• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ryžtinga, bet vargu ar autoritetinga – taip prezidentas Gitanas Nausėda po pokalbio įvertino kandidatę į teisingumo ministrus Eveliną Dobrovolską. Ją viešoji erdvė aptarinėja bene labiausiai – ir dėl neišlaikyto advokato egzamino, ir net tatuiruočių. Pati Laisvės partijos deleguota politikė atšauna, kad autoriteto jai netrūksta, o jei ir trūks, kompensuos komanda.

Ryžtinga, bet vargu ar autoritetinga – taip prezidentas Gitanas Nausėda po pokalbio įvertino kandidatę į teisingumo ministrus Eveliną Dobrovolską. Ją viešoji erdvė aptarinėja bene labiausiai – ir dėl neišlaikyto advokato egzamino, ir net tatuiruočių. Pati Laisvės partijos deleguota politikė atšauna, kad autoriteto jai netrūksta, o jei ir trūks, kompensuos komanda.

REKLAMA

Pirmiausia Dobrovolska imtųsi kalėjimų ir bausmių sistemos peržiūros. 32-ejų pretendentę į ministrus deleguoja Laisvės partija. O pati Dobrovolska viešojoje erdvėje vertinama kaip viena iš tų, kuriuos Nausėda gali atmesti ir nepaskirti į postą.

Priežastis – mažai politinės patirties bei neišlaikytas egzaminas, kuris būtų jai leidęs tapti advokate, o ne tik advokato padėjėja.

REKLAMA
REKLAMA

Pokalbis su prezidentu trunka valandą, jį šalies vadovas įvertina kaip „labai įdomų“.

„Prezidento vertinimu, kandidatė yra labai drąsi, ryžtinga, pasirengusi ir pasiryžusi įgyvendinti pokyčius, kurie svarbūs Teisingumo ministerijoje“, – sako Prezidento atstovas Antanas Bubnelis.

REKLAMA

Esą „konstruktyviu“ pokalbiu, jau išėjusi ir prezidentūros, džiaugiasi ir pati kandidatė.

„Kaip pats prezidentas įvertino mūsų pokalbį – vienas įdomiausių. Manau, kad tai tikrai geras įvertinimas“, – pasakoja kandidatė į teisingumo ministrus Evelina Dobrovolska.

Tačiau yra ir antra prezidento sakinio dalis – ar kandidatė pakankamai autoritetinga?

„Pagrindinis klausimas, kuris kilo prezidentui pokalbio metu – ar ji turėtų pakankamai patirties įgyvendinti tuos pokyčius ir ar turėtų pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje“, – kalbėjo A. Bubnelis.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip tariant – ar ją autoritetu laikys teisininkai, advokatai, prokurorai, notarai ir kiti savo vertę mėgstantys pabrėžti pareigūnai?

„Šiai dienai tokio trūkumo aš nematau. Prezidentas girdi tą dalyką, esu tikra, kad komandos subūrimas, kuri turi ne tik ekspertines žinias, profesionalai savo srityje, bet ir turi lyderystę ir autoritetą visuomenėje, bendra komanda tikrai tai turėtų atsverti“, – teigia E. Dobrovolska.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dobrovolska tikina turinti jau beveik suformuotą komandos sąrašą, jį atskleidė prezidentui, tačiau viešai jo nekomentuoja. Kandidatė beveik dešimtmetį dirbo advokato padėjėja, daugiausia narpliojo su tautinių mažumų, žmogaus teisėmis, neapykantos nusikaltimais susijusias bylas.

„Kalbėjome tiek apie išsilavinimą, tiek apie kompetencijas, bendrai kalbėjome, kaip matome komandos formavimą“, – sako E. Dobrovolska.

REKLAMA

Kandidatė tikina, kad Lietuva neturi vizijos, kaip ateityje atrodys kalėjimų sistema, tad pirmiausia imtųsi Baudžiamojo kodekso peržiūros.

„Galbūt tie žmonės, kurie nėra visuomenei pavojingi, galėtų išvengti tų įstaigų, kalbėti apie kitas bausmių poveikio priemones, kurios nelemia laisvės atėmimo. Tai galėtų sąlygoti kalinių skaičiaus sumažinimą“, – pasakoja E. Dobrovolska.

Netrukus po to, kai Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus pavardes, būtent Dobrovolskai teko bene daugiausia visuomenės dėmesio. Ne tik dėl egzamino, bet ir net dėl tatuiruočių.

REKLAMA

„Visuomenė dažnai pati nežino, ko nori, pagaliau, galima pasakyti, laikas subręsti. Tas šaršalas man įspūdžio nedaro, nemanau, kad jis bent kiek realiai reprezentuoja bendrą situaciją“, – teigia politologas Bernaras Ivanovas.

Vis dėlto, pasak politologo Bernaro Ivanovo, žinutės iš prezidentūros apie „autoritetus“ irgi kelia klausimų.

„Sudaro man įspūdį, kad prezidentūroje vyrauja sovietinis ar posovietinis požiūris į ministrą, kad ministras turi būti korporacijos žmogus. Blogas požiūris“, – kalbėjo B. Ivanovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patirties stoką, kaip trūkumą, prezidentūra pabrėžė ir komentuodama vakar čia apsilankiusio Kasparo Adomaičio kandidatūrą. Jį į susisiekimo ministrus taip pat siūlo Laisvės partija.

„Vakaruose vyrauja priešingas požiūris – ministras „menedžeris“, kuris neprivalo būti nei autoritetingas tarp tos srities atstovų, nei kitaip pasižymėjęs, jis turi būti geras administratorius. Šia prasme nei Dobrovolskai, nei kitiems kandidatams pretenzijų mes kelti negalim, nes jie atitinka tuos reikalavimus“, – sako B. Ivanovas.

REKLAMA

„Autoritetas toks dalykas, kad vienoje bendruomenėje tu jį turi, kitoje bendruomenėje tau reikia jį užsitarnauti. Abejonių aš neišgirdau, natūralu, kad jauni kandidatai, o jaunystė toks dalykas, kad per trumpą laiką negali prikaupti milžiniškos patirties. Man atrodo, abu jie pasirodė gerai ir tikiuosi, kad prezidentas juos paskirs“, – pasakoja Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Prezidentui liko susitikti dar su dešimčia kandidatų į ministrus. Po to jis skelbs – skiria juos į postus, ar ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų