G. Nausėda Vyriausybę apkaltino kriminaliniu nusikaltimu, tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ sakė politologai Bernaras Ivanovas ir Vytautas Dumbliauskas.
Ponas Vytautai, kaip jūs vertinate prezidento pasisakymą apie tai, kad Vyriausybė pati stabdė skiepijimosi procesą vasara?
V. Dumbliauskas: Vertinau neigiamai, galėčiau pacituoti Šimonytę – ji teigė, kad nekomentuos šių Nausėdos pasisakymų iš pagarbos prezidento institucijai. Čia kažkokios sąmokslo teorijos, kurios tikrai nepuošia nei prezidento institucijos, nei asmeniškai pono Nausėdos. Kas gali patikėti, kad kažkas tyčia stabdė skiepijimąsi norėdami pakenkti.
Ta prezidento kova panaši į norą patikti savo rinkėjams kritikuojant valdančiąją daugumą. Nausėdos rinkėjai yra kairysis elektoratas, kuriems patinka valdančiųjų kritika, ir noras įtikti busimiems rinkėjams 2024 metų rinkimuose jau peržengė tam tikras ribas. Reikėtų įkvėpti oro ir pagalvoti, kad tokie pasisakymai ir jam pačiam nedaro garbės.
Ponas Bernarai, gal jūs turite kitokią nuomonę?
B. Ivanovas: Tiesą sakant, aš nesu didelis šios Vyriausybės gerbėjas, dažnai ją kritikuoju, tačiau dėl klaidų, kompetencijos problemų negalima taip tuščiai, nepateikiant įrodymų kaltinti atlikus, praktiškai, kriminalinius veiksmus.
Tai, apie ką kalba Nausėda, pats tikriausias kriminalas. Kalbama apie skiepijimo sabotažą, tai dalykas, kuris susijęs su žmonių gyvybėmis. Taip išeina, kad Vyriausybė kaltinama tuo, kad mirė daugiau žmonių.
Tai yra užribis ir šito praleisti negalima. Tai yra rimti dalykai ir jie konfliktą tarp Vyriausybės ir prezidento perveda į kitą lygmenį. Dabar aš labai sunkiai įsivaizduoju pokalbį tarp ministrės pirmininkės ir prezidento.
Tai yra vykdomoji valdžia, jų darbas turi būti išvien, o tokie dalykai viską išmuša iš vėžių. Sakyčiau, kad tai galbūt buvo nepagalvota, bet tai dar blogiau, nes vadovas turi jausti atsakomybę, turi pasverti kiekvieną žodį.
Jį girdi ne tik Lietuvos žmonės, bet ir kiti šalia stovintys politikai, europiečiai, kurie tai gali suprasti paraidžiui ir pas juos nepriimta mėtytis tokiais kaltinimais. Sakyčiau, kad tai pačios valstybės diskreditacija.
Vytautai, o ar tai netaps dar mažesne paskata skiepytis?
V. Dumbliauskas: Nedrįsčiau taip teikti, bet tik kelčiau klausimą, ką pats Nausėda padarė kaip prezidentas, kaip aukščiausias valstybės pareigūnas, kad žmonės eitų skiepytis. Jis tik kritikuoja.
Dažniausiai Dulkį ir toks įtarimas, kad jis jį persekioja, o ką jis pats padarė kaip prezidentas dėl skiepijimosi. Aš jo pastangų nelabai ir atsimenu. Jis pats viešai pirmą kartą pasiskiepijo, antrą kartą jau nerodė to skiepijimo.
Aš jo veiklos, aktyvios veiklos agituojant žmones skiepytis, neatsimenu
Visą pokalbį pamatykite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.