Taip pat jie sunerimę, kad šiame kelyje esančio tilto neištiktų Kėdainių tilto likimas, jis neįlūžtų. Kelių direkcija ramina, tiltas yra patenkinamos būklės ir laikys, tačiau kelio artimiausiu metu pulti tvarkyti nepažada, sako, reikia įvertinti būklę ir kiek juo pravažiuoja automobilių per dieną.
Duobėtą kelią kasdien tenka įveikti Radviliškio rajono gyventojams. Ypač bloga situacija rudenį ir pavasarį. Pasikvietę rajono merą jie prašo pagalbos.
„Bent kažką minimaliai nors padarytų. Pačios skaudžiausios vietos yra penkios, nors biškį kažką pralygintų. Naktim pašąla“, – sako radviliškietis Artūras.
„Greideris 2–3 kartus prabraukia čia ir viskas, nieko nedaro, o surašyta, kad daugiau“, – kalba radviliškietis Žydrūnas.
Meras sako, kad šiuo žvyrkeliu rūpinasi ne savivaldybė, o regionų kelių direkcija. Pats sako irgi pravažiavo šiuo keliu.
„Man reikia važiuoti ir pavaldumas nesvarbu. Bet yra programa, kuri apima visą Lietuvą, ir tas keliukas yra toje programoje, ir yra pirmumo tvarka Radviliškio rajone. Tiek aš apie jį galiu pasakyti. Bet čia kelių direkcija turi kalbėti“, – teigia Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis.
Žmonės čia pat pasiūlo merui ir jo komandai dar kartą pravažiuoti probleminiu keliu, patys skundžiasi, kad po tokių kasdieninių pasivažinėjimų lūžta jų automobilių važiuoklės, remontuoti teko ir mokyklos autobusą.
„Matot, be dantų esu. Nuo tokių duobių. Žinokit, 100 procentų. Amortizatoriai išeina, stabdžių kaladėlės, viskas. Duobes matėt, pats, žurnalistas, važiavot, matot, kas darosi. Yra problema, jei važiuosi su kokia labai gera mašina, kitas nerizikuos važiuoti išvis“, – tikina radviliškietis Justinas.
„Visai neseniai remontavo autobusą mokyklinį. – Kas buvo nutikę? – Lingė kažkokia lūžusi, nežinau tiksliai. – Bet vairuotojas sako, kad nuo to kelio? – Jo, nes du kartus važiuoja, rytas–vakaras tuo keliu“, – pasakoja radviliškietė Laima.
„Ar jums patiktų tokiu keliu važinėti? Visi tyli, niekam nepatiktų. Kiek visi prašo, o atsakymas vienodas – nulis“, – sako radviliškietė Gražina.
Pravažiavęs žvyrkeliu, meras sako nemanąs, kad jau dabar jį būtų tikslinga greideriuoti – nes dar neišėjęs pašalas.
„Nieko gero iš tokio kelio aišku, bet tai yra pavasarinis kelias. Ir tokių kelių rajone yra ne vienas šimtas kilometrų. Ir mes patys vargstam. Ne tik gyventojai važiuoja, bet ir mūsų mokykliniai autobusai važiuoja. Mums taip pat reikia juos remontuoti“, – sako V. Simelis.
Kelių direkcija pažadais nesižarsto. Neasfaltuotus ruožus įvertins, sureitinguos ir dar neaišku, ar šis kelias pateks į tą sąrašą.
„Pagrindinis kriterijus, kuris nulemia ruožo asfaltavimą, tai yra eismo intensyvumas, kuo eismo intensyvumas yra didesnis, tuo ruožai patenka į aukštesnę vietą, tokiu būdu jie išasfaltuojami pirmiausiai“, – aiškina departamento direktorius Aivaras Vilkelis.
O dabar gyventojams, važinėjantiems šiuo žvyrkeliu, reikia kantriai laukti iki pavasario.
„Tai šiuo metu, kadangi yra žiema, priežiūros darbus sudėtinga atlikti, bet kai tik leis oro sąlygos, jis bus paremontuotas, lokalios vietos, kur yra išdaužos, tada gyventojai galės juo sėkmingai toliau naudotis“, – tikina A. Vilkelis.
Po nugriuvusio Kėdainių tilto ir dar vieno uždaryto per Dubysą šalia Ariogalos, žmonės sunerimo ir dėl tiltelio per Šušvę. Rodo, kur tilte mato įtrūkimus ir bijo, kad važiuojant neįlūžtų.
„Asfaltą užpylė ant viršaus, o įtrūkimai po apačia pasiliko. Niekas nieko nedaro. Kolonos įtrūkusios, lai pasižiūri, visi žmonės mato, kokia problema yra su tuo tiltu. Ką žinom, kas čia gali būti, ar čia sunkiasvoris pravažiuotų, mašina įlūžtų. Ar čia mokinių autobusai važinėja didesni ir mažesni, jeigu įlūžtų, kas atsitiktų“, – sako radviliškietis Žydrūnas.
„Jis yra visiškai neprižiūrimas, turėklai nurūdiję, kelininkai važinėja, miega po puse dienos mašinose. Tai galėtų kažką nušveisti, padažyti, sutvarkyti, galų gale, patepliot tas suskilusias vietas. Visiškai niekas nedaroma“, – tikina radviliškietis Artūras.
Specialistai ramina, kad tiltais šiame kelio ruože naudotis saugu.
„Yra šiame kelyje du tiltai, tai vienas yra geros būklės, kitas patenkinamos būklės, kuriame remontai yra atlikti senesni, bet juo yra saugu naudotis. Jei gyventojai mato kažkokių defektų, tai prašom juos atsiųsti, bet tikrai galime užtikrinti, kad tiltu yra saugu naudotis, būklė yra patenkinama ir to pilnai pakanka“, – tikina A. Vilkelis.
Lietuvoje yra per pusantro tūkstančio tiltų, estakadų ir viadukų. Iš jų daugiau nei 70-ies būklė bloga. Jie tvarkomi pagal numatytą eilę.