Kaliningrado srities centre esančiame Įsručio mieste leidžiasi keturi naujutėliai Rusijos SU-35SM2 naikintuvai. Jie naujausias Rusijos Baltijos laivyno pasididžiavimas, tad ir sutinkami popmastiškai – su dainomis ir kitais rusiškais papročiais.
Sutapimas ar ne, į Kaliningradą jie atskubėjo netrukus, kai Zokniuose nutūpė keturi Danijos F-16-ka papildę lenkų eskadrilę.
Kaliningrado srityje šiomis dienomis demonstruojama ir daugiau Rusijos ginklų. Prie Lietuvos sienų rusai išbando „Bastion P“ raketų sistemas galinčias smogti už 450 kilometrų – tai yra ir Lietuvos teritorijoje. Šios pratybos dalis didžiuliu Rusijos laivyno manevrų, kurie vienu metu pradedami prie Norvegijos ir Airijos teritorinių vandenų.
Taip pat Viduržemio jūroje, Atlanto ir Ramiajame vandenynuose. Laukiant dar vienai įtemptai diplomatijos savaitei tarp Vakarų ir Rusijos, jose dalyvauja 140 laivų, 60 lėktuvų, 1000 karinės technikos vienetų bei 10 tūkstančių karių. Su Lenkijos užsienio reikalų ministru susitikusi Estijos atstovė įspėja, kad Baltijos šalys turi būti itin budrios.
„Matome, kad visi pastarieji įvykiai blogina mūsų regiono saugumo padėti. Tai, žinoma, reikalauja, kad mes išliktume budrūs ir toliau stiprintume savo gynybą“, – teigia užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets.
Didžiules pratybas Putinas rengia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai renkantis aptarti Ukrainos krizę. 15 narių posėdį šiandien sušaukė Jungtinės Amerikos Valstijos, reikalaujančios Kremlių paaiškinti, ko jis siekia prie Ukrainos sienų sutelkęs 130 tūkstančių karių. Maskva ir toliau neigia, kad planuoja invaziją. Kijevas prašo nekelti panikos, tačiau nerimas dėl galinčio kilti konflikto Vakaruose nemažėja. Šią savaitę kalbėtis su Putinu žada Borisas Johnsonas.
„Ketinu pasakyti prezidentui Putinui, kad mums reikia atsitraukti nuo bedugnės. Rusija turi tai padaryti“, – sako B. Johnsonas.
„Šiuo atveju, kalbame apie tiesioginį puolimą prieš verslą. Nepamirškime, kad daugelis Rusijos įmonių yra strateginiai partneriai, bendrainvestuotojasi ar akcininkai didelėse britų įmonėse“, – sako Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
Amerikiečiai taip pat sako jau paruošę sąrašą Putino artimiausių sąjungininkų, kuriems invazijos atveju taip pat bus įvestos sanckijos. Suvaržymai gresia ir jų šeimų nariams, kurie dažnai perima sankcijų sąraše atsidūrusių oligrachų bendrovių valdymą ir taip jas apeina.
Aptarti saugumo situaciją telefonu rytoj planuoja ir Rusijos bei Amerikos diplomatijų vadovai.