Už sukčiavimą nuteistas vyras – vienas iš aštuonių Pusiaukelės namų gyventojų Domeikavoje, kuriuos, nepaisydama bendruomenės priešpriešos, skubiai pastatė.
Pusantrų metų mokausi, dirbu, savanoriauju, visa tai vyksta laisvėje, šalia su visuomene, iki šiol nesame susidūrę su jokiomis problemomis, šiek tiek liūdna, kad ši bendruomenė mūsų nepriima“, – pasakoja vyriškis.
Kalėjimų tarnyba žurnalistams aprodė ir kaip gyvena nuteistieji. Atskiri kambariai su patogumais, virtuvė su buitine technika. Esą sako išgirdusi bendruomenės nuogąstavimus – kaliniai į Pusiaukelės namus griežtai atrenkami.
„Čia bausmės neatliks nuteisti už seksualinius, smurtinius nusikaltimus bei už nusikalstamas veikas prieš vaikus“, – pasakoja Kauno kalėjimo Resocializacijos skyriaus viršininkas Almantas Atkočaitis.
Be to bus ir atidžiai stebimi visą parą – dėvės apykojes.
„Dienotvarkė, kurioje minutės tikslumu apibrėžiamas jų judėjimas iš pusiaukelės namų, ir visiems nuteistiesiems uždėtos apykojės“, – teigia Kauno kalėjimo Resocializacijos skyriaus viršininkas Almantas Atkočaitis.
Nuteistuosius ir dieną, ir naktį prižiūrės specialistai.
„Dauguma iš mūsų esam tėvai, turim vaikus, mylim, mes palaipsniui ilgus metus ėjimo link to, ką turime dabar ir daryti kažkokius nusikaltimus mažų mažiausiai būtų nelogiška“, – teigia Pusiaukelės namų gyventojas.
Gyventojų neįtikina
Tačiau Domeikavos ir aplinkinių vietovių gyventojų tai neįtikina, jie ir vėl rengia protestą. Žeria kritiką ir Teisingumo ministrei, kuri, nors ir susitiko su bendruomene, bet išgirdo tik dalį prašymų.
„Nesaugu, nes dauguma šeimų galvoja, kaip reiks vaikus pasiimti iš mokyklos, kas turės atsiprašyti iš darbo, to pasitikėjimo kaip ir nebelikę, nes matome, kad Teisingumo ministerijai į bendruomenę yra visiškai nusispjauti“, – tvirtina Domeikavos gyventojas Šarūnas Juravičius.
„Mūsų nuomone, tai yra visiškas įstatymų nesilaikymo pavyzdys. Elgesys yra labai įžūlus, tai teisinio nihilizmo pavyzdys“, – sako seniūnaitė Rima Stabrauskienė.
Gautas įspėjimas, tarnyba neigia pažeidimus
Kalėjimų tarnyba dėl šio pastato anksčiau sulaukė ir Prezidentūros pastabų. Prokurorai perspėjo, kad Pusiaukelės namai gali veikti tik visuomeninės paskirties teritorijoje, o dabar šis sklypas esą yra komercinės paskirties.
„Dėl galimų pasekmių ateityje Kauno apygardos viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai priėmė nutarimą įspėti Lietuvos kalėjimų tarnybą nedaryti teisės aktų pažeidimų nepakeitus žemės sklypo naudojimo būdo“, – teigia Kauno apygardos prokuratūros atstovė Milda Butkutė.
Tarnyba atšauna, esą įstatymų nepažeidžia.
„Mes veiklą pradėjome laikantis visų galiojančių teisės aktų, bus sprendžiama, žiūrimi teisiniai aspektai“, – tvirtina Kauno kalėjimo Resocializacijos skyriaus viršininkas Almantas Atkočaitis.
Šiuo metu Lietuvoje jau veikia 8 tokios atviro tipo įkalinimo įstaigos.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Marijampole,Sporto g.Sporto centars,PC maxima,salia didelis gyvenamasis rajonas.Griezto rezimo kalejimas .
Siauliai ,Traku g.Saules miestas,Frenkelio vila,gyvenamieji namai.Siauliu kalejimas.
Niekas ,neikada ,jokiu pretenziju,juolab isterisku protestu nerenge,neklykavo.Ten nei bustai neatpigo,nei mergaiciu nieks neprieivartavo.Domeikavoje,chebryte susipirko sklypus,pasirode ,kad tai brangi vieta,oi ,vai,juk banditai atpigins musu turta!!!Kitu priezasciu tiesiog NERA.Ir nereikia lia lia.Celofana ,sukciu,ten pasodins,galesite garbinti:DDD.