Pats Bartoševičius kaltinimus neigia, sako nė neįsivaizduojantis, kas jam meta tokius kaltinimus ir dėl ko. Ryte, dar prieš paviešinant kaltinimus, jis pranešė atsisakantis Seimo nario mandato, tačiau tikina, kad tai nėra susiję su galimos pedofilijos skandalu.
Taip Seimo nariai kalba apie kolegai Kristijonui Bartoševičiui mestus įtarimus:
„Nu... esu šokiruota.“
„Nieko negirdėjau, nieko nežinau.“
„Esu šokiruotas.“
„Nu, buvau šokiruotas.“
Seimo naujoko atžvilgiu prokuratūra atlieka tyrimą dėl seksualinės prievartos ir tvirkinimo.
„Mes kalbame apie ikiteisminį tyrimą susijusį su mažamečiais, nepilnamečiais, jaunesniais nei 16 metų amžiaus asmenimis ir kalbame apie galimai įvykdytas seksualinio pobūdžio nusikalstamas veikas“, – teigia generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.
Tyrimas vyksta pagal 150-ą ir 154-ą baudžiamojo kodekso straipsnius. O 150-as baudžiamojo kodekso straipsnis skamba taip:
„Tas, kas tenkino lytinę aistrą su žmogumi prieš šio valią analiniu, oraliniu ar kitokio fizinio sąlyčio būdu panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle.“
Naujienų agentūros BNS šaltinių žiniomis, tyrime figūruoja mažiausiai 2 vaikai – vienas jaunesnis nei 16-os, o kitas – jaunesnis nei 14-os metų amžiaus. Pats Bartoševičius kaltinimus neigia.
„Nesutinku, kaip aš galiu sutikti. — Ta prasme, visiškai be pagrindo? — Be abejo. — Jūs bent įsivaizduojate apie kokį epizodą, apie kokią istoriją čia sukasi kalba? — Ne“, – sako K. Bartoševičius.
Oficialių įtarimų Bartoševičius dar nesulaukė, nes jam, kaip Seimo nariui galioja neliečiamybė. Generalinė prokurorė šiandien kreipėsi į Seimo pirmininkę, kad ji jam būtų panaikinta, tačiau kaltinimų pedofilija sulaukęs konservatorių frakcijos narys šiandien ryte pats paskelbė, kad traukiasi iš Seimo.
„Tai susiję su šiuo tyrimu, ar ne? — Ne, mano mandato atsisakymas susijęs su mano asmenimi, daugiausia su mano sveikata, iš tikrųjų. — Jūs žinojot, kad vyksta tas tyrimas? — Ne, iš kur aš galėjau žinoti? — O kada sužinojote? — Prieš 45 minutes, turbūt“, – kalba K. Bartoševičius.
Patį tyrimą teisėsauga atlieka dar nuo lapkričio. Prokuratūra nekomentuoja jokių aplinkybių, tik šiandien kreipėsi į Seimo pirmininkę, kad būtų panaikinta Bartoševičiaus neliečiamybė. Ji jam kol kas galioja dėl to, kad yra Seimo narys, todėl ir oficialių kaltinimų Bartoševičius dar nesulaukė.
„Suprantama, kad tokie kaltinimai sukrečia nepriklausomai nuo to, kokios profesijos, srities atstovas sulaukia ir, kai tai yra Seimo narys, labai viešas asmuo, jie, matyt, dar didesnį šoką sukelia, tai suprantama, kad atsilieps pačiam Seimui, matyt, ir politinei sistemai“, – kalba Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Ryt Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje Bartoševičius turėtų oficialiai atsisakyti mandato.
„Po rytdienos VRK posėdžio, jei bus priimtas toks sprendimas, jis tiesiog nebeturės neliečiamybės“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.
Konservatoriai sako esantys šokiruoti.
„Man klausimas buvo pristatytas dėl pasitraukimo, kad tai yra dėl asmeninių priežasčių. Gal labai nenustebau, nes per šią kadenciją girdėjau keletą sykių tokių pasvarstymų iš jo pusės, tai tiesiog priėmiau, kaip apsisprendimą, ir šiandien, ką matau spaudoje, šokiruoja“, – teigia Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
„Pranešė frakcijoje, kad traukiasi dėl asmeninių priežasčių, tai palinkėjome gero darbo naujuose frontuose, o kad toks dalykas čia yra, tai niekas net negalėjo pagalvoti, esu šokiruotas ir sunku ką komentuoti. Nes kaltinimai labai rimti, jeigu tai pasirodytų, kad tikrai yra tokia tiesa, tiesiog labai baisu ir labai gaila“, – sako Konservatorių frakcijos narys Paulius Saudargas.
Bartoševičius dirbo Seimo kultūros ir ateities komitetuose.
„Žmogiškai aš sakau, man tiesiog kaip koks nors žaibas trenkė, nes kultūros komitetas yra kultūros komitetas, vis tiek kolegos kalbamės ir sprendžiam tokius klausimus, kurie jau ir etinės ir moralinės vertybės, šiek tiek keliama aukštesnė kartelė, esu baisiai nustebintas“, – tvirtina kultūros komiteto narys Kęstutis Vilkauskas.
Prieš patenkant į Seimą, Bartoševičius dirbo būtent su vaikais. Keliose gimnazijose vaikus mokė ekonomikos, vadovavo berniukų chorui „Ąžuoliukas“. Vienoje televizijos laidoje įkūnijo „mėslitos“ dešrų magnatą. VRK anketoje nurodė, kad yra nevedęs, vaikų neturi.
„Su jaunimu jokios veiklos neturėjot, teisingai suprantu? — Kartas nuo karto pas mane atvyksta mokinių grupės į Seimą ekskursijoms ir susitikimui, ir mane kviečia, kadangi esu ekonomistas, tai „Lietuvos junior achievement“ asociacija, kuri rūpinasi verslumu, o aš tą ir dėstydavau mokyklose, kviečia mane į muges, kaip komisijos narį, vertinti mokinių sukurtas verslo idėjas“, – sako K. Bartoševičius.
Pats Bartoševičius į konservatorių partiją įstojęs nebuvo, į Seimą pateko pagal sąrašą. Bet kiti konservatoriai svarsto, kad pasekmių gali sulaukti ir jie.
„Gali rinkimams pakenkti? — Gali“, – sako P. Saudargas.
Iš Seimo besitraukiantį Bartoševičių pakeis kitas konservatorius, neseniai iš Krašto apsaugos viceministro posto pasitraukęs Vilius Semeška.