Naujasis žydros spalvos automobilis, pristatytas Indijos automobilių parodoje, gavo „Evos“ vardą.
Saulės baterijos pritaisytos ant stogo. Viduje vietos ne per daugiausia, tačiau du žmonės tikrai tilps. Dizainas taip pat gana minimalistinis. Tiesa, kol kas tai – tik prototipas. Rinką automobilis greičiausiai pasieks po pusantrų metų.
Klausimas tik vienas – ar jis bus populiarus, mat nuvažiuoti šis automobilis, varomas saulės energijos, gali ganėtinai mažą atstumą – tiktų nukeliauti iki darbo ir atgal, jei darbo yra vieta netoliese.
„Su šiuo konkrečiu automobiliu kiekvieną dieną Indijos klimato sąlygomis galima nuvažiuoti 10 kilometrų. Tai sudaro beveik 3 tūkstančius kilometrų atstumą per metus“, – teigia automobilių įmonės vadovas Vilas Deshpande.
Ir vis tik palyginus su kitomis saulės energija varomomis mašinomis tai yra ganėtinai mažai, mat kiti panašūs automobiliai gali nuvažiuoti ir kelis šimtus kilometrų.
Tiesa, pačiai Indijai tokie ekologiški sprendimai itin svarbūs, mat šalyje tarša per metus nužudo bent du milijonus žmonių. Teršalai sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, insultus, plaučių ligas, tokias kaip plaučių vėžį ir panašiai.
O ir pati Indija stengiasi kuo labiau mažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Tad nenuostabu, kad visoje parodoje dominavo žali sprendimai automobiliams. Pavyzdžiui, „Suzuki“ ir „Toyota“ demonstravo hibridinius automobilius ir vandenilio kuro elementus transporto priemonėse.