį braunasi pas jus? – Taip, taip. Šunys kaukia, kas darosi. Kai prasidėjo, prieš du mėnesius“, – teigia Limantų gyventojas Vitalijus.
Gamtininkas Marius Čepulis nesistebi tokiu vilkų elgesiu ir pataria labiau saugoti savo augintinius. Šunis, kur siaučia vilkai, reiktų nakčiai uždaryti.
„Šuo, pririštas prie grandinės, yra kaip padėtas bliūdas su mėsa. Tiesiog imkit mane ir valgykit. Tai yra lengvas grobis ir vilkai tiesiog jį pasiima. Viskas“, – sako specialistas.
Nuo vilkų medžioklės pradžios – spalio vidurio – iki dabar Šakių rajone yra sumedžioti du vilkai. Vietovė, kurioje siaučia vilkai, yra pasienyje su Kaliningrado sritimi. Manoma, kad vilkų ir iš ten ateina. Prieš kelis mėnesius tokią migraciją yra užfiksavusios pasieniečių kameros.