Jos prasideda taip: pasigirsta šūviai ir pora sužeistų karių krenta. Jų gelbėti skuba būrys, teikia medicininę pagalbą ir išneša iš mūšio lauko. Tai tik viena iš užduočių, kurias turi įveikti kariai besivaržantys dėl geriausio pėstininkų skyriaus titulo.
O jėgos, žinių, ištvermės ir karinio pasirengimo išbandymų šiose varžybose gausybė – viską reikia daryti greitai, teisingai, ir svarbiausia – komandiškai.
„Kariai veikia ties tam tikra galimybių riba, išbando save, savo įrangą, aprangas. Nuo orientavimosi vietovėje iki medicininės pagalbos suteikimo, įvairių kliūčių įveikimo ar jų įrengimo, kovinis šaudymas, nes tai priklauso kaip mūsų kariai gerai pasirengę kovoti ir nukauti priešą, jeigu reikės“, – sako sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis.
Gaižiūnų poligone Jonavos pašonėje kariai varžėsi dvi paras – po ilgo žygio, miegotų vos kelių valandų veiduose – nuovargis, bet ryžtas nugalėti vedė į priekį.
„Visas užduotis reikia apgalvoti, protingai sudėliot planą, aišku, ne visada tai įvyksta, bet visur yra kur tobulėt“, – teigia karys Mindaugas Krauleidis.
„Jau po nakties daugiau kaip pusė pasiekta, aišku, jau turim ir kritusių karių, patiems irgi yra problemų, bet stengiamės, darom, ką galim“, – pasakoja karys Darius Mišeikis.
„Sudėtingiausios užduotys tos, kur daugiausia fizinio pasirengimo pareikalauja, didelis fizinis krūvis, tai buvo ir transporto priemonės stūmimas, dėžių krovimas ir t. t. Pavargę, bet pasiruošę finišuoti“, – dalijasi karys Donatas Mankevičius.
„Reikalauja ne tik fizinio, bet ir psichologinio pasiruošimo, nes krūvis didelis, poilsio mažai, bet darom, ką galim“, – tikina karys Laurynas Sičiūnas.
Kita grupė pėstininkų jau laukia savosios užduoties – kariai turės persikelti su visa sunkia ekipuote į kitą tvenkinio krantą. „Į šitą tašką, kur įveikinėsim vandens kliūtį, atėjom jau prisemtais batais“, – sako L. Sičiūnas.
O netrukus sušlapti tenka ir visiems. Kariai griebiasi įdomios praktikos – į vandenį brenda vienomis trumpikėmis. Užsieniečiai tikina, kad tokios varžybos, nors ir labai sunkios, užduotys įdomios ir suteikia kariams motyvacijos.
„Fiziškai labai sunkios varžybos. Per paskutines kelias dienas JAV kariai, kaip ir kitų šalių kariai, nuėjo daugiau kaip 50 kilometrų. Iš tiesų, tai labai ilga distancija“, – įspūdžiais dalijosi amerikietis kuopos vadas Tyler Kellogg.
„Šios varžybos – iššūkis, išbando karių jėgas, žinias ir komandinį darbą. Smagu būti tarptautinių varžybų dalimi. Įdomu stebėti, kaip skirtingos tautos varžosi viena su kita“, – tikino norvegas kuopininkas Lars Stokkis.
Devintą kartą surengtose geriausių pėstininkų varžybose jėgas išbando rekordinis dalyvių skaičius – net 18 komandų – 9 lietuvių skyriai, taip pat mūsų šalyje dislokuotų sąjungininkų atstovai, atvyko ir estai su latviais. Norinčiųjų kasmet daugėja – visų net sutalpinti nebeįmanoma.