Protestą organizavo pilietinė grupė „Pinigai Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms“. Rugsėjo mėnesį šią grupę įkūrė žmonės, susirūpinę, jų nuomone, nereikalingomis Ukrainos sostinės miesto tarybos išlaidomis.
Nepaisydami daugkartinių perspėjimų dėl oro pavojaus, šaltų ir drėgnų orų, protestuotojai, kurių dauguma buvo 20–40 metų amžiaus, susirinko į mitingą.
Jie išsiskirstė popiet, kai suveikė perspėjimo apie oro pavojų sistemos, Maskvai pradėjus naujausią raketų ataką prieš sostinę ir jos apylinkes.
Protestuotojai skandavo: „Geriau pirkti dronus nei statyti naują parką“ ir „Kuo daugiau pinigų išleisime kariuomenei, tuo greičiau Ukraina laimės šį karą“.
„Tuo metu, kai fronte žūsta mūsų draugai, tėvai ir pažįstami, turime svarbesnių reikalų nei kelių atstatymas ir parkų gražinimas“, – naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė viena iš protestuotojų Kateryna Zaderej.
Protestai Kyjive tapo itin reti po to, kai Rusija praėjusių metų vasarį pasiuntė karius į Ukrainą ir reguliariai atakavo sostinę.
Tačiau pastaruoju metu protestų padaugėjo, o ketvirtadienio demonstracija buvo viena didžiausių nuo karo pradžios.
Prieš prasidedant karui Kyjivo savivaldybių kyšininkavimas buvo laikomas didele problema.
Tačiau įtarimai korupcija persekioja Ukrainą net ir tada, kai ji iš Vakarų sąjungininkių sulaukia milijardinės paramos. Be to, tai tapo didele kliūtimi Ukrainai siekiant narystės Europos Sąjungoje.
Ketvirtadienį ES aukščiausiojo lygio susitikime Bendrijos vadovai susitarė pradėti stojimo derybas su Ukraina ir Moldova.
Birželio mėnesį Kyjive po raketų atakos, per kurią žuvo trys žmonės, kilo visuomenės pasipiktinimo banga. Šie asmenys negalėjo patekti į ligoninėje įrengtą slėptuvę, nes, kaip vėliau paaiškėjo, ji buvo užrakinta.
Šis incidentas atkreipė visuomenės dėmesį į mieste esančių slėptuvių būklę. Kritikos sulaukė ir Kyjivo meras Vitalijus Klyčko.
Vėliau Kyjivo prokurorai, atlikę tyrimą, nustatė daugybę pažeidimų, susijusių su tuo, kaip iš tikrųjų buvo išleista 1,2 mlrd. grivinų (30 mln. eurų) iš miesto biudžeto, skirto slėptuvių nuo smūgių remontui ir priežiūrai 2022–2023 metais.
Pastaruoju metu Ukrainos sostinėje rengiami protestai dėl milijonų dolerių (eurų) vertės miestų priežiūros ir infrastruktūros projektų. Šie pinigai, pasak demonstrantų, turėjo būti skirti Ukrainos kariuomenei.
Ketvirtadienį V. Klyčko miesto tarybos posėdyje paskelbė, kad Kyjivas planuoja skirti kariuomenei papildomai 600 mln. grivinų (14,8 mln. eurų). Tai bus papildoma suma prie 7 mlrd. grivinų (170 mln. eurų), jau skirtų šalies kariuomenei.