• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslas nebegaus valstybės kompensacijų už išaugusias elektros kainas, tad turės mokėti visą kainą pagal sutartis su elektros tiekėjais. Kai kuriems verslininkams tai reiškia gerokai didesnes sąskaitas už elektrą.

Verslas nebegaus valstybės kompensacijų už išaugusias elektros kainas, tad turės mokėti visą kainą pagal sutartis su elektros tiekėjais. Kai kuriems verslininkams tai reiškia gerokai didesnes sąskaitas už elektrą.

REKLAMA

Verslininkai skundžiasi ir vienu elektros tiekėju, kuris esą piktnaudžiauja savo padėtimi – kainų piko metu įkalbinėjo fiksuoti kainas, o dabar nebesutinka tarifų mažinti, dėl ko verslas patiria dešimt tūkstantinius nuostolius. Beje, kovą elektros kaina biržoje – mažiausia šiemet.

Tai gera žinia tiems, kas už elektrą moka pagal sutartis, susietas su biržos kaina. Elektra atpigs ir nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems garantinio tiekimo klientams.

Restoranų tinklo savininkė Odeta Bložienė pasakoja susidūrusi su iššūkiu – nesąžiningomis didžiulėmis sąskaitomis už elektrą. Verslininkė piktinasi, kad dabar elektros kainos rinkoje krito iki 20 centų už kilovatvalandę, tačiau pagal 3 metų sutartį, pasirašytą su bendrove „Elektrum“, ji ir toliau turės mokėti dvigubai brangiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai verslo žlugdymas. Krizė sakom, baigėsi, žiūrim biržos kainas, infliacija lėtėja? Kaip lėtės?“ – kalba O. Bložienė.

REKLAMA

Verslininkė tvirtina, esą elektros pardavėjo buvo apgauta – prieš tai turėjusi su biržos kaina susietą sutartį, bet pakluso įkalbinėjimams pernai rugpjūtį per elektros kainų piką fiksuoti kainą 3 metams. Esą sulaukė pažadų elektrai biržoje atpigus, sutartį pakeisti. Tačiau paprašiusi tokius pažadus įvykdyti dabar, esą sulaukė vos poros centų nuolaidos arba susimokėti 70 tūkst. eurų siekiantį sutarties nutraukimo mokestį.

REKLAMA
REKLAMA

„Kokias sąnaudas per pusę metų patyrė įmonė man parduodama už fiksuotą kainą, kokius nuostolius patyrė, kad dabar turi sąžinės tokį mokestį taikyti? Žadėjo peržiūrėti kainą po 6 mėnesių, pati klausiau, kas bus, kai elektra kainuos biržoje dvigubai pigiau, gavau atsakymą, pakeisime kainą. Pasiūlymas ateina neadekvatus, pora centų mažesnė kaina. Visiškai neieškojome, kreipėsi į mus tiekėjas vienintelis su graudulingu ir apeliuojančiu į išgelbėtojo poziciją skambučiu, išgelbėsim nuo pasaulio pabaigos, privalote dabar pasirinkti, spaudimas buvo labai didelis, sutarties pasirašymas turėjo įvykti per 1–2 dienas“, – pasakoja O. Bložienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės „Elektrum“ vadovas Martynas Giga tvirtina tiesiog reikalaujantis klientus vykdyti sutartyse surašytas sąlygas. Esą fiksuodama kainas elektros bendrovė irgi prisiėmė didžiulę riziką, kad kainoms toliau kylant, klientams jos liks stabilios.

„Užtikrinam kainą ir įsipareigojimų turim dujoms, kurias užsipirkom, elektros pirkimui, taršos leidimai, tai leidžia kainą užtikrinti sutarties visam laikotarpiui. Yra kelintų, kurie mokėjo 5 centus tuo metu, kai biržoje kaina buvo 10 kartų didesnė. Vartotojams nesakėm, peržiūrėkim kainą, tai mūsų rizika, kurią suvaldom“, – tvirtina M. Giga.

REKLAMA

Girdėdama tokius elektros tiekėjo paaiškinimus, Odeta Bložienė ketina ieškoti teisybės Energetikos reguliavimo taryboje. Beje, iki šiol jos įmonė nemokėjo visos sutartyje numatytos kainos, mat valstybė dalį jos kompensavo. Tačiau dabar jau kompensacijos verslui už elektrą nebepriklauso, tad elektros sąskaitos įmonei dar labiau išaugs.

Verslo asociacijos vadovas Sigitas Besagirskas sako, kad nuo balandžio didesnės elektros sąskaitos gresia ne vienai įmonei ir stebisi Vyriausybės palankumu elektros tiekėjams.

REKLAMA

„Kompensacija nėra išeitis, tiesiog paima verslo pinigus iš mokesčių ir atiduoda elektros tiekėjams. Reikia peržiūrėti reguliavimą, formules, visą reglamentavimą iš ko susideda kaina ir kur jis nueina, kodėl Lenkijoje pigesnė negu pas mus? Lenkai jos nepasigamina pigiau“, – teigia S. Besagirskas.

Energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys taip pat pasigenda elektros tiekėjų atsakomybės ir lankstumo prieš verslo įmones. Esą rinkoje elektrai atpigus energetikai turi turėti galimybių ir sumažinti sutartyse fiksuotus tarifus, ir netęsybų baudas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar didmeninės kainos tokiose žemumose, kad tiekėjai bent dalį tarifo daliai verslo galėtų sumažinti tikrai. Lyginant su gruodžiu, didmeninė kaina 3 kartus mažesnė“, – kalba Energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

Kovą elektros kainos Lietuvoje krito iki žemiausio šiemet lygio ir Nord Pool biržoje nesiekia nė devynių centų už kilovatvalandę. Taigi elektros vartotojai, mokantys už elektrą pagal biržos kainas, šį mėnesį gali tikėtis sąskaitų su maždaug 20 centų už kilovatvalandę tarifais. Beveik 20 centų sieks ir garantinio tiekimo tarifas, ir bus 8 centais mažesnis už visuomeninį.

Diskusijos apie ,,nepriklausomais,, vagimis dar tęsiasi.....kaip ir apie ,,zvaigzde,,V.Siegel...??? Šlykštu!
Tai jeigu energetikos sektorių valdo bankai , Igničio akcininkai bankai , nežine ar reikalingas parlamentas ir prezidentas , jeigu jie neturi žodžio viskas teka sava tėkme , vyriausybė skolinasi bankuose ir iš tų pačių skolintų liešų moka akcininkams dividentus tai viršūnė , ir viską jie užkrauna ant dirbančiūjų pečių , viskas bus mūsų vaikams ir anūkams , išpardavinėja valstybę , greitai neliks nieko kas priklausytų tautai . čia ne mano išgalvota taip R.Janutienės laidoje pasakojo parlamentaras Skardžius .
Dirbo banke, vedė kažkokią laidelę, patarinėjo žmonėms kaip finansus tvarkyti, dabar dejonės, kaip čia taip su ta elektra, na visa parodo ponios lygį, bet tai tik mano asmeninė subjektyvi nuomonė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų